«Друга головна», «найголовніша»… Як видозмінювалася ялинка на Дерибасівській за понад десять років? Що її відрізняє від «першої головної», яка встановлюється біля одеської мерії та дає старт улюбленим зимовим святам одеситів? Відразу підказуємо: на відміну від ялинки на Думській площі, новорічна зелена королева на Дерибасівській завжди збирається із живих сосон. Вона у нас вічно жива.
У Новий 2012 рік Дерибасівська вступила, звичайно ж, зі своєю ялинкою. Як і зазвичай, була зібрана із сосон. Змінюється їхня кількість, але ялинка завжди жива. Прибрана вона була гарно, але одесити висловлювали невдоволення стендом, на якому вона була встановлена. Його ніби стягнули з якоїсь забудови, де він був огорожею.
Зі встановленням ялинки-2013 на Дерибасівській сталося певне «непорозуміння». Тоді чомусь було припущення, що однієї головної ялинки на Думській цілком вистачить. Внаслідок цього на Дерибасівській довго «красувався» порожній каркас. Саму ялинку все ж таки встановили, але лише в День святого Миколая. Її висота була 10 метрів. До речі, цього року на Дерибасівській з’явилася знаменита «пляшкова ялинка». Її називали “Тарною”.
У Новий 2014 рік Дерибасівська вступила і з новою ялинкою, і з нововведенням. Разом із зеленою красунею на головній вулиці поруч стали зводити й те, що тепер називається «Одеський ярмарок». Його називали Різдвяним ринком, дерев’яним ринком тощо. Одесити запевняли, що одеський ярмарок якісно нічим не відрізнятиметься від аналогічного паризького, на Єлисейських полях. Нагадаємо, «Одеський ярмарок» з’явився на місці зруйнованого готелю «Спартак».
Ялинку-2015 на Дерибасівській чомусь почали збирати ближче до ночі. На вантажівці були підвезені сосни, які тут же підпилювалися біля новорічного ярмарку, лякаючи одеситів, що тут гуляли. Наприкінці грудня навалило таку кількість снігу, що головна вулиця «потонула» у ньому, разом з усіма своїми ялинками. Втім, вони гідно вистояли. Біля ялинки на Дерибасівській у січні 2015 року з’явився справжній Різдвяний вертеп. Народні гуляння пройшли того року на головній вулиці міста, як то кажуть, масштабно.
2016 рік Дерибасівська зустрічала не лише зі своєю звичайною «другою головною», а й з Народною живою ялинкою, прикрашеною тут же, з боку Міського саду. Ну а сама головна ялинка красувалася на червоному у сніжинках «постаменті». З настанням сутінків переливалася синіми вогниками.
У 2017 рік Дерибасівська вступила багато ілюмінованою, вулиця мінилася святковими вогнями, світними мега-кулями та іншими окрасами. Ялинка на ній спалахнула всілякими барвами. “Казкова Дерибасівська!”, – відгукувалися одесити.
Ще «багатше» зустрічала Дерибасівська 2018 рік. Ялинку на головній вулиці зібрали із 400 молодих сосон, її висота — 15 метрів. Враження додавала інсталяція у вигляді запрягу оленів із санками. Все це теж переливалося вогнями та стало бажаною світлодіодною фотозоною. Вражень додавав усміхнений «світний» мега-сніговик.
15 метрів та 300 сосон — такою була ялинка-2019 на Дерибасівській. Встановлювати її почали ще 8 грудня, а вже 11-го урочисто засвітили. Найголовніша вулиця виглядала скромніше, ніж у попередні два роки.
Ялинку теж встановили досить рано, обгородили симпатичним «новорічним» парканом та обставили мега-іграшками. Задовго до неї, ще в листопаді, на Дерибасівській встановлювали і «малу» ялинку головної вулиці, яка зникла потім разом із Роминою — цією вічною «Снігуронькою» Дерибасівської, яка звикла приміряла чергове новорічне вбрання.
У 2021 рік ялинка на Дерибасівській вступила з тими ж мега-іграшками, що й у минулі роки. Встановлювати її не дуже поспішали Непростий «коронний» рік немовби підказав: не треба нікуди поспішати.
У наступний рік ялинка на Дерибасівській вступає в оточенні тих самих мега-іграшок. Теж зібрана із сосен. Відмінність цієї ялинки, мабуть, у тому, що повний процес її встановлення та прикрашання тривав досить довго — майже тиждень. Одесити спочатку милувалися встановленим каркасом, потім спостерігали, як ялинка «обростає» соснами. І лише за кілька днів приступили до прикрашання ялинки на Дерибасівській.
Читайте також: Ялинка по-одеськи – фотоісторія ялинки на Думській площі за 11 років.
Нещодавно «Одесская жизнь» повідомляла, що у селищі Доброслав Одеської області побили черговий національний рекорд — там встановили новорічну ялинку з п’ятикопійчаних монет, зібраних місцевими жителями.
Також ми розповідали про цілий парад незвичайних арт-ялинок, який пройшов на Різдвяному ярмарку біля одеської Кирхи. Яких тільки оригінальних ялинок там не було: і «Залізна леді», і «Сон морфіністки», і «Метаморфози буття». І найголовніше: кожна з представлених ялинок не просто так собі, а з якимось підтекстом.
Фото Марії Котової та з відкритих джерел
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More
В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More