З моменту вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року наша країна не сходить з перших сторінок провідних світових газет.
Обкладинка глянсового журналу Marie Claire April у Греції з журавлем, що летить, підписана: Воля означає Свобода. Номер присвячений Україні, трагедії, яку пережив її народ, а також дивовижним талантам цієї прекрасної країни, які є одними зі світових піонерів моди, журналістики та мистецтва.
“Британські сім’ї відкривають домівки для біженців”, – йдеться в “І” . Газета повідомляє, що громадськість щедро відгукується, і кількість людей, яких можна спонсорувати, не обмежена. Це сталося після того як уряд Великобританії запустив програму «Доми для України» для тих, хто хоче прийняти у себе біженця.
На першій шпальті The Guardian зображено «надзвичайний протест». У понеділок увечері жінка з антивоєнним плакатом вибігла на знімальний майданчик російської вечірньої програми новин на державному Першому каналі. Вивіска говорила: «Немає війні, припини війну, не вір пропаганді, тобі тут брешуть».
У першосмужному матеріалі йдеться, що смертоносні рейди Росії вкидають українців у кошмар.
Ще один на першій шпальті вийшов із заголовком: Як усі неправильно витлумачили дії Путіна перед вторгненням в Україну.
Смертоносні рейди Росії вкидають українців у кошмар
Кількість біженців наближається до 3 мільйонів, оскільки бомбардування тривають, і агенції з надання допомоги попереджають про хаос в обложених містах. Ще один матеріал на першій смузі називається: Символи «Z» та страх: життя в умовах окупації. Російські солдати патрулюють вулиці Бердянська на автомобілях та бронетранспортерах, що позначені знаком «Z», що позначає російські окупаційні сили. Посадовців місцевого самоврядування в цьому місті на півдні України, яке останні два тижні контролюється російськими військами, вигнали з офісів. Місцева радіостанція включає радянські балади та російську естраду, що перемежуються уривками з промов Володимира Путіна та новинами про «визволення України від нацистів». «Нам здається, що ми живемо в кошмарі, і ми не знаємо, коли цей жахливий сон закінчиться», — сказав один із членів міської ради, який побажав залишитися неназваним, пославшись на побоювання щодо безпеки.
The Daily Mail також повідомляє про програму для біженців «Доми для України». Кількість охочих прийняти біженця змінюється з шаленою швидкістю. Газета повідомляє, що станом на 21:30 за Грінвічем у понеділок зареєструвалося майже 44 000 людей.
Дбайливі британці поспішають приєднатися до нової схеми – і це лише перший день
44 000 британців запропонували свої домівки для українських біженців протягом кількох годин після запуску нової схеми вчора. Офіційний сайт був переповнений через кілька хвилин після його запуску —1500 реєстрацій протягом години. А о 21:30 учора ввечері понад 43 800 осіб та організацій залишили свою підтримку на сайті «Доми для України».
Ще однією ознакою британської щедрості є пожертвування. Звернення Daily Mail до жертв української кризи вчора сягнуло величезної суми 7,2 мільйона фунтів стерлінгів.
Веб-сайт «Доми для України» спочатку кілька разів падав, але представник уряду сказав, що експерти вивчають проблему та впевнені, що вона швидко вирішиться. “Ми спостерігаємо високий рівень відвідуваності сайту завдяки підтримці нашими громадянами України”.
The Times наводить план уряду Великої Британії щодо прийому біженців з України. Далі йде фотографія Романа Абрамовича в аеропорту Бен-Гуріон у Тель-Авіві, Ізраїль. Газета повідомляє, що пан Абрамович імовірно є частиною «афери організованої злочинності на 2 мільярди фунтів стерлінгів», згідно з розслідуванням, проведеним BBC Panorama. Його адвокати заявили, що немає жодних підстав стверджувати, що він нагромадив свій стан злочинною діяльністю.
«Ти приятель Путіна », – говорить заголовок Metro. Газета повідомляє, що група протестувальників увірвалася до лондонського особняка Олега Дерипаски вартістю 50 мільйонів фунтів стерлінгів. Повідомляється, що, за словами протестувальників, особняк «звільнений» і вони запрошуватимуть українських біженців переселитися в ньому. Газета раніше повідомляла, що уряд розглядає можливість розміщення українських біженців у порожній власності російських олігархів, які перебувають під санкціями.
