Абба Юхимович Глауберман - видатний вченій - фізик. А ще в дитинстві він знявся в знаменитому кіно, яке багато критиків визнають найвиднішим фільмом всіх часів та наролів.
З’явився на світ він 11 листопада 1917 року у Варшаві. Наступного року його сім’я переселилася до Одеси.
Примітний епізод з його дитинства: семирічним хлопчиком Абба знявся у легендарному фільмі “Броненосець ‘Потьомкін”, що створювався в Одесі. Режисер Сергій Ейзенштейн довірив йому роль дитини, яку вбивають поліцейські на Потьомкінських сходах, а згодом через його тіло пробігає охоплений панікою натовп.
Після закінчення фізико-математичного факультету Одеського державного університету в 1939 році Абба Юхимович продовжив навчання в аспірантурі, паралельно працюючи асистентом на кафедрі молекулярної та теоретичної фізики.
1941 року він вступив до лав армії, воював у стрілецькій дивізії. Потрапивши в полон, він зумів врятуватися від страти, представившись турком. Згодом йому вдалося стрибнути з потяга, що перевозив бранців на примусові роботи до Німеччини.
Приєднавшись до партизанів, він став керівником розвідувального підрозділу. За свій внесок у боротьбу проти нацизму в партизанському загоні його нагородили медаллю “Партизан Великої Вітчизняної війни ІІ ступеня”.
У 1966 році Глауберман став директором Науково-дослідного інституту фізики при Одеському державному університеті. Він мав особливий талант викладача, здатного пробудити в студентах любов до науки та захоплення фізикою. Життя видатного науковця обірвалося 12 червня 1974 року.
З нагоди сторіччя від дня народження професора Глаубермана на університетській будівлі встановили меморіальну дошку.
Що ж до Гаврили Державіна, ім’ям якого вулиця називалася з радянських часів – це був російський поет який жив в кінці 18, початку 19 століть. До Одеси, та віть України він ніякого відношення не мав.
Читайте також:
Мешканці житлового масиву «Райдужний», що в селі Лиманка, скаржаться на знищення дерев. Невідомі спилюють зелені… Read More
У Болградському районі Одещини молодий господар самовільно облаштував водойму для поливу власної ділянки. Тепер йому… Read More
В Одесі вирішують долю меморіалу на честь загиблих моряків російського підводного човна «Курськ», який розташований… Read More
Чи знали ви, що напій із вашого дитинства – чайний гриб у бабусиній банці –… Read More
Мешканець Одеси намагався продати на інтернет-аукціоні унікальну фібулу I-II століття, характерну для германських культур Центральної… Read More
Ситуація з різким зростанням захворюваності на новий вірус – метапневмовірус людини (HMPV) – в Китаї… Read More