Противники демонтажу пам'ятників і перейменування вулиць, названих на честь російських письменників та інших наукових і культурних діячів в Одесі, звернулися до ЮНЕСКО і Президента.
Текст звернення опублікувало італійське видання Il Foglio.
Генеральну директорку ЮНЕСКО Одрі Азулай і до Володимира Зеленського закликають відкласти рішення щодо деколонізації культурної спадщини Одеси до кінця війни. У зверненні йдеться про те, що ці рішення ухвалили без публічних консультацій, їх громадяни виявили тільки після ухвалення рішень, через ЗМІ, як факт.
«Можна багато говорити про деколонізацію України, але щодо Одеси, більша частина історичного центру якої була побудована під російською імперською адміністрацією (як зазначає ЮНЕСКО), ця програма стирання є небезпечно слизькою дорогою. Поспішне застосування цього нового законодавства, яке залишає широкий простір для неоднозначного тлумачення, ставить під загрозу значні частини всесвітньої спадщини Одеси та її поліфонічного космополітичного духу», – пишуть автори звернення.
Наразі під зверненням поставили підписи 115 осіб. Серед них організатор акції проти перейменування вулиць і знесення пам’ятників в Одесі журналіст і громадський діяч Леонід Штекель, художник Михайло Рева, головний диригент Одеського філармонійного оркестру Гобарт Ерл, одеський історик Олександр Бабич, голова наукового відділу Одеського художнього музею Кирило Ліпатов, а також донька Ісаака Бабеля Лідія, яка мешкає в Талахасі, та онук письменника Андрій Маляєв-Бабель.
Нагадаємо, одразу 19 пам’ятників та пам’ятних знаків, серед яких два Пушкіни, Бабель та Висоцький, мають бути демонтовані згідно із розпорядженням ОВА від 26 липня 2024 року.
Читайте також:
Третій день фестивалю «Одесі-610» подарував одеситам нові знання, емоції та можливості для творчості. Гостям запропонована… Read More
Ввечері 19 травня відбулася телефонна розмова американського президента Дональда Трампа з правителем РФ Володимиром Путіним.… Read More
У вівторок, 20 травня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується досить тепла погода… Read More
Норвезька рада у справах біженців (NRC) оголосила про відкриття нового етапу реєстрації на грошову допомогу… Read More
В Одесі відбулися щорічні навчально-практичні змагання серед працівників екстреної медичної допомоги. У межах заходу медикам… Read More
Стати своїм у селі вдається не кожному приїжджому. А тим більше за короткий термін отримати… Read More
View Comments
Як можуть це вимагати люди, які роблять вигляд, що ні цього міста і ні його понад 400-літньої історії докатерининського періоду начебто не було взагалі?
Це ж спосіб, щоб зберегти можливість й надалі називати це місто "русскім городом" та щоб повторити 2 травня.
Варто відновити справедливість і повернути цьому місту історичну пам'ять, зокрема, й повернути йому
одну із докатерининських назв: або Хаджибей, або Коцюбіїв, або Адес, або його найпершу назву, яку воно отримало від його засновників.