Музей історії розвитку українського козацтва став ще одним закладом культури в Одесі, який постраждав через регулярні атаки ворожих безпілотників.
Як повідомив директор музею Сергій Шпак, будівля постраждала під час атаки вночі 10 лютого. У центральному залі впала частина стелі, а та, що залишилася, аварійно нависла.
“Під загрозою функціонування унікальної колекції музею. Необхідний терміновий ремонт. На жаль музей є громадським, тобто існує виключно на пожертви та кошти членів громадського об’єднання”, – зазначив Сергій Шпак.
Читайте також: Скільки пам’яток архітектури в Одесі постраждали від російської агресії
Попередньо, ремонт обійдеться в 40 тисяч гривень.
Нагадаємо, 10 лютого 2024 року Одесу атакували три хвилі “шахедів”. Першу хвилю ворог направив до Одеси. Усі 9 дронів успішно збили підрозділи протиповітряної оборони.
Музей історії розвитку українського козацтва розташований у відреставрованій будівлі 19-го століття, за адресою вулиця Чорноморського Козацтва, 9.
Музей відкрився 9 березня 2006 року. Перша експозиція була досить скромною: з експонатів були тільки макети пістолетів, булави і картинки із зображенням різних героїчних подій з історії українського козацтва.
Пізніше співробітники музею влаштовували спеціальні “експедиції” козацькими селами Одещини (таких на Одещині понад 50). З експедицій вони привозили застарілі й непотрібні в господарстві селян речі – підкови, інструмент і навіть ткацький верстат. Ще частина експонатів дісталася з фондів музеїв, які перебували при школах, але з якихось причин закрилися. Так, виставковий простір музею зріс до трьох залів: зал “Героїка Українського козацтва”, зал “Козацький побут та Твори мистецтва, присвячені козацтву” та зал “Українська кімната 19 століття”.
Наразі в музеї понад 1000 експонатів. За словами Сергія Шпака, найбільша цінність музею – колекція козацьких костюмів. Це пов’язано з тим, що оригінального історичного козацького одягу залишилося небагато.
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More
Новорічний настрій уже стукає у двері, а разом із ним — фантастичні подарунки від VARUS!… Read More