Сільськогосподарські роботи — це завжди високе навантаження на техніку, що бере участь у всіх робочих процесах. У машин та механізмів зношуються деталі, відбувається розбалансування, послаблення кріплень та збої регулювань. Тому постійний контроль та огляд машин — це запорука їх стабільної роботи.
Технічне обслуговування — це комплексний підхід для підтримки техніки у працездатному стані у періоди активного використання, зберігання чи обкатки після ремонту. Безперервність у виробництві можуть забезпечити якісні запчастини до сільгосптехніки, що легко придбати на торговельній інтернет-платформі ADAM. Тут в широкому асортименті представлені товари для сільського господарства за найкращими цінами.
Ремонтування сільськогосподарських машин
Розрізняють капітальний і поточний ремонт техніки. При поточному замінюють окремі деталі, що того потребують, й таким чином, вдається швидко поставити машину у стрій. Під капітальним ремонтом розуміється заміна важливого вузла чи механізму для відновлення ресурсу техніки.
Загальне технічне обслуговування сільськогосподарської техніки включає наступні етапи:
- очищення й глибока мийка;
- підтягування зовнішніх кріплень;
- перевірка стану усіх важливих систем: двигун, гальма, світло, трансмісія, акумулятор тощо;
- заміна мастила.
Також не варто забувати про заміну всіх фільтрів та налаштовування приладів за стандартами.
Комплексний підхід до технічного обслуговування
Сільськогосподарську техніку потрібно оглядати після кожного робочого дня, а також з періодичністю через кожні 60, 240 та 960 годин активної експлуатації.
Про які важливі аспекти варто подбати:
- наявність спеціальних споруд та приладів для ремонту;
- виділення часу для регулярної діагностики стану машин;
- вчасне усунення дефектів та заміна запчастини;
- обкатка при введенні в експлуатацію після ремонту.
При роботі техніки в екстремальних чи особливих умовах її огляд та обслуговування потрібно проводити частіше. Також ТО необхідне перед початком робочого сезону та по його закінченні.
*на правах реклами