Новини Одеси та Одеської області

Війна в Україні на перших шпальтах світових газет: 16 березня

Війна в Україні на перших шпальтах світових газет: 16 березня

З моменту вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року наша країна не сходить з перших сторінок провідних світових газет.

The NEW YORKER, частково у вигляді ікони с з українським солдатом і палаючою будівлею, і «Новий Час» – єдина опозиційна газета, що залишилася в Росії.

Велика Британія

The Times пише, що після визнання президента Зеленського Україна навряд чи зможе вступити до НАТО. Виступаючи у вівторок на зустрічі лідерів країн Північної Європи, Зеленський сказав, що «відчинені двері» НАТО, схоже, зачинені для України, і що це «необхідно визнати». На першій шпільті зображено мати і дочку, які прямують до Великої Британії. Вони будуть одними з перших, кому буде дозволено в’їзд у рамках нової схеми спонсорства біженців.

The Telegraph також посилається на коментарі президента Зеленського, називаючи їх “значною поступкою, що відкрила шлях до потенційної мирної угоди з Росією”. Поруч є фотографія Марини Овсянникової, редактора російської державної телерадіомовної компанії, яка виходить із суду після отримання штрафу за висловлювання проти війни в Україні.

Daily Express описує поступку президента Зеленського НАТО як «проблиск надії», оскільки місто Маріуполь на півдні України залишається в облозі, а кількість загиблих внаслідок конфлікту продовжує зростати. Також повідомляється, що загалом 122 тисячі британців запропонували розмістити українських біженців.

“Україна відмовляється від НАТО” і “Як авіаудари б’ють по столиці” – заголовок у Guardian

У головному матеріалі йдеться, що Президент України Володимир Зеленський учора визнав, що Україна не стане членом НАТО, зробивши істотну поступку в той день, коли Київ зазнав обстрілів і ракет, і повідомляє про нову 35-годинну комендантську годину в столиці України Києві після повідомлення про те, що щонайменше п’ять людей загинули внаслідок останнього російського бомбардування.

«Фортеця Одеса», напружене приготування міста до російської атаки – анонс матеріалу на 3 шпальті газети.

Оштрафовано, але звільнено російським судом за акцію протесту у прямому ефірі «Зупиніть війну» – підписано фото редактора з Росії у лівому верхньому кутку.

“Путін звертається до плану С”, – йдеться на першій сторінці “i”. Газета повідомляє, що Росія готується до “війни на виснаження” із тривалими бомбардуваннями міст та об’єктів інфраструктури. Також повідомляється про візит до Києва прем’єр-міністрів Польщі, Словенії та Чехії.

The Financial Times пише, що Захід «підігріває Москву» після цілої низки нових санкцій. Газета повідомляє, що ЄС додав імена, включаючи ім’я власника «Челсі» Романа Абрамовича до заморожування активів та заборони на поїздки, тоді як Велика Британія запровадила санкції щодо більш ніж 370 олігархів. У США Держдепартамент оголосив про заходи щодо 11 високопоставлених діячів російського оборонного сектора.

«Ви більше не брязкатимете», — каже Metro найбагатшим росіянам. Газета повідомляє, що у Великій Британії нові санкції включатимуть заборону на експорт до Росії предметів розкоші, зокрема дорогих автомобілів, моди та мистецтва. У ньому також йдеться, що пан Абрамович, як вважають, повернувся до Москви приватним літаком після того, як його помітили в ізраїльському аеропорту.

Перша шпальта Mail описує столицю України Київ як «місто страху та непокори». В обложеному Києві журналісти спостерігають дивовижну стійкість городян, які готуються дати відсіч Путіну. У статті йдеться, що жителі міста тепер прокидаються під звуки «громових авіаударів», але готуються протистояти російським військам із «приголомшливою стійкістю». Судове випробування редактора російського телебачення, сміливість якого надихнув світ. Марина Овсяннікова поки що вільною залишає суд.

