Цього дня, 20 лютого, Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні, які ціною власного життя відстояли майбутнє нашої держави.
Ця дата є найтрагічнішою в історії Революції Гідності – саме цього дня, 20 лютого 2014 року, у центрі Києва загинули найбільше активістів Майдану.
Наприкінці 2013-го-початку 2014 року в Україні розпочалися масові протести. Громадяни виступили проти політики тодішньої влади та її відмови від європейської інтеграції. В результаті в країні відбулася зміна влади – тодішній президент Віктор Янукович та його соратники втекли за кордон. Кульмінацією тих подій, які пізніше отримали назву Революції Гідності, стало масове протистояння на Майдані Незалежності в Києві між протестувальниками та силовиками. Сталося це 18-20 лютого 2014 року.
Список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року. Спочатку від вогнепальних поранень у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня у лісі під Києвом знайшли тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року налічувалося вже 9 загиблих, і з цього дня на Майдані розпочалися масові розстріли. З 18 по 20 лютого загинуло 78 людей, після 20 лютого – ще 20.
Майже одразу всіх загиблих назвали Небесною Сотнею, хоча насправді їх було набагато більше.
Вперше день пам’яті Героїв Небесної Сотні було встановлено указом президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» від 11 лютого 2015 року. Пам’ять загиблих вшановують щороку 20 лютого.
Щороку цими днями в нашій країні відбуваються заходи до пам’ятної дати – українці вшановують полеглих учасників Революції, які віддали своє життя за ідеали демократії та права та свободи наших громадян.
Цього року, під час повномасштабної війни, низка подій відбувається під гаслом «Небесна сотня – перші герої російсько-української війни».
Фото: Слово i Дiло