Новини

В Україні знизили призовний вік: хто підлягає мобілізації

Вчора, 30 травня, Верховна Рада зменшила граничний вік перебування громадян на військовому обліку призовників із 27 до 25 років.

Парламент учора проголосував за закон “Про внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу” №9281, тим самим зменшивши граничний вік призову на строкову військову службу з 27 до 25 років.

Це означає, що у мирний час чоловіків, які досягнуть 25 років, буде звільнено від термінової військової служби. При цьому у воєнний час на військовий облік тепер прийматимуть чоловіків не з 27, а з 25 років.

Міністр оборони Олексій Резніков розповів, що зниження віку призову необхідне для поповнення мобілізаційного резерву. Раніше граничний призовний вік становив 27 років. Якщо чоловікові виповнювалося 27 років і він не служив в армії, то його мобілізувати примусово не могли.

З ухваленням закону, чоловіків віком від 25 до 60 років навіть без досвіду військової служби зможуть примусово мобілізувати у воєнний час.

Таким чином, після ухвалення закону розширилося коло осіб, які можуть бути мобілізовані. Поповнення резерву відбуватиметься призовниками віком 25 та 26 років, які раніше мобілізації не підлягали.

Юристи вважають, що ухвалення цього закону нічого не змінить, адже під час загальної мобілізації можуть призвати будь-якого повнолітнього чоловіка. У Статті 23 Закону України “Про мобілізацію” немає згадок про призовний вік.

Під час дії воєнного стану, мобілізовані з досвідом військової служби можуть направлятися одразу до військових частин. А якщо у призовника немає досвіду служби, то його мають навчати щонайменше місяць.

За законом мобілізувати можуть такі категорії чоловіків:

  • військові (у тому числі контрактники), які закінчили службу до 24 лютого 2022 року, не досягли граничного віку перебування на службі та придатні за станом здоров’я;
  • придатні за станом здоров’я чоловіки віком від 25 до 60 років без досвіду військової служби;
  • чоловіки віком від 18 років, які погодилися на контрактну службу;
  • обмежено придатні під час воєнного стану чоловіки з досвідом та без досвіду служби;
  • зняті та виключені з військового обліку до 24 лютого 2022 року (тобто власники так званого “білого квитка”), повністю або обмежено придатні до служби під час воєнного стану за рішенням військово-лікарської комісії;
  • особи з інвалідністю, якщо вони добровільно мобілізуються;
  • особи, які мають право на відстрочку за сімейними обставинами, можуть бути призвані лише добровільно на службу за місцем проживання.

Не можуть бути мобілізовані чоловіки, яких виключили з військового обліку через тяжкий злочин.

Читайте також:

Фото ілюстративне.

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Війна, день 1003: росія випробувала в Україні нову балістичну ракету

У середу, 21 листопада, Повітряні сили ЗСУ заявили про удар по Дніпру міжконтинентальною балістичною ракетою.… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі жінка за кермом «Ssang Yong» переїхала пішохода

В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More

2024-11-22
  • Positive News

Анекдот дня: чого бажає Рабінович у банку

Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More

2024-11-22
  • Статті

Ціни на листопадовому Привозі: під дощиком – за салом

Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More

2024-11-22
  • Новини

День гуманного суспільства та любові до веснянок: що ще святкують 22 листопада

Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More

2024-11-22
  • Новини

Церковні свята 22 листопада: прикмети, кого вшановують і чого не можна робити

Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More

2024-11-22