Простудні захворювання часто зустрічаються в дитячому віці і приносять малюкам великий дискомфорт – це обумовлено тим, що імунітет малюка ще тільки міцніє і вчиться боротися з різними збудниками.
Простудні захворювання та гайморити ускладнюють носове дихання, позбавляють можливості нормально харчуватися, чути запахи та розмовляти.
Існує кілька причин, чому діти перебувають у зоні ризику:
- анатомічні особливості — дихальні шляхи вузькі та короткі, що дозволяє інфекції вільно проникати у будь-яку їх ділянку;
- незрілість імунної системи — імунітет дитини нездатний впоратися з мікробним навантаженням, особливо після ослаблення організму внаслідок гіповітамінозу.
Перелічені особливості призводять до того, що діти страждають на гострі респіраторні захворювання практично кожен осінньо-зимовий період. Найчастіше вони схильні до розвитку риніту і фарингіту, лікування яких вимагає мінімальної терапії і мало впливає на загальний стан. Для їх лікування застосовуються протизастудні препарати, спрямовані на антисептичну обробку та усунення симптомів. Більш серйозна медична допомога може знадобитись при гайморитах – ви зможете знайти призначені лікарем препарати в Аптеці Доброго Дня та замовити їх онлайн.
Ця патологія є наслідком розвитку запального процесу в гайморових пазухах. У нормі вони з’єднуються з порожниною носа і добре вентилюються, проте якщо потрапляє всередину патогенний збудник, а з’єднання з носовими ходами погіршується, створюються сприятливі умови для розвитку інфекційного процесу.
Які симптоми характерні для гаймориту
Як правило, це захворювання розвивається внаслідок перенесеної ГРВІ. Це призводить до пізньої діагностики, адже батьки впевнені, що звичний риніт дещо затягнувся. Для гаймориту характерні такі симптоми:
- Непрохідна закладеність носа. Набряк остаточно не йде навіть після застосування судинозвужувальних засобів. Може спостерігатись закладеність тільки з одного боку, або локалізація змінюється залежно від положення.
- Біль у переніссі та області вилиць. Характерним є постійне відчуття тяжкості, яке змінюється болем при нахилі голови вперед. Пазухи набряклі і заповнені патологічним вмістом, що викликає відчуття розпирання.
- Гнійні виділення. Густа субстанція жовтого або зеленого кольору з неприємним запахом виділяється з носових пазух, коли знижується інтенсивність набряку. За повної закладеності цей процес припиняється.
Також характерним є значне погіршення загального стану. Після перенесеної первинної інфекції температура зазвичай падає, проте розвиток гаймориту знову провокує її підвищення, настає загальна слабкість, млявість, погіршується апетит. При виявленні вказаних симптомів необхідно негайно звернутися по медичну допомогу. Лікар зможе провести діагностику та встановити точний діагноз, після чого призначить дитині адекватну терапію. Ретельно дотримуйтесь рекомендацій педіатра та інструкцій призначених препаратів. Ви можете ознайомитись з ними на сайті аптеки АДД.
Як лікують гайморит у дітей
Як правило, гайморит має бактеріальну етіологію, тому етіотропним компонентом лікування є антибактеріальні препарати. У деяких випадках, якщо підтверджено грибкову інфекцію, призначають антимікотичні. Також застосовують протизапальну терапію, спрямовану нормалізацію загального стану.