Використовуючи наші рекомендації, ви зможете відрізнити бандаж від ортезу та вибрати підтримуючий аксесуар правильно.
У назви ортопедичних виробів для суглобів часто виникає плутанина. Наприклад, лікар прописує ортез для колінного суглоба, а у виробника він називається бандаж чи фіксатор. Щоб не плутатися в термінології та купити бандаж на коліно, запам’ятайте кілька основних характеристик .
Особливості бандажу
Використовується для підтримки суглобів або частини тіла. Наприклад, післяопераційний бандаж на область живота, який підтримує шкірні покриви та м’язову тканину, знижує болючі відчуття, допомагає м’язам швидше відновлюватися. Також бандаж обмежує рух на 30% можливого. При виготовленні не використовують металеві та пластикові вставки або ребра жорсткості. Додаткові матеріали – поролон, ПВХ, силікон тощо, які використовують для тиску, фіксації.
Особливості ортезу
Деякі фахівці використовують терміни напівжорсткий або жорсткий бандаж, але це неправильно. Коректніше називати такі вироби ортезами. На відміну від бандажа ортези мають металеві, пластикові або пружинні ребра жорсткості. Вони обмежують рух на 50% чи навіть 70%. До ортез відносяться корсети і коректори постави з ребрами жорсткості.
Якщо лікар каже, що вам потрібний наколінник або наколінник-фіксатор, обов’язково уточніть, який ступінь підтримки та обмеження рухів потрібний. Так ви точно зможете визначити: вам потрібен бандаж, що підтримує, або ортез з ребрами жорсткості.
Вибираємо фіксатор для коліна правильно
Щоб вибрати фіксатор для колінного суглоба та не витратити гроші даремно, радимо:
- Ознайомитись з видами колінних бандажів та їх призначенням.
- Порадитись, а краще – отримати призначення лікаря-ортопеда. Носіння невідповідного бандажу може викликати серйозні ускладнення, тому займатися самолікуванням ми вам не рекомендуємо.
- Вибрати матеріал, який вам буде комфортно носити. Особливо цей пункт є важливим для людей, схильних до алергічних реакцій.
- Виміри коліна краще довірити професіоналам, наприклад, спеціалістам магазину медтехніки. Якщо ви неправильно визначите розмір наколінника, у процесі носіння він викликатиме дискомфорт, передавлюючи коліно, або, навпаки, недостатньо стискаючи його. Бажаного лікувального чи профілактичного ефекту в такому разі досягти не вдасться.