Daily Mirror повідомляє, що трьох британців було вбито в «ракетному пеклі» на польському кордоні, внаслідок чого «загинуло понад 100 людей».
The Daily Express також повідомляє про трьох колишніх британських спецназівців, яких, як повідомляється, було вбито в Україні. Бі-Бі-Сі не змогла підтвердити цю інформацію.
Лідер Financial Times цитує заяву офіційних осіб США про те, що “Китай заявив про готовність надати Росії військову підтримку”. Газета фотографує людей в Україні, які зібралися біля багатоквартирних будинків, які постраждали від сильних обстрілів у столиці, Києві.
“Захід зробив жахливу помилку з Путіним, – говорить прем’єр-міністр”, – така головна стаття Daily Telegraph. Вона заснована на статті для газети прем’єр-міністра Бориса Джонсона, який пише, що Захід зробив «жахливу помилку», продовжуючи покладатися на російську нафту та газ після вторгнення до Криму 2014 року.
Австрійська газета Der Standart. Головний матеріал газети розповідає про ракетний обстріл Києва. Головне фото підписано: «Після ракетного обстрілу на півночі Києва у понеділок довелося рятувати 63 особи.
Австрія Антивоєнні виступи. Поки тривають бойові дії, у багатьох місцях ведуться переговори. Джонсон із північними європейцями, Шольц із Ердоганом, США з Китаєм та Україна з Росією. Про це фотоколаж австрійської газети KURIER. На першій шпальті газети інформація про збір допомоги для України» Ми допомагаємо разом!
Сімейна допомога Україні. Ситуація драматична. Інфраструктура значною мірою зруйнована – у багатьох місцях немає ні електрики, ні води. Підтримує спільну кампанію з Австрійським Червоним Хрестом на місці та на кордонах для нужденних сімей.
Головне фото газети Frankfurter Allgemeine Zeitung. Візит до лікарні: Президент України Зеленський із пораненим солдатом у Києві.
Головний матеріал газети присвячений новим санкціям і вийшов із заголовком: «Країни ЄС домовилися про подальші санкції».
Ще один матеріал вийшов із заголовком. «Немає рішення з Пекіна». Один із матеріалів на першій шпальті вийшов із таким заголовком. У ньому йдеться: «Чи справді Путін просив у Китаю зброю та допомогу проти західних санкцій, не можна судити збоку. На жаль, так завжди буває з витіканням інформації. Однак той факт, що цю новину категорично спростували в Москві та Пекіні, свідчить про те, наскільки чутливим є це питання для обох сторін. Навряд чи це відповідало б імперським домаганням Путіна, якби він шукав підтримки у Сі Цзіньпіна після початку війни; це було б публічним визнанням військової та економічної слабкості. З іншого боку, для Китаю будь-яка спроба допомогти Росії пом’якшити або обійти західні каральні заходи загрожує ризиком бути втягнутою у вир санкційної політики.
Переговори між Росією та Україною призупинено через те, що росіяни б’ють по Києву. Про це пише газета HA ARETZ. Фото на першій шпальті: «Волонтер та медик допомагають пораненому жителю будинку, зруйнованого російськими обстрілами, у Києві у понеділок»
Перша колона вирвалася з обложеного Маріуполя, але доставку допомоги заблоковано. Фото підписано: Учора біля українсько-молдовського кордону тліють обстріляні машини та зруйновані будівлі, пише ізраїльська The Jerusalem Post.
Ще в одному матеріалі йдеться: Кабінет погоджується прийняти 100 000 біженців з України, Росії.
Ми маємо тепло вітати біженців. Польовий шпиталь для України схвалено.
Ізраїль стане обхідним маневром для санкцій проти Росії.
Москва визнає, що її наступ в Україні просувається не так швидко, як вона сподівалася, а російська армія завдає ударів по Києву та заходу країни. Про це йдеться в іспанській газеті La Vanguаrdia. Фото на першій шпальті підписано: «Автобус було знищено внаслідок нападу російських військ на житловий будинок у Києві».
