У якому стані морська та питна вода в Одесі після екоциду рашистів на Каховській ГЕС станом на 15 липня 2023 року? Результати регулярно проведеного моніторингу дізнавалося «Одеське життя».
За інформацією Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, із відібраних двох проб питної води на санітарно-мікробіологічні показники та двох проб питної води на санітарно-хімічні показники нестандартні проби не виявлено.
У той же час в пробах морської води, відібраних на пляжах у районі 16-ї, 10-ї станції Великого Фонтану, дачі Ковалевського, а також пляжах в Аркадії та Лузанівці, виділено холероподібні вібріони, вібріони парагемолітікус та вібріони алгіналітікус, які можуть стати збудниками інфекційних захворювань
Крім того, у пробах гідробіонтів, відібраних 10 липня, виділено НАГ 1 групи Хейберга у креветках на пляжах «Ланжерон» та в районі 10-ї станції Великого Фонтану, а також вібріони парагемолітикус у креветках на пляжі в районі 16-ї станції Фонтану. Санепідситуація знаходиться на контролі.
За результатами відомчого лабораторного контролю філії «Інфоксводоканалу» ТОВ «Інфокс» питна вода в Одесі відповідає санітарним нормам.
Нагадаємо, на думку екологів, підрив росіянами Каховської ГЕС є актом екоциду проти України та його наслідки ми спостерігатимемо ще десятки років. За прогнозами, на пляжах Одеської області купатися та рибалити не можна буде щонайменше протягом року.
Читайте також: Катастрофа з морською водою: екологи дали прогноз, що найгірше ще попереду.