The Sun повідомляє, що Вуді Джонсон, мільярдер, власник американської футбольної команди The New York Jets і колишній посол США у Великій Британії, хоче в останню хвилину зробити пропозицію про покупку «Челсі». У газеті йдеться, що Джонсон сподівається «вкрасти угоду» у саудівської групи до останнього терміну в п’ятницю.

А на першій шпальті Star розповідається історія двійника президента Зеленського, який, як повідомляється, втік з України за допомогою двійників президента Росії Володимира Путіна та північнокорейського лідера Кім Чен Ина.

Європа. Німеччина

Головне фото газети Frankfurter Allgemeine Zeitung. Героїня Марина Овсянникова: У понеділок ввечері співробітник найважливішого російського державного телеканалу «Перший канал» провів демонстрацію проти агресивної війни Росії в Україні. З плакатом вона зробила крок за спину ведучої під час випуску новин. На плакаті написано: “Ні – війні”. Потім російською: “Зупиніть війну – Не вірте пропаганді – Ось вам і брешуть” Образи акту опору Овсянникової швидко поширилися. Ця жінка підвела путінський режим. Основний матеріал газети повідомляє, що «Столтенберг застерігає від застосування хімзброї в Україні і до Києва приїхали голови трьох європейських урядів». Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг попередив про можливе застосування хімічної зброї російськими військами в Україні. “Ми стурбовані тим, що Росія може провести операцію під чужим прапором, можливо, із застосуванням хімічної зброї”, – заявив Столтенберг перед зустріччю міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі в середу. Він мав на увазі «абсурдні заяви» Москви про «біологічні лабораторії та хімічну зброю в Україні». Уважно відстежується, чи не намагається Росія створити привід для застосування цієї зброї. Наступного тижня у Брюсселі відбудеться спеціальний саміт НАТО. “Чипи з Магдебурга для Європи” – ще один матеріал газети. У ході жорстокого нападу Росії на Україну часто можна почути вислів “поворотний момент”. Подібна лексика доречна для вирішення американського виробника Intel зробити Європу глобальним центром комп’ютерних чіпів. Тому що йдеться про зміну парадигми, і не лише у німецькій економічній політиці, коли держави ЄС зараз субсидують розробку та виробництво напівпровідників на мільярди у себе на порозі, без яких сьогодні мало що функціонує. Від кухонного комбайна до сучасних військових машин – залежність від маленьких будівельних блоків величезна.

Австрія

Фото на першій шпальті австрійської газети KURIER підписано: «Штраф для російської антивоєнної героїні». Росіянку, яка показала плакат “Ні – війні” у прямому ефірі, тепер вшановують онлайн.

«Австрійська краса. Угоди з диктатурами» – називається матеріал на першій шпальті, в якому йдеться про те, що війна в Україні показує, наскільки Австрія економічно залежить від диктатур. Близько 80 відсотків всього імпорту газу припадає на Росію. Лише десять відсотків надходять із Норвегії та десять – із внутрішнього виробництва.

Але не лише Росія є важливим партнером. У галузі палива, енергії та сировини на частку недемократичних країн припадає 51 відсоток всього імпорту. Крім Росії, до них відносяться Казахстан, Лівія та Ірак.

Ще один матеріал. “Високі ціни на електроенергію: як заощадити вдома. Прості поради для найменшого енергоспоживання”. У ньому йдеться, що українська криза призвела до надзвичайного стану на енергетичних ринках. Ціни зростають, начебто давно не було. Це також впливає на оплату рахунків за електроенергію. Навіть приватні домогосподарства змушені зважати на додаткові витрати в кілька сотень євро порівняно з попередніми роками. Але наслідки можуть бути.

Іспанія

Наступ на олігархів на користь Іспанії. Серед переслідуваних магнатів, наближених до Путіна, Чемезов, власник захопленої в Барселоні яхти, про це йдеться на першій шпальті в іспанській газеті La Vanguаrdia. Фото на першій шпальті підписано: «Президент України Володимир Зеленський (у центрі праворуч) зі східними лідерами, які приїхали до Києва, щоб висловити свою підтримку». Пише іспанська газета

Словаччина

Газета Dennik: “Шпигуни Путіна” – напис на кривавому портреті російського президента. Словаччина вже запроваджує систему допомоги біженцям. Попереджень про бомбардування Ужгородського аеропорту стає дедалі більше.

Бельгія

У DeMorgen на фото на першій шпальті: «Наша армія тут для заборони Росії»  – міністр оборони Бельгії в Румунії.

Фронтовий репортаж із українського міста Миколаєва. “Такої кількості трупів у нас ще ніколи не було” – зверху над фото видання Politiken. Газета подає репортаж журналістки Олени Костюченко про напад Росії на українське місто Миколаїв. За підтримки російської газети «Нова газета», головний редактор якої минулого року отримав Нобелівську премію миру. У Миколаєві стільки жертв, що морг у місті переповнений, і багато загиблих — мирні жителі, які постраждали від гранат та снарядів.

 

«Бійня» – напис на фото з Маріуполя, італійської газети La Stampa

АЗІЯ та США

Японія. Видання The Japan Times повідомляє, що: Японія має намір збільшити допомогу українцям-біженцям. Уряд розглядає нові заходи підтримки українців, які втекли до Японії, такі як допомога у пошуку роботи, житла та освіти для їхніх дітей, щоб допомогти їм влаштуватися в країні, оскільки десятки людей прибувають до Японії, щоб бути зі своїми сім’ями та друзями. Фото підписано: «Працівники МНС гасять полум’я та допомагають мешканцям після того, як у понеділок до їхнього багатоквартирного будинку в Оболонському районі Києва влучив артилерійський снаряд. Внаслідок теракту двоє людей загинули і дев’ять отримали поранення». “Дипломатія прискорюється через вторгнення” – так називається ще один матеріал газети. Київ залишається в облозі, хоча переговори про припинення війни набирають обертів. У понеділок активізувалася дипломатична активність на декількох фронтах, оскільки війна Росії проти України вступила в нову невизначену фазу: сили президента Росії Володимира Путіна розширили свої бомбардування Києва та інших міст, сотні мирних жителів втекли зі зруйнованого порту Маріуполь, а Сполучені Штати попередили Китай у зв’язку з його союзом з ізольованою Росією, що поглиблюється.

WP. Прем’єри Європи їдуть до Києва зустрічатися із Зеленським.
Фотозбірка на першій шпальті підписана: Пожежник проходить за місцем передбачуваного ракетного обстрілу Росією висотного житлового будинку в Києві, Україна, вранці у вівторок, в результаті якого загинули щонайменше чотири людини і згоріла будівля. Жителі спостерігають, як пожежники гасять пожежу, яка виникла внаслідок обстрілу — одного з, як мінімум, трьох ймовірних російських нападів на житлові райони Києва за два дні. Людина перебирає рештки своєї київської квартири.
У Маріуполі «кров, гіркота та розпач» говорить матеріал газети.

“Росія посилює атаку на Київ”, пише WSJ.

Президент України Володимир Зеленський (у центрі праворуч) у вівторок зустрівся у Києві з прем’єр-міністром Словенії Янезом Яншей (зліва направо), прем’єр-міністром Чехії Петром Фіалою, прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким та прем’єр-міністром Польщі Віце-прем’єр Ярослав Качинський.

Європейські лідери приїхали до столиці, щоб зустрітися із Зеленським, оскільки ракетні обстріли тривають.

Три зухвалі європейські лідери відвідали Київ, що палає, пише NYT

На фото: Наслідки російської атаки минулого тижня у Миколаєві, Україна. Президент України Володимир Зеленський має виступити перед Конгресом по відеозв’язку у середу.

Підготував Сергій Чернявський

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції