На Одещині, у дельті Дунаю екологи розпочали реалізацію унікального проекту з відновлення галерейних лісів – однієї з найцінніших екосистем на планеті. Штучні насадження поступово замінюють на корінні види дерев, що, на думку вчених, не лише поверне природний баланс, а й допоможе захистити територію від пожеж та посух.
Як повідомляють у громадській організації Rewilding Ukraine, такі ліси ростуть уздовж річок та інших водойм, надаючи притулок для багатьох видів флори та фауни, а також відіграють важливу екологічну роль, зокрема, у захисті від ерозії та покращенні якості води.
«На Жебріянському пасмі ми разом з Ізмаїльським лісництвом поступово замінюємо сосни на корінні лісові види. Це не тільки поверне природний вигляд лісу, але й дозволить сформувати більш життєздатний ландшафт, стійкий до лісових пожеж та посух, що стають дедалі частішими через зміни клімату. Подібна їй гряда Лєтя, розташована на протилежному березі Дунаю в румунській частині дельти, не страждає від пожеж, а її мальовничі дюни і дубові ліси приваблюють десятки тисяч туристів», – пояснюють екоактивісти.
Читайте також: Ліси для степового краю: школярі та професіонали об’єдналися заради зеленого майбутнього.
Одеський Бізнес-клуб, до якого входять представники малого, середнього та великого бізнесу, просить про зустріч із… Read More
У п'ятницю, 9 травня, 30 населених пунктів Одеської області залишилися без світла. Причини відключень -… Read More
День перемоги над нацизмом, День матері, День Європи… Тож і багато подій буде присвячено саме… Read More
З 2025 року в Україні може зрости вартість навчання за контрактом у державних вишах. Вартість… Read More
З часів ленд-лізу, який союзники постачали СРСР під час Другої світової війни пройшло вже понад… Read More
В Одесі тимчасово не працює трамвайний маршрут №20. Його роботу призупинили через перевищений рівень води… Read More