Новини

Потужний землетрус у Туреччині: що відомо? (Фото, відео)

Рано-вранці понеділка, 6 лютого 2023 року, на Півдні Туреччини стався потужний землетрус. Його магнітуда становила 7,8 балів. Підземні поштовхи відчувалися у кількох провінціях та сусідніх країнах, а в самій Туреччині зруйновано сотні будівель, кількість загиблих продовжує зростати.

Землетрус почався вранці понеділка, 6 лютого, о 04:17 за місцевим часом (о 03:17 за Києвом) у районі Пазарджик провінції Кахраманмараш на південному сході Туреччини.

Фото: Anadolu Agency

А в обідню пору стався новий підземний поштовх магнітудою 7,5 бала. Повідомляється, що руйнування після другого землетрусу можуть бути ще більш масштабними, ніж після першого.

Підземні поштовхи відчувалися в кількох регіонах Туреччини: Адані, Анкарі, Анталії, Газіантепі, Кайсері, Мерсіні, Трабзоні, Шанліурфі, а також у Сирії, Лівані, Іраку, Єгипті, Греції, Кіпрі, Вірменії та Ізраїлі. В Італії оголосили про небезпеку цунамі після землетрусу в Туреччині, але незабаром повідомлення було відкликано.

За останніми даними, кількість жертв землетрусу зросла до приблизно 1800 осіб, постраждали понад 7 тисяч людей.

«Одеське життя» зібрало кілька фото та відео землетрусу в Туреччині:



У країні оголосили тривогу четвертого рівня, яка передбачає заклик про міжнародну допомогу. Президент України Володимир Зеленський висловив співчуття народу Туреччини у зв’язку із масштабним землетрусом та запропонував допомогу у ліквідації наслідків катастрофи.

А за словами президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, цей землетрус став найбільшим лихом в історії Туреччини після катастрофічного Ерзінджанського землетрусу 1939 року, коли загинуло понад 33 тисячі людей. Він також повідомив, що пропозиції щодо допомоги на адресу Анкари вже надійшли від 45 країн світу, а також від ЄС та НАТО.

За інформацією Головного центру спеціального контролю, землетруси, що сталися у Туреччині, могли відчувати жителі Криму та півдня України. При цьому, як зазначають у Центрі, вони не загрожують населенню та об’єктам критичної інфраструктури України.

Тим часом, Міністерство закордонних справ України встановлює можливу наявність українських громадян серед постраждалих.

У зв’язку з цим для допомоги українцям у Туреччині на базі посольства відкрито дві «гарячі лінії»: +90 539 550 98 98 та +90 312 442 15 93.

Крім того, родичі в Україні можуть також звертатися до «гарячої лінії» МЗС: +380 44 238 15 88.

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Церковні свята 22 листопада: прикмети, кого вшановують і чого не можна робити

Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More

2024-11-22
  • Новини

Магнітні бурі 22 листопада: чи є ризик для метеозалежних

У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More

2024-11-22
  • Статті

Який інтернет обрати під час відключень світла?

У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More

2024-11-21
  • Новини

Завідувачку дитячої лікарні в Одесі викрили на хабарі

В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More

2024-11-21
  • Авторський блог

Андрій Вишинський — одесит на прізвисько «Ягуарович»: історія ката і «ланцюгового пса» диктатора

22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More

2024-11-21
  • Новини

Частина Одеси у п’ятницю залишиться без води: кому потрібно зробити запаси

У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More

2024-11-21