Останнім часом з’являється інформація, що з 1 вересня одеські школи можуть повернути очне навчання. Чи це реально? Читайте у матеріалі наших партнерів із «Суспільного. Одеса».
Наступний навчальний рік на Одещині може розпочатися у очному форматі. Водночас у місті та громадах відбувається обговорення рівня підготовки шкіл до навчання в умовах воєнного стану та організації процесу.
Про проблеми, які мають навчальні заклади та шляхи їх подолання в ефірі “Українського радіо”, розповіли директори Департаментів освіти та науки Одеської ОВА та Одеської міської ради Олександр Лончак та Олена Буйневич .
Наскільки школи на Одещині забезпечені укриттями?
Олександр Лончак розповідає, що надання дітям сховища на випадок небезпеки є однією з головних вимог для відновлення очного навчання. На Одещині сьогодні лише 737 закладів середньої освіти , втім, укриття з них мають лише 44% .
Ще 147 захисних споруд не є власністю навчальних закладів, але знаходяться поруч, тобто можна буде евакуювати дітей у разі небезпеки. Ну і це ще 19%. укриття. Якщо це буде неможливо, тобто варіант підвезення дітей до навчальних закладів, у яких є укриття”, – коментує Олександр Лончак .
За словами директора департаменту освіти, серед можливих варіантів вирішення проблеми – навчання у дві зміни. За таких умов уранці до школи йдуть молодші діти. Старші класи розпочинатимуть навчання. У разі повітряної тривоги навчальний процес зупинятиметься, а пропущений матеріал відпрацьовуватиметься наступного дня . Втім, якщо ситуація в області стане напруженою, про навчання за партами взагалі не піде .
Чи готові школи Одеси?
Олена Буйневич відповідає на це запитання:
” В Одесі 124 школи , з них у 4 навчальних закладах є бомбосховища , решта мають первинні укриття , тобто підвали. Наразі ми ще чекаємо відпрацьовані до них вимоги, тобто які саме укриття можуть використовуватись у навчальних закладах. Абсолютно всі вони розчищені, не захаращені, мають можливість спускатися до них , і зараз під час повітряних тривог до них також спускаються мешканці прилеглих будинків, але ми розуміємо, що укриття в будь-якій школі може вмістити набагато менше дітей, ніж навчається в навчальному закладі , якщо залишиться загроза, то про одночасний вихід учнів усіх шкіл і не може йтися.”
Питання оновлення освітнього процесу сьогодні залишається відкритим, і те, в якій формі розпочнеться новий навчальний рік, залежатиме від рівня небезпеки у країні.
Джерело: “Суспільне. Одеса”