Щоб забезпечити себе необхідною кількістю води, раціонально встановити домашній фільтр – побутовий осмос із мінералізатором, наприклад. Саме про нього ми сьогодні й поговоримо.
Для початку давайте розберемося, як працює фільтр зворотного осмосу. Вода, потрапляючи у фільтр, проходить поетапно через 5 картриджів, кожен з яких виконує свою роботу.
- Механічний фільтр – перший ступінь очищення. Проходячи через фільтруючий матеріал (найчастіше це спінений поліпропілен), вода позбавляється великих частинок: піску, мулу, іржі, глини, каналізаційного сміття тощо.
- Картридж з активованого гранульованого вугілля (найчастіше кокосового) – другий етап, на якому вилучаються хлор та хлористі сполуки, органічні домішки, гербіциди, пестициди та інше.
- Картридж з пресованого активованого вугілля адсорбує домішки, що залишилися від попередніх етапів, а також вугільний пилок.
- Зворотно-осмотична мембрана – головний елемент фільтра. Вона проводить тонке очищення води від миш’яку, свинцю, радію, хрому, вірусів.
- Вугільний постфільтр – використовується для фінальної корекції смаку та запаху води.
Пройшовши всі ці 5 етапів, вода очищається від 99,8% усіх домішок. На жаль, при цьому видаляються корисні мінерали. Щоб вода знову стала корисною – рекомендуємо купувати систему зворотного осмосу із мінералізацією. Це ті ж 5 етапів основного очищення плюс додатковий картридж-мінералізатор. Він заповнений завантаженням, проходячи через яке, вода знову насичується іонами магнію, натрію, калію та кальцію. При цьому їхня концентрація буде збалансованою.
Варто зазначити, що навіть повна відсутність мінералів у воді – це не проблема, адже більшість корисних речовин ми отримуємо з їжі, а не води. Тим не менш, оптимальний вміст мінералів у воді робить її приємнішою на смак.
В інтернет-магазині AQUANOVA представлений широкий вибір систем очищення води, зокрема фільтрів зворотного осмосу з мінералізатором. Крім того, мінералізатор можна купити окремо та вмонтувати його у вже встановлену п’ятиступінчасту установку.