NYT пише, що незважаючи на переговори, атаки розширюються, а руйнування наростають, пише газета в головному матеріалі номера. Фото на першій шпальті підписано: «Жителі обстріляного будинку в Києві, Україна оплакували свої втрати в понеділок, коли російські війська продовжували обстрілювати місто». Колонка на першій шпальті вийшла із заголовком «Сотні людей тікають із портового міста в Україні». У понеділок активізувалася дипломатична активність на кількох фронтах, оскільки війна Росії проти України вступила в нову невизначену фазу: сили президента Володимира В. Путіна розширили свої бомбардування Києва та інших міст, сотні мирних жителів втекли зі зруйнованого порту Маріуполь, і Сполучені Штати попереджають Китай про його союзі з ізольованою Росією.
WSJ пише: «Переговори зайшли в глухий кут, а боротьба за Київ вирує». Головне фото підписано: «Пораненому надали допомогу на місці обстрілу російськими військами у Києві у понеділок, оскільки бойові дії посилилися». У матеріалі із Запоріжжя газета повідомляє, що «Російських військових звинуватили у мародерстві». За словами місцевих жителів, російські війська вбивають мирних жителів та грабують магазини та будинки в окупованих частинах півдня України, оскільки Москва заарештовує обраних місцевих лідерів та намагається замінити їх проросійськими колабораціоністами.
CHINA DAYLY публікує першосторінкове фото, на якому робітники в Пекіні сортують гуманітарну допомогу, надану Товариством Червоного Хреста Китаю для відправки Українському товариству Червоного Хреста. Третя партія товарів, включаючи дитяче харчування та ковдри, вирушає з Пекіна.
Ще один матеріал у китайській газеті повідомляє читачам, що Україна та Росія ведуть переговори онлайн.
Видання The Japan Times повідомляє, що: «Війна в Україні відкриває «нову еру» для США». Фото мітингу демонстрантів на підтримку України біля Білого дому у Вашингтоні 25 лютого, підписано, «Спроби дипломатії натрапили на кам’яну стіну, оскільки президент Росії Володимир Путін відмовляється брати участь у будь-яких серйозних переговорах, залишаючи неясним закінчення гри».
Газета The National з Еміратів пише, що: переговори про припинення вогню в Україні продовжуються за допомогою відеозв’язку.
Московская правда на першій сторінці пише, що масштаби залежності від імпорту виявилися вражаючими. Лише 10% представників російського малого та середнього бізнесу заявили про те, що вони взагалі не залежать від імпорту. Такі дані було отримано за результатами опитування, проведеного апаратом уповноваженого за президента РФ із захисту прав підприємців Бориса Титова.
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають, навіть іноземці продовжують їхати на навчання в Одесу. Як таке можливо під час війни, “Одеському Життю” розповів Андрій Красножон, ректор Южноукраїнського національного педагогічного університету імені Ушинського.
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті залишається напруженою. Сили оборони продовжують рішуче протидіяти спробам противника просунутися вглиб території України.
Арцизьку громаду Одеської області знову сколихнула трагічна звістка: на фронті загинув уродженець села Главані Денис Проданов. Йому назавжди залишиться 44 роки.
1002 дні Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. Ситуація на фронті залишається напруженою. Сили оборони продовжують рішуче протидіяти спробам противника просунутися вглиб території України, спрямовують зусилля на зрив виконання окупантами планів наступу.
Наш сайт використовує файли куків, щоб ми могли надати вам кращий досвід користувача. Інформація про файли кукі зберігається у вашому браузері та виконує такі функції, як розпізнання вас, коли ви повертаєтесь на наш веб-сайт, і допомагає нашій команді зрозуміти, які розділи веб-сайту ви вважаєте найбільш цікавими та корисними. Більш детальну інформацію про кукі можна отримати на сторінці "Політика конфіденційності".
Необхідні файли кукі
Необхідні файли кукі повинні бути включені постійно, щоб ми могли зберегти ваші переваги для налаштувань файлів кукі.
Якщо ви відключите цей файл кукі, ми не зможемо зберегти ваші налаштування. Це означає, що кожного разу, коли ви відвідуєте цей веб-сайт, вам потрібно буде знову вмикати або вимикати файли кукі.
Сторонні файли кукі
Наш веб-сайт використовує Google Analytics та Facebook Pixel для збирання анонімної інформації, такої як кількість відвідувачів сайту та найпопулярніші сторінки.
Увімкнення цього файлу допомагає нам покращити наш веб-сайт.
Спочатку увімкніть строго необхідні файли кукі, щоб ми могли зберегти ваші налаштування!