Новини Одеси та Одеської області

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 28 квітня

Перші шпальти світових ЗМІ про війну в Україні: 28 квітня

Основні теми: знесення пам’ятника, газовий шантаж Росією країн ЄС шляхом відключення Польщі та Болгарії вид газу, загрози Путіна НАТО ядерною зброєю.

Данські газети звернулися до читачів слухати промову Зеленського 4 травня та вийти на площі зі смолоскипами на підтримку України. Під Києвом відкрили дамбу та затопили село, щоб не пройшли російські танки на столицю

Британія та Шотландія

«Мова, у середу, міністра закордонних справ Ліз Трасс, цитує The Times . Газета повідомляє, що Трасс назвала президента Росії Володимира Путіна «шахраєм» і попередила, що він може розпочати нові вторгнення до таких країн, як Молдова та Грузія. “Times” в назві використала цитату Ліз Трасс: “Війна в Україні може тривати роками”. На її думку, Володимир Путін може застосувати зброю масової поразки у відчайдушній спробі вийти з безвиході у Східній Європі.

The Financial Times повідомляє, що лідери ЄС звинуватили Москву в «шантажі» після того, як російський державний енергетичний гігант «Газпром» призупинив постачання до Польщі та Болгарії. У газеті йдеться, що цей крок слідує за вимогами Росії про оплату поставок газу в рублях, і називає це «найрішучішою» спробою Росії націлитись на залежність ЄС від своїх копалин палива.

The Guardian також говорить про газовий шантаж і можливі його наслідки “Страх перед кризою цін на енергоносії через те, що Росія скорочує постачання газу” – заголовок “Guardian”

Рішення Росії поставило Європу “на межу великої енергетичної кризи”, пише видання. Ціна на газ зараз майже в сім разів вища, ніж рік тому, і експерти попереджають про «додаткові болючі витрати для споживачів у разі зростання кризи постачання». ЄС засуджує “провокацію” Кремля проти Польщі та Болгарії.

Оскільки вчора Європа опинилася на межі серйозної енергетичної кризи, яка може ще більше збільшити рахунки для домогосподарств після того, як Росія припинила постачання газу до двох країн та загрожувала іншим. Європейські лідери засудили це, назвавши шантажем.

Зростання оптових цін на газ на 20% стало прямим наслідком рішення «Газпрому» припинити постачання газу до Польщі та Болгарії, одночасно попередивши інші країни, які виступають проти війни Росії в Україні, про те, що вони можуть постраждати.

Цей крок, який прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький назвав “прямою атакою” на його країну, був обґрунтований Кремлем як відповідь на нездатність двох країн виконати вимоги щодо виплати рублів. Все це призвело до нового, небезпечного протистояння. Урсула фон дер Ляйєн, президент Європейської комісії, попередила, що будь-яка країна ЄС, яка поступається Росії, оплачуючи газ у рублях, порушить режим санкцій блоку, за яким Великобританія та інші країни діють синхронно.

“Оголошення “Газпрому” про те, що він в односторонньому порядку припиняє постачання газу до деяких країн-членів ЄС, – це ще одна провокація з боку Кремля”, – заявила Фондер Ляйєн. “Але не дивно, що Кремль використовує викопне паливо, щоб спробувати шантажувати”.

Великобританія скоротила постачання газу з російських родовищ більш ніж на 5%,

Підпис фото є назвою анонсом: «Більше не друзі. Україна демонтує пам’ятник дружби з Росією»

The Express вийшло із заголовком: «Путін посилює ядерну загрозу».

Європа

Австрія. Газета “Der Standard” – “Падіння монумента у Києві”.

Підпис фото: «Він прийшов з часів Радянського Союзу та мав символізувати тісний зв’язок між українцями та росіянами: пам’ятник Дружбі народів у столиці України, Києві. Проте дружба давно скінчилася. З моменту нападу Росії понад два місяці тому – продовжується війна між «братськими народами». За розпорядженням міської адміністрації у вівторок розпочався демонтаж пам’ятника – підлягають знесенню інші пам’ятники, пов’язані з Росією та Радянським Союзом».

Стаття: “Президент Єврокомісії різко засуджує Москву: зупинка подачі газу – це шантаж”.

Припинення Москвою постачання газу до Польщі та Болгарії викликало різку реакцію до ЄС. Цей крок є “ще однією спробою Росії використати газ як інструмент шантажу”, заявила у середу голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. Ще раз усі побачили ненадійність Росії як постачальника сировини. Проте ЄС готовий до цього сценарію, і постраждалі держави матимуть підтримку.

У Відні канцлер Карл Нехаммер (ÖVP) та міністр енергетики Леонора Гевесслер (зелені) заявили, що Австрія хоче витратити до 6,6 млрд. євро бюджетних коштів у створення стратегічних запасів газу. Це має гарантувати, що до зими резервуари для зберігання газу будуть заповнені на 80 відсотків.

Тим часом американська телекомпанія CNN опублікувала відео, на яких вперше показані російські солдати та військова техніка біля тіл мирних жителів у київському передмісті Буча. Звірства у Бучі, відповідальність за які Москва поки не несе, на початку квітня викликали жах по всьому світу: після виведення російських військ там було виявлено сотні тіл.

Газета «KURIER» вийшла із заголовком: «План дій у надзвичайних обставинах. Звідки нам (Австрії) взяти газ. Що робити? Як би сильно ми постраждали, якби Путін перекрив газовий кран».

Бельгія. “De Morgen” . Підпис під фото: “Робітник на газовому родовищі Газпрому в Сибіру”.

Головна тема видання: “Росія загрожує Європі газом”

Росія припинила постачання газу до Польщі та Болгарії. Кремль попереджає, що далі може бути відключення газу в решті Європи. Напруженість призводить до того, що ціни на газ знову зростають.

Данія. “POLITIKEN” – публікує звернення до читачів газети.

«Підтримайте свободу та Україну та послухайте звернення Президента Володимира Зеленського до данського народу».

Одне з найзнакових зображень Данії 20 століття: данці стихійно виходять на вулиці та провулки при звільненні Данії після Другої світової війни у 1945 році. Ратушна площа Копенгагена сповнена людей.

Ми сподіваємося, що це відбудеться знову в середу, 4 травня, коли Politiken проведе особливий захід із дуже особливим основним спікером. Зокрема, президент України Володимир Зеленський.

У своїй зеленій футболці у стилі мілітарі та із жовто-синім прапором своєї країни на задньому плані український президент створює образ того, що за свободу та світ треба боротися. Будній день.

Ці дві історичні образи та події – 1945 та 2022 років – тепер об’єднуються та створюють свою власну дансько-українську історію, коли Зеленський на вечорі присвяченої 77-й річниці визволення Данії безпосередньо звертатиметься до данського народу на великому екрані з невідомого місця в Києві. Захід розпочнеться о 21.00, і ми всі запалимо смолоскип за Україну.

Президент України неодноразово наголошував на важливості міцних міжетнічних відносин у страшний момент війни. Саме тому ми закликаємо, щоби цей вечір визволення Данії став проявом солідарності з українським народом. Приходьте на Ратушну площу у Копенгагені та Біспеторві в Орхусі, щоб почути слова Зеленського данцям. Заповнені місця у двох найбільших містах Данії стануть чудовим виявом того, що данський народ разом з Україною протистоїть атакам Путіна на відкрите суспільство, яке ми відновили у 1945 році, та виявляє повагу до тих, хто бореться за нас сьогодні.

У історичні травневі дні 1945 року Данія знову побачила свободу, яку ті, хто живе під час окупації, ніколи не сприймали як належне. Вони нагадують нам ніколи цього не забувати. Вони розповіли нам про те, як було жити зі зв’язаними руками та ротами: про переслідування євреїв. Цензури. Німецькі солдати та тупіт чобіт на вулицях. Комендантська година. Тривоги. Бомбові атаки над країною.

Сьогодні ми живемо у вільній європейській країні, де ми, як громадяни, можемо говорити та думати, що хочемо. Де ми можемо розкритися як особи і добровільно брати участь у спільнотах, які нам подобаються. Де ми можемо поділитись думками та обговорити з тими, з ким ми не згодні.

Цього року нам невідривно нагадують про те, що свобода є недоторканною. Ми бачимо це за жахливими та шокуючими подіями в Україні,

Не менш приємно стежити за тим, як данці відкривають свої серця українцям. Як школи відкривають класи, городяни вдома, а підприємства – робочі місця для українців, які приїхали сюди в непростий для країни час.

Вперше через кілька десятиліть ми святкуватимемо звільнення Данії в Європі в розпал жахливої та непередбачуваної війни. На щастя, Захід об’єднаний інститутами, які політики того часу збудували після другої світової війни для захисту від воєн та заворушень нового часу. НАТО, ООН та ЄС зараз показують себе, але щодня український народ розплачується життям у боротьбі за свободу та тиранію, за демократію та деспотію.

Це боротьба, яку вони ведуть від імені всіх нас у вільній частині світу, і немає більш важливого і більш необхідного в цей історичний вечір, щоб нагадати собі та один одному про нашу спільну боротьбу за свободу, ніж на цій картині. Саме тому ми в «Politiken» щасливі та пишаємося тим, що разом із Jyllands-Posten нам вдалося влаштувати свято свободи та підтримки народу України, де перед нами виступить Володимир Зеленський.

Ми сподіваємося, що ви, читачі, опинитеся в одному з двох місць і допоможете віддати честь українському народу, який бореться за свободу президентові та звільненню Данії одночасно. Прем’єр-міністр Метт Фредеріксен виступить зі вступною промовою в Копенгагені, після чого слово буде надано Володимиру Зеленському. В Орхусі міністр закордонних справ Еппе Кофод виступить із промовою, представляючи Зеленського на великих екранах.

Сподіваємося побачити якнайбільше людей на цьому особливому святкуванні Дня визволення Данії в Родхуспласені в Копенгагені або Біспеторві в Орхусі. Нехай Зеленський та український народ за допомогою телебачення дивляться на вас та вашу солідарність та підтримку!

Газета “Morgenavisen Jyllands-Posten” .

«Данія може зазнати дефіциту газу, незважаючи на відкриття данського газового родовища», але цитує міністра газета: Данія має допомогти з постачанням газу, якщо Росія втілить загрози і перекриє газ іншим країнам ЄС.

Анонс: «Президент України звернеться до данців у вечір визволення 4 травня»

Ірландія . «The Irish Times» – «Ціни на газ підскочили через те, що Росія припинила постачання газу до Польщі та Болгарії.

Дії Москви розглядаються як попередження, що газовий потік може припинитись у таких країнах, як Німеччина.

Нідерланди. «АD» – «Після перекриття газового крана Росією «Ціни на енергоносії зашкалюють»

Припинення постачання російського газу до Польщі та Болгарії спричинило черговий вибух цін на газ. Є побоювання, що ціни на енергоносії в Європі залишатимуться дуже високими ще довгий час.

Європа готується до енергетичної кризи після дій Росії

Росія відключила Польщу та Болгарію від природного газу

 

Греція. «Kontra News» – ПУТІН НЕБЕЗПЕЧНО ВІДПОВІДАЄ – ЗМІНА ПРАВИЛ НА ГАЗОВОМУ РИНКУ. ЕНЕРГЕТИЧНИЙ АРМАГЕДДОН НАБЛИЖАЄТЬСЯ

Іспанія La Stampa “Путін: готова до застосування зброя, яку раніше не бачили” – заголовок.

«Кремль оголошує про блискавичну помсту тим, хто втручатиметься у справи України, та загрожує припинити подачу газу ворожим країнам. Драги їде до Києва, потім до Байдену», — йдеться у фото. «Фон дер Ляйєн: ми не піддамося шантажу Москви. Але великі енергетичні компанії не відкидають оплату в рублях», – йдеться в заголовках.

Заголовок на фото: «Донбаська безодня».

“Енергетична зброя” – головна назва “La Repubblica” .

  • «Жорстка відповідь ЄС на російську газову блокаду: Це шантаж. Нафтове ембарго для Москви готове».
  • “Путін: ми почнемо безпрецедентні атаки”.
  • «В Одесі готуються до захисту від окупантів: вони за 30 км»
  • “Справжнє випробування європейської єдності”, – каже нижній заголовок

Румунія. «Informatia Zilei» – «Путін загрожує ядерною війною, якщо НАТО втрутиться в Україну».

Швейцарія Газета “Tages-Anzeiger” – “Москва загрожує Європі подальшим відключенням газу”

  • Путін перекриває газові крани у Польщі та Болгарії.
  • Брюссель протестує проти “шантажу” та обіцяє захистити споживачів від наслідків.

Росія вперше використовує енергію як зброю. Учора президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн різко відреагувала на припинення газу Володимиром Путіним: вона розповіла про провокацію з боку Кремля. Не дивно, що російський президент намагається шантажувати Європу паливом. Але ЄС готовий до такого сценарію.

Швейцарія Газета «BLICK» – «Високопоставлена особа Швейцарії зустрічається із Зеленським у Києві». «Справжній герой» – Президент Національної ради Ірен Келін про його зустріч та про те, чому вона опинилася у зоні бойових дій без швейцарського захисту, і Блік супроводжував її у блискавичній поїздці до України. Зустріч була короткою, але мала велике символічне значення. Голова Національної ради Ірен Келін (35 років) провела коротку зустріч учора вдень у Києві.

Володимир Зеленський (44 роки), вони потиснули один одному руки.

Президент України подякував Швейцарії за солідарність, і вона сказала йому, «Ми пишаємось українцями!». Келін вирушив до країни з невеликою делегацією потягом через Польщу. Це був перший візит до України швейцарських політиків із початку війни.

 

Швеція. «Expressen», вийшла із заголовками на фото:

«Загадкові смерті – зв’язок із Путіним

ВНУТРІШНІЙ КОЛО». Олігархів знайшли мертвими у їхніх розкішних будинках.

Німеччина. Газета “FAZ” . Білі голуби втомилися – назва над малюнком.

Підпис: «Дружба закінчується грошима? Навпаки: Тісне партнерство Заходу та Росії почалося лише з грошей. Саме грошей, які платилися досі оплачуються за російську нафту та газ. Багато хто допомагав Путіну швидше за все приймали рублі (Кюнерт про Шредера). Політика формується грошима: у 2017 році Банк Росії випустив нову 200-рублеву купюру із зображенням хвиль, що розбиваються, і «Пам’ятника затонулим кораблям» у Севастопольській бухті в Криму.

Головний матеріал: «Хабек: Росія використовує енергію як зброю

Відключення газу в Німеччині нині малоймовірне

Очікується велика інфляція

Федеральний міністр економіки Роберт Хабек (Зелені) стурбований припиненням постачання російського газу до Польщі та Болгарії. Росія використовує “енергію як зброю”, заявив він у середу в Берліні. Ми маємо поставитися до цього серйозно. За даними його міністерства, постачання до Німеччини в даний час не перебуває під загрозою. Компанії дотримувалися контрактів із платежами в євро або доларах, сказав Хабек. Крім того, останнім часом Німеччина ще більше знизила залежність від поставок із Росії.

Частка Росії імпорті нині становить 35 відсотків. Однак якщо постачання різко припиниться – «Буде рецесія у Німеччині».

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн назвала перебої із постачанням газу «черговою провокацією» з боку Росії. “Не дивно, що Кремль використовує викопне паливо, щоб шантажувати нас.” Вона поки що не оголосила про подальші санкції проти Росії. Польща та Болгарія тепер отримуватимуть газ від сусідніх країн. Наразі окупається, що ЄС інвестував у відповідні лінії. Комісія продовжить роботу із заміщення російського газу природним газом та зрідженим газом від інших постачальників. Розширення використання відновлюваних джерел енергії та підвищення енергоефективності можуть знизити залежність. “Епоха викопного палива добігає кінця, і назавжди”, – сказала фон дер Ляйєн.

“Я не турбуюся, що Німеччина стане наступною країною, яка буде відключена від постачання”, – сказав Клаус-Дітер Маубах, генеральний директор енергетичної групи Uniper, в інтерв’ю FAZ. Польща, очевидно, не була готова дотримуватися нових правил платежів, запроваджених Путіним.

Через наслідки війни в Україні федеральний уряд знижує прогноз зростання на цей рік із 3,6 до 2,2 відсотка. У той же час, при рівні інфляції в 6,1 відсотка вона прогнозує значне зростання рівня цін. Програма підтримки бізнесу має розпочатися у п’ятницю.

США

“The New York Times” . Підпис під фото: «Демидов, Україно, в неділю залишався затопленим після того, як його було затоплено 25 лютого, на другий день війни, щоб завадити настанню росіян.

«Щоб перешкодити танкам окупантів, українці затопили своє село».

ДЕМІДІВ, Україна — З підлоги прибирають промоклий лінолеум, а із затоплених підвалів мокру, сиру картоплю та банки з огірками. Вони розвішують промоклі килимки, щоб просохли під блідим весняним сонцем.

Навколо Демидова, села на північ від Києва, жителі борються з наслідками сильної повені, яка за звичайних обставин стала б ще одним нещастям для народу, який зазнав нападу Росії.

Але цього разу це була тактична перемога. Українці навмисно затопили село разом із величезним простором полів та боліт навколо нього, створивши трясовину, яка запобігла атакі російських танків на Київ та виграла українській армії дорогоцінний час для підготовки оборони.

Жителі Демидова розплачувалися річками холодної зеленої паводкової води, яка поглинула багато будинків у селі. Але вони дуже задоволені.

«Всі це розуміють, і ніхто ні на секунду не шкодує про це», — сказала Антоніна Костученко, пенсіонерка, чия вітальня перетворилася на запліснявілий простір із водяними лініями у фут або близько того по стінах.

“Ми врятували Київ!” – каже вона з гордістю.

Те, що сталося у Демидові, не було винятком. З перших днів війни Україна швидко та ефективно сіє хаос на своїй території, часто знищуючи інфраструктуру, щоб завадити російській армії, яка має перевагу в чисельності та озброєнні.

Демидов був затоплений, коли війська відкрили дамбу і вода кинулася до сільської місцевості. В інших місцях України військові без вагань підривали мости, бомбили дороги та виводили з ладу залізничні колії та аеропорти. Мета полягала в тому, щоб уповільнити просування росіян, заманити ворожі війська в пастки і витіснити танкові колони менш сприятливу місцевість.

Головний матеріал: «Росія загрожує новими відповідями за допомогою України»

Підготував Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції