Сьогодні, 27 червня, за прогнозами вчених, геомагнітна обстановка спокійна. Про це повідомляють в Одеській обсерваторії Радіоастрономічного інституту НАН України. Метеозалежні та люди похилого віку можуть не турбуватися про самопочуття, яке може залежати від сонячної активності.
Вчені зазначають, що останнім часом помітно почастішали спалахи на Сонці, а це призводить до більшої інтенсивності природного явища, яке прийнято називати магнітними (геомагнітними, сонячними) бурями. Причиною виникнення магнітних бур є значне посилення сонячної активності проти звичайного, коли наша зірка “вистрілює” у бік Землі потужним потоком заряджених частинок. Потік частинок стикається з магнітним полем Землі, викликає в ньому збурення, які вже й призводять до різних ефектів, таких як перебої в радіозв’язку, показання компасів, північне сяйво.
Магнітне поле Землі може стрімко змінюватися, деякі атмосферні бурі передбачити досить складно, проте приблизний і короткостроковий прогноз експерти вже освоїли.
Важливо пам’ятати: коли планета перебуватиме під геомагнітними атаками різної інтенсивності, ми можемо відчувати себе більш запальними й нетерпимими, ніж зазвичай, діти можуть більше вередувати. Під час особливо сильних коливань магнітного поля можна відчувати легке запаморочення, надмірну збудливість нервової системи.
Також існує низка протипоказань, тобто перелік того, чого краще не робити під час потужної сонячної активності:
- Під час геомагнітних штормів варто уникати роботи зі складною технікою.
- Небажано сідати за кермо, навіть якщо ви не відносите себе до метеочутливих людей.
- По можливості метеопату краще відмовитися від роботи, яка потребує зосередженості та уваги.
- Не використовуйте телефон або комп’ютер занадто часто.
- Не займайтеся важкою фізичною роботою.
Ці прості, на перший погляд, рекомендації допоможуть підготуватися та перенести період магнітних штормів набагато легше.