Статті

Розмноження декоративної жимолості

Декоративна жимолість є однією з найпопулярніших рослин у садівників України.

Красиво квітучий чагарник однаково добре приживається і росте у всіх областях, невибагливий у догляді і не потребує особливих умов утримання. Саджанці жимолості швидко приймаються на новому місці, і часто вже в перший рік покриваються квітами.

Основні методи розмноження декоративної жимолості

Збільшити чисельність кущів звичайної або кучерявої жимолості на ділянці українським садівникам вдається кількома способами:

  1. Розмноження насінням. Для роботи підходять визрілі плоди. Оптимальний час для посіву — весни. Для швидкого проростання ящики із насінням слід укутати для підтримки постійної температури землі. Для проклювання насіння важливо своєчасно поливати ґрунт.
  2. Черенковання. Метод полягає в укоріненні гілочок із дорослої материнської рослини. Для роботи підходять живці довжиною близько 20 см з кількома листяними бруньками. Гілки прикопують у підготовлену землю восени, накривають полотном і поливають. Для мінімізації ризику травмування коріння при подальшій пересадці жимолість доцільно висаджувати в одиночні контейнери, заповнені родючим ґрунтом.
  3. Поділ кореня. Метод підходить для садівників, які мають на меті омолодити кущі та одночасно збільшити їх чисельність. Поділ найкраще здійснювати восени після закінчення фази цвітіння.
  4. Відведення пагонами. Найкращим часом для розмноження у такий спосіб вважається весна. У цей час молоді пагони наповнені соком, тому швидко пустять коріння. Методика полягає у закріпленні гілок на землі за допомогою скоб з наступним присипанням місць стикування живильним ґрунтом. Цей спосіб максимально схожий на природне розмноження коренями, що розповзаються.

При виборі оптимального способу слід враховувати особливості сортів декоративної жимолості.

Переваги та недоліки різних методів

Кожен із доступних методів розмноження декоративної жимолості має свої плюси та мінуси. Найбільш безпрограшним і простим вважається метод поділу куща, який підходить для розмноження здорових рослин, які потребують проріджування. Перевагою такого способу є відсутність необхідності пошуку вільної ділянки, адже розділені чагарники одразу висаджують на постійне місце.

Для розмноження насінням можна використовувати сухі плоди врожаю цього року. Недоліком вирощування декоративних кущів із насіння є тривалість. З моменту посадки насіння до появи квітів проходить щонайменше 2 сезони. Крім того, такий спосіб розмноження підходить тільки для сортових рослин, адже насіння, зібране з гібридних чагарників, у більшості випадків успадковує характеристики виду прабатьків.

Розведення декоративної жимолості живцями дозволяє досягти цвітіння куща вже в першу весну після посадки саджанця. Перевагою такого способу розмноження є гарне виживання чагарників. Аналогічним даним методом вважається спосіб розведення жимолостей шляхом укорінення відведеннями. Використання цього способу дозволяє отримати велику кількість молодих кущів, які, як і при живцювання, повністю успадковують батьківські характеристики. Розмноження методом укорінення пагонами ідеально підходить для кучерявих рослин.

Головним недоліком більшості методів є потреба в організації розплідника, створення якого в умовах невеликої ділянки чи паркової зони є неможливим. Розуміючи складність розведення жимолості в домашніх умовах, садівники вважають за краще замовити готовий саджанець. Купити молоді кущі квітучої декоративної жимолості, яка прикрасить сад чи ділянку, українські садівники можуть в інтернет-магазині «Флоріум». Рослини висаджені в контейнери, і в такому вигляді доставляються по всій країні поштовими операторами.

Інтернет-магазин «Флоріум» гарантує якість усіх саджанців. Для постійних клієнтів та покупців, які бажають придбати рослини оптом, діють спеціальні знижки. Уточнити умови співпраці та отримати відповіді на питання щодо характеристик видів, що сподобалися, завжди можна у консультантів.


*на правах реклами

Share

Recent Posts

  • Новини

День гуманного суспільства та любові до веснянок: що ще святкують 22 листопада

Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More

2024-11-22
  • Новини

Церковні свята 22 листопада: прикмети, кого вшановують і чого не можна робити

Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More

2024-11-22
  • Новини

Магнітні бурі 22 листопада: чи є ризик для метеозалежних

У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More

2024-11-22
  • Статті

Який інтернет обрати під час відключень світла?

У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More

2024-11-21
  • Новини

Завідувачку дитячої лікарні в Одесі викрили на хабарі

В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More

2024-11-21
  • Авторський блог

Андрій Вишинський — одесит на прізвисько «Ягуарович»: історія ката і «ланцюгового пса» диктатора

22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More

2024-11-21