Некачественные или испорченные продукты иногда могут попадаться на прилавках торговых сетей. Их могли не заметить или забыть убрать, а также непорядочные продавцы специально подсовывают такой товар.
Такими продуктами можна отруїтися. Журналісти Одеського життя поспілкувалися з юристом Вікторією Гусаковою і дізналися що робити і як чинити, якщо таке сталося з вами.
Ви можете вимагати відшкодування. За законом України «Про основні принципи та вимоги щодо безпеки та якості харчових продуктів», споживачеві гарантується безпечне споживання продуктів.
Таким чином, якщо ви раптом придбали неякісний товар, то повинні вимагати відшкодування збитків залежно від ситуації.
Ви можете звернутися безпосередньо до магазину з письмовою заявою (зробивши собі копію), щоб вам замінили товар на якісний.
Ваші збитки повинні відшкодувати. У статті 48 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» передбачено, що за порушення санітарного законодавства, що спричинило виникнення захворювань, отруєнь, тривалої чи тимчасової втрати працездатності, інвалідності чи смерті людей, винні зобов’язані відшкодувати збитки постраждалим.
Зберігайте документ (або зробіть копію) про встановлений діагноз і призначене лікування. Обов’язково зберігайте чеки ваших витрат на ліки, необхідні для відновлення здоров’я.
Обов’язково зверніться зі скаргою до Головного управління Держпродспоживслужби, і докладно опишіть де і коли ви придбали неякісні та зіпсовані продукти.
Фахівці управління повинні провести позапланову перевірку місця, де ви придбали товар, та повідомити вас про результати.
Якщо вирішити питання безпосередньо з продавцем не вдається — звертайтесь до суду.
Якщо ви захищаєте свої права як споживач, судовий збір ви не сплачуєте. Ви маєте право звернутися до суду з вимогою про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної здоров’ю через купівлю неякісного або зіпсованого товару.
Обов’язково надайте докази, що свідчать про пережиті неприємності. Можете залучити як бік у справі Головне управління Держспоживслужби за місцем вашого проживання.
Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, ступеня провини особи, яка завдала моральної шкоди, з урахуванням інших обставин, що мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування моральної шкоди слід враховувати вимоги розумності та справедливості.
Вікторія Гусакова, юрист
Читайте також: Як не потрапити на зіпсований продукт під час вимкнення світла
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More