Ключові моменти
- Прогноз магнітних бур на 1 липня;
- Як магнітні бурі впливають на людину;
На 1 липня 2025 року фахівці Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) фіксують слабку геомагнітну бурю рівня G1, спричинену корональним викидом маси із Сонця, зафіксованим 28 червня.
Протягом вівторка очікується спокійна геомагнітна ситуація – сонячна активність залишиться на рівні 3 за К-індексом, що відповідає мінімальним коливанням у магнітному полі Землі. Такий рівень не несе загрози самопочуттю людей і не впливає на техніку.
Водночас варто пам’ятати, що ці дані можуть змінюватися, адже дослідження сонячної активності оновлюються кожні три години.
Вибір редакції: Одеський провулок назвали ім’ям Халайджогло: історія з несподіваним продовженням
Магнітні бурі виникають унаслідок потужних спалахів на Сонці. У момент коронального викиду в простір вириваються заряджені частинки – електрони і протони, які під час наближення до Землі впливають на магнітосферу планети. Залежно від інтенсивності бурі вплив може бути незначним або серйозним – аж до порушення роботи супутників, мобільного зв’язку, GPS і навігації.
Мірою оцінки потужності магнітних бур є планетарний К-індекс. Показники від 1 до 4 вважаються слабкими і зазвичай не викликають реакції у людей. Починаючи з К-індексу 5 («червоний» рівень), бурі можуть відчутно впливати на самопочуття, а при значеннях 7-8 і вище можливе навіть виникнення північного сяйва.
У дні підвищеної геомагнітної активності багато людей скаржаться на головний біль, слабкість, порушення сну, пригніченість або навпаки – тривожність. Особливо це стосується людей із хронічними серцево-судинними хворобами, гіпертоніків, а також літніх людей.