Новини Одеси та Одеської області

Війна, день 341-й: зведення Генштабу, втрати ворога та аналітика

Війна, день 341-й: зведення Генштабу, втрати ворога та аналітика

Оперативна інформація станом на ранок 30 січня 2023 року з російського вторгнення від Генерального Штабу Збройних Сил України.

Зведення Генштабу

Слава Україні! Почалася триста сорок перша доба російського широкомасштабного вторгнення.

Противникминулої доби наніс авіаційний і 3 ракетні удари, один з яких – по Харкову. Здійснив 44 обстріли з реактивних систем залпового вогню, в тому числі і за населеними пунктами. Є поранені та загиблі серед мирного населення.

Високою залишається загроза російських авіаційних та ракетних ударів по всій території України.

Противник веде наступні дії на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. На інших напрямках – обороняється.

Підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області та Ямполівка, Роздолівка, Васюківка, Парасковіївка, Бахмут, Іванівське, Клищіївка, Курдюмівка та Озаранівка Донецької області.

На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямах обстановку без істотних змін, наступальних угруповань противника не виявлено.

З мінометів та артилерії ворог обстріляв райони населених пунктів Хренівка та Червоний Хутір Чернігівської області; Волфіні, Писарівка та Запсілля – Сумська та Одноробівка, Червона Зоря, Ветеринарне, Стрілка, Глибоке, Зелене, Ненудне, Тернова, Стариця, Верхня Писарівка, Огурцове, Вовчанськ, Бударки та Новомлинськ Харківської області.

На Куп’янському напрямку обстріляно райони населених пунктів Дворічна, Ольшана, Сіньківка, Петропавлівка, Піщане, Крохмальне, Берестове, Зелений Гай, Вишневе у Харківській області та Новоселівське, Стельмахівка та Андріївка Луганської області.

На Лиманському напрямку обстрілювалися Макіївка, Невське, Краснопопівка, Кремінна та Діброва Луганської області та Терни та Ямполівка Донецької області.

На Бахмутському напрямку від вогневого впливу постраждали Спірне, Берестове, Білогорівка, Роздолівка, Бахмут, Діліївка, Дружба та Нью-Йорк Донецької області.

На Авдіївському напрямку під ворожий артилерійський вогонь потрапили Північне, Водяне, Першотравневе Красногорівка, Георгіївка, Мар’їнка та Новомихайлівка.

На Новопавлівському напрямку обстріляні Богоявленка, Вугледар, Ненудне та Велика Новосілка Донецької області.

На Запорізькому напрямку від вогню артилерії противника постраждали райони понад 15 населених пунктів, зокрема Времівка та Новопіль Донецької області; Полтавка, Малинівка, Червоне, Гуляйполе, Чарівне, Новоданилівка, Оріхів, Новоандріївка Запорізької області та Нікополь – Дніпропетровської.

На Херсонському напрямку російські окупанти обстріляли передмістя та місто Херсон. Є постраждалі серед мирних мешканців.

Противник і надалі зазнає втрат. До одного з місцевих моргів Горлівки Донецької області, лише 28 січня, привезли близько 20 тіл загиблих окупантів із районів Новобахмутівки та Майорська.

Наша авіація протягом доби нанесла удар по зенітно-ракетному комплексу супротивника та 2 удари по районах зосередження окупантів. Підрозділи ракетних військ та артилерії Сил оборони України вразили дві станції радіолокації, склад боєприпасів та один інший важливий об’єкт противника.

Втрати Росії в Україні до 30 січня

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 до 30.01.23 орієнтовно склали / 24.02.22

особового складу / personnel ‒ близько/ about 126650 (+490) осіб ліквідовано / persons were liquidated,

танків / tanks ‒ 3201 (+4) од.,

бойових броньованих машин / APV ‒ 6369 (+3) од.,

артилерійських систем / artillery systems – 2196 (+1) од.,

РСЗВ / MLRS – 453 (+0) од.,

засоби ППО / Anti-aircraft warfare systems ‒ 221 (+0) од.,

літаків/aircraft – 293 (+0) од.,

вертольотів / helicopters – 284 (+0) од.,

БПЛА оперативно-тактичного рівня / UAV operational-tactical level – 1947 (+0),

крилаті ракети / cruise missiles ‒ 796 (+0),

кораблі /катери/warships/boats ‒ 18 (+0) од.,

автомобільної техніки та автоцистерн/ vehicles and fuel tanks – 5041 (+4) од.,

спеціальна техніка / special equipment ‒ 199 (+0).

графіка із втратами російської армії в Україні

Втрати росії в Україні за останню добу

Аналітика від Американського інституту вивчення війни

Про військову допомогу Україні

Небажання Заходу розпочати постачання Україні досконаліших західних систем озброєння обмежило здатність України ініціювати контрнаступні операції.

Ознаки того, що російський наступ досягне кульмінації і що західна зброя буде потрібна у великих масштабах, ясно проявилися в кінці травня та червні.

Якби мета Заходу полягала в тому, щоб скоротити війну, оцінка того, що зброя радянських часів, що зберігаються у дружніх запасів, виснажуються, повинна викликати фундаментальні зміни в наданні західної допомоги, починаючи з червня 2022 року.

Нещодавні зобов’язання Заходу щодо надання Україні танків та бронетранспортерів важливі, але затримки з виконанням цих зобов’язань можуть коштувати Україні можливості для контрнаступу цієї зими.

Таким чином, постійні затримки із постачанням західної військової техніки, коли стало очевидним, що вона потрібна чи скоро знадобиться, сприяли затягуванню конфлікту.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції