Новини Одеси та Одеської області

Київ доведеться евакуювати? – іноземна преса про відключення світла та води

Київ доведеться евакуювати? – іноземна преса про відключення світла та води

Перші шпальти світових змі про війну росії в Україні в перші дні листопада 2022 року. Європа нажахана атаками россіян на енергетичну інфраструктуру нашої держави, наслідком чого є перебої з постачанням електрики та води.

  1. Швейцарія «Blick» 

«Ми сподіваємося, що нам не доведеться евакуювати Київ». Інтерв’ю з мером Віталієм Кличком

Віталій Кличко (51 р.) є мером Києва з 2014 року. До того, як перейти в політику, Кличко був на рингу. Колишній професійний боксер виграв свій перший титул чемпіона світу за версією WBO в 1999 році. З 2008 року він відстоював її до свого останнього бою в 2012 році. Зі своєю партією «Удар», заснованою в 2014 році, він утворив опозиційний тристоронній альянс під час протестів на Майдані разом із націоналістичною партією «Свобода» та «Батьківщиною», які виступали за відставку українського президента.

У Києві знову війна. Протягом кількох тижнів українська столиця регулярно обстрілюється російськими військами. Мета: знищення енергетичної інфраструктури. Мер міста розповів про поточну ситуацію в Києві.

Кличко про енергетичну кризу: «Люди не повинні їхати з країни»

«Наразі розглядається евакуація частини Києва»

Blick: У Києві постійно відключають світло та воду. Яка зараз ситуація?

Віталій Кличко: Наша енергосистема сильно постраждала від ракетних ударів. У понеділок 80 відсотків підключень не мали води. Близько 350 тисяч квартир були знеструмлені. Комунальники всю ніч працювали над вирішенням проблеми, і тепер у всіх киян знову є вода та світло. Те, що робить Росія, є геноцидом. Взимку дуже холодно, у нас температура до мінус 20 градусів. Такі атаки можуть призвести до катастрофи. Страждає мирне населення і тому весь світ має побачити результати війни.

Вони попросили Захід надіслати допомогу, щоб люди не замерзли на смерть. Ви очікуєте холодних смертей?

Ми прораховуємо різні сценарії. На гірший випадок – якщо у нас надовго не буде води, світла чи опалення – ми підготували понад 1000 локацій для обігріву людей. Росіяни хочуть нас знеохотити. Вони зазнають невдач на фронті, тому хочуть шантажувати Україну. Але замість депресії населення отримує величезну злість, і це мотивує нас продовжувати боротьбу за нашу незалежність.

Напади відбувалися щопонеділка з жовтня, коли люди вийшли на роботу. Чи очікуєте ви, що так звані чорні понеділки триватимуть?

Ви повинні поставити це питання пану Путіну, чи наступного понеділка він знову нападе і вбиватиме невинних людей. Ми передбачаємо різні сценарії, але не думаємо, що росіяни досягнуть успіху.

Люди ще наважуються виходити на роботу?

Люди нервують, але не бояться.

Чи планується евакуація міста Києва?

Евакуація людей була б найгіршим сценарієм. Сподіваємось, реалізувати цей план нам не доведеться. Але ми точно готові.

Чи може бути так, що людям доведеться залишити країну через кризу основних послуг?

Людям не потрібно залишати країну. У нас все під контролем.

Як ви особисто ставитесь до ситуації?

Дуже важливо залишатися тут і захищати місто. Ми сильні своєю вірою. Ми бачимо Україну сучасною, демократичною та європейською державою. Путін цього не сприймає, він бачить Україну частиною російської імперії. Ми колись були частиною Імперії, але не хочемо повертатися у минуле. Ми бачимо своє майбутнє як частину європейської родини. Росіяни борються за гроші, ми боремося за наших дітей.

 

  1. Велика Британія «The Daily Telegraph» – «Ракетні удари зупиняють лікарні Києва»

Лікарні у Києві були змушені скасувати операції та діаліз після того, як російські ракетні атаки перервали подачу води та спричинили відключення електроенергії.

Понад десяток об’єктів цивільної інфраструктури були пошкоджені внаслідок запуску близько 50 крилатих ракет по енергетичних та комунальних об’єктах в Україні, що стало третім подібним ударом за останній місяць.

Джеймс Клеверлі, міністр закордонних справ, учора ввечері пообіцяв надіслати додаткову підтримку для негайного відновлення зруйнованої інфраструктури.

«Путін мстить цивільному населенню України за свої військові невдачі, відключаючи їм електрику та воду, а також найбіднішим людям у світі, загрожуючи їм нестачею продовольчих запасів, провокуючи голод», — сказав він у своєму виступі у Палаті громад. Обстріл стався через два дні після того, як Москва звинуватила Київ у завданні удару безпілотником Чорноморському флоту біля узбережжя окупованого Криму.

На помсту Росія також вийшла з угоди щодо захисту постачання зерна з українських портів, але вчора вантажні судна вирушили в плавання, незважаючи на погрози Володимира Путіна.

Вибухи та сирени повітряної тривоги були чутні вчора в Києві близько 8-ї ранку за місцевим часом, коли величезна грибоподібна хмара пропливла по горизонту міста після очевидного російського удару.

Мер міста Віталій Кличко заявив, що внаслідок атаки 80 відсотків української столиці залишилося без водопостачання та близько 350 000 квартир без електрики.

«Внаслідок ударів по об’єктах критичної інфраструктури частина столиці виявилася відрізаною. У деяких районах немає водопостачання», – сказав він.

Місцеві джерела повідомили The Daily Telegraph, що чотири лікарні на Київщині залишилися без води та електрики.

У Київській обласній лікарні лікарі призупинили операції та лікування діалізом через відсутність води, повідомив її головний лікар Іван Клюцко.

ВПС України заявили, що збили близько 44 із понад 50 крилатих ракет, запущених учора Росією.

Тим часом Україна оголосила, що 12 суден із зерном залишили її чорноморські порти, незважаючи на те, що Росія вийшла з угоди щодо їх розблокування.

«Не виправдовуйте ці атаки, називаючи їх відповіддю. Росія робить це, бо має ще ракети і бажання вбивати українців».

«Ми терпітимемо і виживатимемо до нашої перемоги. У нас немає іншого виходу, якщо ми здамося, то на нас чекає геноцид».

Коли вчора тяжкохворі пацієнти зайняли свої місця для лікування у головній лікарні Києва, їм сказали, що діалізні апарати зупинилися.

Зрив завдав ще більшого болю київським пацієнтам і медикам, які борються з безперервним конфліктом. “Усі наші операції скасовані, ми не можемо робити діаліз і не можемо прибрати лікарню”, – сказав The Daily Telegraph голова Київської обласної лікарні Іван Клюцко.

Хірурги залишилися з брудними інструментами та не могли помити їх перед проведенням операцій без чистої води. У чотирьох районних лікарнях не було води та електрики.

Більшість киян не злякалися і продовжували свій день, незважаючи на попередження уряду про «високу ймовірність ракетного обстрілу».

“Ми продовжуємо працювати, плани ніхто не скасовує, всі магазини, ресторани та установи відкриті”, – розповіла Катерина, яка проживає в центрі Києва.

Анастасія Барсукова, яка працює в кафе, сказала, що її колеги принесли достатньо води, щоб перезапустити кавоварки, і почали подавати їжу на виніс. «Ми продовжуємо жити та працювати, щоб заробляти гроші, підтримувати нашу економіку, жертвувати на армію та волонтерів», — додала 28-річна Даша із Дарницького району столиці.

«Русисти [росіяни] тут усе зруйнували. І вони цьому раді. Але ми можемо стояти у черзі, і вони не впораються з цим. Тому що ми завдамо їм удару у відповідь, а не навпаки», — сказала 74-річна Тамара, стоячи в черзі по воду.

«Ми терпітимемо і доживемо до нашої перемоги. У нас немає іншого виходу, якщо ми здамося, то на нас чекає геноцид», — заявив киянин Максим.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що ударів було завдано по 10 областях України та пошкоджено 18 об’єктів, в основному пов’язаних з енергетикою.

Одразу після 8 ранку за місцевим часом у небі над Києвом пролунало щонайменше п’ять вибухів.

Урядові чиновники витратили місяці на підготовку до відключень електроенергії, купуючи генератори, щоб підтримувати роботу найважливіших послуг цієї зими.

Резервні дизельні енергоблоки підтримували освітлення та апарати життєзабезпечення в кожній лікарні.

З настанням ночі у Києві відновили електропостачання 27 насосних станцій столиці.

Атаки на Київ спонукали столичну владу посилити заходи з енергозбереження.

Російські ракети також влучили в північно-східне місто Харків, пошкодивши критично важливу інфраструктуру, залишивши більшість містян без світла, повідомила місцева влада.

Повідомляється про удари ракетами у Вінницькій області, а також у Дніпропетровській і Запорізькій на південному сході та у Львівській на заході.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив: «Чергова партія російських ракет влучає в критичну інфраструктуру України. Замість того, щоб воювати на полі бою, Росія воює з мирним населенням».

Росія посилила свої напади на цивільні цілі після незрозумілого вибуху, який зруйнував Керченський міст. Ранкові удари сталися після того, як Москва звинуватила Київ в ударі безпілотників по Чорноморському флоту Росії біля узбережжя незаконно анексованого півострова.

Україна не заперечувала і не підтверджувала свою участь у жодній із очевидних атак у тилу ворога.

Юрій Ігнат, речник ВПС України, заявив, що Росія використала стратегічні бомбардувальники для запуску понад 50 крилатих ракет під час вчорашніх ранкових атак.

“Військово-повітряні сили України збили 44 крилаті ракети російських окупантів”, – йдеться у повідомленні ВПС у Twitter.

Зазначається, що система протиповітряної оборони Iris-t, нещодавно доставлена ​​до Києва з Німеччини, спрацювала зі «100-відсотковим успіхом» під час атак.

Уламки однієї з російських крилатих ракет, збитої Україною, влучили в село на півночі Молдови, повідомили в МВС країни.

«Російський удар був націлений на українську дамбу на річці Дністер, яка проходить спочатку через Україну, а потім через Молдову», — додав у Twitter Ніку Попеску, міністр закордонних справ Молдови.

Українські чиновники закликали до збільшення допомоги Заходу для захисту від російського бомбардування. «Нам потрібно закрити небо», – заявив пан Власюк.

 

  1. Італія. «Corriere della Sera» –  «Ракетний удар. Київ без води та електрики»

У Молдові впала збита ракета. Пшениця – Москва загрожує кораблям схваленням ООН

Дощ російських ракет на електромережі по всій Україні. Сотні населених пунктів без світла, і навіть Київ залишається у темряві. Ушкодження водогонів. Нарешті, через 11 годин після чергового російського бомбардування вчора вночі із сухого крана забулькала цівка води. Спочатку небагато, щоб сказати правду, але достатньо, щоб повільно наповнити туалет, помити посуд і відродити надію, що до комендантської години о 23:00 ситуація повернеться до майже нормальної для трьох мільйонів мирних жителів, що залишилися в місті.

Повідомляємо останні події одного зі столичних важких днів. Важкі дні, які після затишшя, що поступово наростало в період з червня по вересень, з початку жовтня зачастішали.

Після тривог вечора і ночі вранці близько 6-ї столицю знову розбудили сирени. О 8-й ми почули чотири або п’ять вибухів. Сильні вибухи в передмістях, начебто, немає загиблих, можливо, 13 поранених. У наступні хвилини 80 відсотків водопровідної мережі вийшло з ладу, як і електрика для 350 000 будинків. Такого не було з початку війни, навіть із кінця лютого до середини березня. Таким чином, учора Київ зазнав тих самих тягарів, від якихі місяцями страждали нечисленні мирні жителі, що залишилися в селах та містах, що постраждали від бойових дій на Донбасі та поблизу спірної Херсонщини.

Не те, щоб Київ був не готовий. Мер Віталій Кличко одразу ж взявся до справи, працювали аварійні бригади. “Постраждали не труби, а насосні станції”, – уточнив він. Муніципалітет врахував, що новий командувач російськими силами вторгнення — той самий генерал Сергій Суровікін, сумнозвісний своєю тактикою, спрямованою на залякування населення безжальними ударами по людях та об’єктах, — знову спробує «покарати» Київ.

Напад очікувався після того, як минулої суботи в порту Севастополя російський Чорноморський флот був уражений безпілотниками. Суровікін був особисто обраний Володимиром Путіним 8 жовтня, лише за кілька годин після того, як замінований автомобіль серйозно пошкодив Керченський міст, артерію між Кримом та Росією. Генерал одразу взявся до справи: 10 жовтня десятками ракет було знищено понад 30 відсотків української електромережі, зруйновано історичний центр Києва, внаслідок вибухів загинуло близько двадцяти мирних жителів. Через сім днів настала черга щойно привезеного з Ірану рою безпілотників-камікадзе, які знову обрушилися на Київ, внаслідок чого загинули 4 особи та було завдано іншої шкоди інфраструктурі.

За словами представників українських військових, їх ВПС збили не менше 44 із більш ніж 55 випущених учора ракет. Одна із них також врізалася на територію Молдови. Інші виявлені у Запоріжжі, на місцевій електростанції, а також у Харкові та різних районах центральної України. Ще один доказ того, що тільки зброя, поставлена ​​союзниками, насамперед американцями, може гарантувати захист неба. Але у Києві зростає занепокоєння щодо можливості перемоги Республіканської партії на проміжних виборах 8 листопада, що може сповільнити потік американської військової допомоги. Останні викриття телекомпанії NBC, які пропонують нові подробиці образи Байдена на Зеленського під час телефонної розмови у червні, під час якої український президент наполягав на подальшій допомозі, не висловлюючи подяки за те, що вже відбувається.

Стосунки Байдена із Зеленським під час телефонної розмови у червні минулого року стали лакмусовим папірцем потенційного тертя між Вашингтоном та Києвом.

  1. Іспанія «El País» – «Українці без світла, тепер без води»

Російські ракети над Києвом та іншими містами ускладнюють виживання.

Ті ж громадяни України, які живуть без світла через ракетні обстріли РФ, також вчора залишилися без води. За словами мера Віталія Клінчка, через бомбардування без води залишилися до 80% киян, яких до вторгнення було близько трьох мільйонів. Біля фонтанів містяни шикувались у довжелезні черги, щоб наповнити глечики чи пляшки. Росія продовжила руйнувати українську енергомережу, а також ретранслятори мобільного зв’язку. У Київській області розглядають можливість переселення частини населення, якщо ситуація погіршуватиметься.

Тиждень в Україні знову почався з ударів російської авіації по десятку українських регіонів. Ракети впали на Київ і Харків, два головні міста країни, а також на такі області, як Запоріжжя, Дніпро, Одеса, Черкаси, Полтава, Вінниця, Чернівці, Кіровоград чи Хмельницький. Таким чином, 250-й день з моменту вторгнення Росії в Україну 24 лютого став черговим понеділком інтенсивних атак — подібних до тих, що мали місце 10 і 17 жовтня, головною метою яких, за словами київської влади, є інфраструктурна енергетика країни.

Окрім ракет, Міноборони України запевняє, що своїми зенітними комплексами збило 44 снаряди (18 у центрі країни, 12 на півдні, 9 на півночі та 5 на заході). Один із них навіть впав, не постраждавши, на території сусідньої Молдови, біля кордону з Україною, повідомляє Інтерфакс. Проте інші досягли своїх цілей.

У соцмережах з’явилися кадри зенітних систем, які перехоплюють частину ракет над Києвом. За словами мера Віталія Кличка, в результаті руйнування одного з об’єктів нападу в головному місті країни 350 тисяч квартир залишилися без електропостачання. Держкомпанія та аварійні служби, додав мер у своїх соцмережах, намагалися відновити роботу. Кілька районів столиці вчора залишилися без електрики та води, хоча протягом дня деякі відновлювали постачання.

За словами мера, до 80% населення міста, яке перед вторгненням налічувало близько трьох мільйонів жителів, залишилися без води. Влада звернулася до населення з проханням накопичувати рідину або купувати за кошти. Біля громадських фонтанів містяни стояли в чергах, аби наповнити пластикові глечики та пляшки, які вони завантажували у візки, але в двох супермаркетах, які відвідала EL PAÍS, води на полицях не бракувало.

Крім того, внаслідок атак знеструмлено 450 ретрансляторів, які забезпечують сигнал мобільного зв’язку в Києві, тому не виключені проблеми зі зв’язком, повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Губернатор Київської області Олексій Кулеба стверджував, що, незважаючи ні на що, ситуація не вийшла з-під контролю, але не виключив, що в разі загострення енергетичної кризи доведеться здійснювати переселення людей в інші регіони чи області.  Насправді, визнав він, є план вивезти громадян з Києва, якщо не вдасться швидко відновити збитки, завдані росіянами.

Кличко не приховував, що ситуація “складна” і скорочення поставок триватимуть, особливо на лівому березі Дніпра, який розділяє столицю. Міський голова нагадав, що відсьогодні будуть зміни у роботі громадського транспорту. Частота транзитних колон у мережі метро буде зменшена для економії енергії. Подібний захід буде застосовано до тролейбусів і трамваїв, які в окремих випадках матимуть альтернативні автобусні маршрути. Україна шукає допомоги за кордоном, щоб впоратися зі збитками, які російські атаки завдають її енергетичній інфраструктурі.

Наразі вони погодилися отримати допомогу від урядів і компаній з 12 країн, у тому числі з Іспанії, йдеться в повідомленні МЗС України. В Україні закінчуються запчастини для усунення збитків. «Ми вже вичерпали запаси обладнання, яке було у нас на складах після перших двох хвиль атак з 10 жовтня», — заявив у своїй заяві Дмитро Сахарук, виконавчий директор ДТЕК, енергетичної групи, яка налічує понад 55 000 працівників.

«Замість того, щоб воювати на полі бою, Росія бореться з мирним населенням», — скаржився уряд України через свого міністра закордонних справ Дмитра Кулебу, який у своєму Twitter попросив Росію «не виправдовувати ці атаки, називаючи їх «відповіддю». Зі свого боку, Сполучені Штати звинуватили Росію у здійсненні нової «варварської» атаки з використанням холоду і темряви проти мирного населення.

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції