З перших днів повномасштабного вторгнення звичайні українці активно допомагають військовим боротися з агресією росії. Ми маємо дуже потужне громадське суспільство, яке «конвертує лють у донати», волонтерить і продовжує боротьбу з ворогом на інформаційному фронті. Але як підтримка ЗСУ відрізняється, в залежності від регіонів? Разом із колегами ми провели опитування в Одесі, Чернігові, Сумах та Чернівцях, й спитали у мешканців, як саме вони допомагають ЗСУ.
Після закінчення війни про українське суспільство можна буде писати ціли підручники, отже після 24 лютого 2022 року у нашій державі спостерігається колосальне підсилення національного духу та об’єднання навколо спільної мети.
Ще з 2014 року ми знаємо, як це – волонтерити та донатити на озброєння, але, звичайно, після 24 лютого підтримка ЗСУ набула нових масштабів. Зараз майже кожен українець готовий зробити свій внесок в Перемогу. Кожен робить це по-своєму: хтось – грошима, хтось – речами, хтось – фізично, хтось – інтелектуально.
Але як ця допомога відрізняється в різних регіонах України? Чи не втомилися українці взагалі донатити на ЗСУ за понад рік війни з росією? Та яким волонтерам люди довіряють більше – великим фондам чи окремим знайомим?
Про це разом із колегами ми спитали у мешканців різних міст в рамках міжрегіонального проєкту «Голос людей», який був створений на базі чотирьох українських ЗМІ: інформаційного сайту «Одеське життя», сумського порталу GOROD.SUMY.ua, медіа Чернівців 0372.ua та чернігівського сайту 0462.ua.
За результатами опитування виявилося, що підтримка ЗСУ може бути найрізноманітнішою, а допомагати нашим захисникам, які просто й зараз боронять Батьківщину від загарбників, можна, навіть не маючи зайвих фінансових ресурсів.
Плести сітки, готувати їжу, робити окопні свічки, збирати речі, купувати озброєння та навіть надавати психологічну допомогу. Що ще роблять українці заради армії? Відповіді – у нашому опитуванні.
А як ви підтримуєте ЗСУ?