Батьки, бабусі та дідусі починають задаровувати дитину іграшками прямо з порога пологового будинку. Це добре, але головне, щоб подарунки були доречними.
Для правильного вибору важливо знати, чого саме потребує малюк у певному віці. Найскладніше зрозуміти це в перший рік життя, коли немовля не може чітко висловити свої бажання. Ми вирішили спростити вам завдання та розповісти про найкорисніші варіанти.
Етапи розвитку дитини в перший рік життя
Розвиток дитини починається перші хвилини після народження. Він відразу починає знайомитися зі світом. Звичайно, в ці моменти про іграшки ще не йдеться. Малюкові потрібно багато спати, харчуватися і бути в контакті з мамою. З першого до шостого місяця дитина вже більше розвинена, вона реагує на дорослих, для неї стає важливим спілкування.
З шести місяців до року починає активно розвиватися ігрова діяльність, і тут на допомогу приходять дитячі іграшки. У цей момент важливо правильно підібрати розваги для малюка, щоб воно і задоволення приносило та розвивало.
Відповідні іграшки за віком
Деякі іграшки цікаві навіть дорослим. Але вибирати їх потрібно не на власний смак, а з урахуванням віку дитини. Перший рік можна поділити на кілька етапів:
- До 3-х місяців. Іграшки ще мало цікаві дитині, але якщо дуже хочеться щось купити, варто звертати увагу на брязкальця. Вони повинні бути яскравими, не важкими та легко захоплюватися в руку. Важливо, щоб брязкальце не мало гострих кутів і дрібних деталей. Інакше дитина може поранитися або проковтнути щось.
- До 6 місяців. У цей період вибір стає ширшим. Маля вже виявляє інтерес до окремих речей. Слідкуйте за дитиною та вибирайте іграшки за її уподобаннями: дивіться на улюблені текстури, кольори та звуки. Ідеально підійде мобіль на ліжечко, килимок з різними малюнками, музичні предмети, підвіски.
- До року. Ближче до року дитині стає цікаво все. Він уже й сидить і переміщається. Чим більше у нього буде іграшок із різним функціоналом, тим краще. Вже можна купувати книжки, бізиборди, машинки, конструктори, сенсорні килимки, ігри, що розвивають і т.д.
Якщо уважно спостерігати за дитиною та за тим, як вона грається, то вже на першому році життя можна зрозуміти інтереси малюка. Знаючи їх, вибрати дитячі іграшки буде ще простіше. Що ще потрібно враховувати:
- Нецікава «розвивашка» не допоможе дитині отримати бажані навички. Пропонуйте лише те, що викликає цікавість.
- Іграшок не повинно бути мало, тому що дитині вони швидко набридають. Щоб не доводилося постійно купувати нові, розділіть усі іграшки на кілька частин та змінюйте їх, коли бачите згасання інтересу. Тільки не забирайте улюблені предмети – це може травмувати малюка.
Скільки не було б іграшок, але увагу батьків не замінить ніхто. Щоб дитина розвивалася правильно і не відчувала себе самотньою, потрібно приділяти їй достатньо часу. Тоді іграшки стануть приємним доповненням до дитинства.