Віру Інбер любили одеські жінки. Вона вважала себе великим знавцем моди, писала про модний одяг у статтях та виступала з лекціями для модниць. За це її охрестили «паризькою штучкою».
10 липня виповнилося 133 роки від народження Віри Інбер — поетесі та прозаїку, чию пісеньку «Дівчина з Нагасаки» співають уже майже дев’яносто років. Віра Михайлівна народилася в Одесі 1890 року. Її батько, купець другої гільдії Мойсей Липович (Пилипович) Шпенцер, був власником великої друкарні та головою товариства наукового видавництва «Матезіс». Мати — Фанні Соломонівна Шпенцер (у дівочості Грінберг), була вчителькою російської мови та завідувачкою казенного єврейського дівочого училища. У їх сім’ї у дитинстві жив і виховувався Лев Троцький (двоюрідний брат батька), коли навчався у реальному училищі в Одесі з 1889 по 1895 роки.
У нашому місті Інбер почала писати вірші та прозу, публікувалася у місцевих газетах та альманахах, виступала на поетичних вечорах. Про початок 1920-х років в Одесі Інбер написала у повісті «Місце під сонцем». Вона пережила важкий, невиразний час, коли буржуйку топили класиками, дубовим буфетом, сірники продавалися поштучно, не вистачало їжі.
Читайте також:
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More