В Україні розробляють новий законопроект, згідно з яким у країні планується запровадити екологічний податок – на сміття. Його ініціатором виступило Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів спільно з Міністерством фінансів та Державною податковою службою.
Як розповіла заступник міністра природи Вікторія Кірєєва в інтерв’ю «Українському радіо», законопроект запроваджує екологічний податок на поховання відходів, який матиме різні коефіцієнти, і зробить невигідним «поховання» сміття в землю. А ось переробка сміття, навпаки, має стати рентабельним бізнесом.
«Зараз наше завдання – щоб поховання стало невигідним. А переробка, навпаки, приносила заробіток та інвестиції»,
– зазначила чиновниця.
За задумом авторів законопроекту, податок на сміття має стимулювати сортування твердих побутових відходів.
Крім цього, планується ввести додаткову відповідальність виробника за поховання відходів на полігонах. Також планується використовувати коефіцієнти для підприємств, які збирають тверді побутові відходи та тих, хто займається їх похованням.
«Те, хто збиратиме несортоване сміття, у нього дуже відрізнятиметься податок від того, хто його сортує. Це перший такий інструмент для впровадження сортування, що держава дає бізнесу, який займається сортуванням. Тому що не буде вигідно перевізникам і тим, хто збирає відходи на полігонах, приймати несортоване сміття. Просто в кілька разів відрізнятиметься сума»,
– пояснила Кірєєва.
Читайте також: Скільки доведеться заплатити одеситам за «зайві» метри?
Вона також додала, що головне посилання закону «Про управління відходами» таке: сортуємо сміття – отримуємо менші податки.
«Коли з’явиться ринок сортування, попит та пропозиція, тоді все це почне розвиватися. Це буде нова сфера розвитку та виготовлення певної продукції із вторинної сировини»,
– розповіла представниця Мінприроди.
Очікується, що такі заходи сприятимуть появі сортувального ринку та переробки сміття та, до того ж, принесуть додаткові надходження до місцевих бюджетів. А це, у свою чергу, звільнить ресурси для облаштування місць збору відходів.
Також передбачено, що для запобігання значним штрафам виробників зобов’яжуть здавати певну кількість сміття на переробку.
«Тому, наприклад, виробляючі напої підприємства будуть зацікавлені в їх (відходах – ред.) зібрати. І вони задіятимуть інші механізми для залучення людей до здачі цих відходів»,
– припустила заступник міністра природи.
За її словами, так в Україні буде створено нову фінансову систему поводження з відходами.
Зазначимо, що такі системи вже давно функціонують у європейських країнах та Японії. При цьому ставки податку на сміття суттєво відрізняються у різних європейських країнах та, наприклад, для поховання побутових відходів варіюються від 5 до 100 євро за тонну.
Раніше ми розповідали, скільки одесити заплатили військового збору в 2023.
Фото Today.ua
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More
21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи в Україні — одне із знакових державних… Read More