Завдяки прориву піщаного насипу Чорне море вирішило проблему пересихання "Тузловських лиманів". Тепер унікальна екосистема наповнюється морською водою.
Про це повідомили у Національному природному парку “Тузловські лимани”.
Тиждень тому, після потужних циклонів на піщаному пересипі стався морський прорив, який відкрив шлях для вод Чорного моря до Тузловських лиманів.
“Сталося диво – Чорне море кардинально вирішило проблему відновлення водообміну, почувши давній позов працівників нацпарку та добропорядних місцевих жителів”, – повідомили у нацпарку.
Про проблеми з водообміном у національному природному парку “Тузловські лимани” експерти повідомляли ще минулого року. Через те, що вода фактично перестала надходити з водойм, почали пересихати унікальні внутрішні озера. Так, наприкінці літа 2022 висохли озера академіка Ювеналія Зайцева.
Читайте також: Хаджибейський лиман під Одесою висихає та меліє (фото)
Як повідомив співробітник Національного природного парку Тузловські лимани Іван Русєв у Facebook, це походить від того, що вода в лимани та озера майже не надходить ззовні. Не було й стоку прісної води малими річками в лимани. До того ж значно впав рівень води в річці Дунай і тому вода в лимани Джантшейський та Малий Сасик теж не надходить із Дунаю. І, нарешті, немає водообміну між Чорним морем і Тузловськими лиманами.
Ще однією причиною пересихання Тузловських лиманів учений назвав той факт, що місцева влада заблокувала дозвіл місцевим рибалкам, готовим власним коштом відкрити протоку між Чорним морем і лиманами.
“Рибалки залишилися без риби, а випарювання води з лиманів, на фоні відсутності водообміну, призвело зараз до повного висихання заповідних озер, де були зосереджені унікальні пташині сади пеганок”, – наголосив Русєв.
Після тривалого безводного періоду і прориву, що стався, близько 5 млн. кубометрів води щодня тепер надходить у лимани.
Повідомляється, що пропускна здатність природного прориву в середньому зараз становить 50 м/куб на сік, хоча при сильних вітрах вона збільшується. Тузловські лимани за останній тиждень отримали вже чималий обсяг води з моря і наповнення їх зараз продовжується.
На території лиманів зараз спостерігається велика кількість птахів, зокрема рожевих фламінго. І хоча основна зграя фламінго вже відлетіла до Болгарії, невелика група птахів ще залишилася у цій природній зоні.
Зазначимо, “Тузловські лимани” – зараз єдиний національний парк, не окупований росіянами, що знаходиться на чорноморсько-азовському узбережжі.
Сьогодні, у неділю, 3 листопада 2024 року, розпочалася дев'ятсот вісімдесят четверта доба широкомасштабної збройної агресії… Read More
Жителів одеського мікрорайону Черемушки не на жарт злякала змія, яку місцеві жителі виявили на дереві… Read More
Сьогодні, у День працівника соціальної сфери України, «Одеське життя» розповідає, хто такі соцпрацівники, яку вони… Read More
Цього недільного дня, 3 листопада 2024 року, в Україні відзначають День інженерних військ – професійне… Read More
Через війну багато людей були змушені залишити свої будинки і переїхати до безпечніших регіонів. На… Read More
Усіх із добрим ранком! І дня недільного вам виключно легкого, приємного і позитивного! А щоб… Read More