Українські соцмережі вирують обуренням: медіа повідомили, що пересувні цирки в Міністерстві культури та Всеукраїнський телемарафон новин визнали стратегічно важливими підприємствами та забронювали їхніх працівників від мобілізації. В обставинах цієї ситуації розбиралося "Одеське життя".
Українські мас-медіа дізналися про появу двох нових, стратегічно-важливих підприємств для економіки країни, з повідомлення у фейсбуці народного депутата України Ярослава Железняка (фракція “Голос”).
Він написав про ініціативу Міністерства культури та інформаційної політики України, яке віднесло компанію “Кінокіт”, що виробляє всеукраїнський телемарафон новин, а також державне підприємство “Пересувний цирк України” до категорії “критично важливих” для економіки воюючої країни.
Читайте також: В Одесі бракує водіїв громадського транспорту: уже шукають жінок і чоловіків, старших за 60
Слова свої депутат підкріпив сканами бланків наказу Мінкульту, щоправда без підписів і печаток. Це давало змогу припустити, що наказ не справжній. Але в міністерстві нічого спростовувати не стали, а його очільник написав листа з виправданнями, в якому звинуватив критиків такого рішення в тому, що ті нічого не розуміють.
Як можна робити висновки про важливість закладу культури лише за його назвою? Державне підприємство “Дирекція пересувних циркових колективів України” – не вуличне шапіто, як хтось малює у своїй уяві, а фаховий колектив висококласних майстрів своєї справи, – заявив тимчасовий виконувач обов’язків Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карендєєв.
І додав, що лише пересувні цирки їздять у віддалені громади, де немає культурного життя, виступають перед ветеранами та переселенцями. До того ж, за словами посадовця, підприємство забронювало лише 14 осіб і цей точно не вартий такого масштабного розголосу по всій країні.
Щодо новинних “марафонників”, Карандєєв заявив:
Під час війни, коли ворог маніпулює громадською думкою в Україні та за кордоном, поширює дезінформацію та відверту брехню – українські ЗМІ є джерелом правдивої інформації та опорою національної безпеки України. Тому частина працівників цієї сфери теж заброньована.
Але заяви керівника Мінкульту анітрохи не заспокоїли громадськість. Українці продовжують обурюватися рішенням урядовців, вважаючи циркову галузь аж ніяк не критичною для країни, яка бореться на полі бою за своє виживання.
І ефективність Телемарафону новин на третій рік війни нині також ставлять під сумнів політики, громадські діячі та професіонали мас-медіа. Дедалі частіше порушується питання про його закриття.
Довідка
Зазначимо, що бронювання передбачає звільнення від мобілізації частини (до 50%) співробітників підприємств, критично важливих для економіки країни, які їй підлягають.
Нагадаємо, згідно з новою версією закону про мобілізацію призову за мобілізацією не підлягають:
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка невдовзі почнеться будівництво нової дренажної системи. З 23 листопада 2024 року… Read More