Угода про постачання плавучих електростанцій, які могли б живити Одеський регіон у разі дефіциту електроенергії, зірвалася. Хоча для них уже побудували інфраструктуру за 300 млн грн. Чому не вдалося домовитися і що буде з витраченими коштами, читайте в публікації «Одеського життя».
У червні минулого року голова Одеської ОВА Олег Кіпер розповів про плани встановити три плавучі станції потужністю по 250 МВт у портах Южний, Одеса та Ізмаїл. Постачальником цієї послуги мала стати турецька компанія Karpowership. Тоді чиновник зазначав, що Туреччина вимагає для передачі цих суден певних гарантій безпеки.
Відомо, що переговори з турками вела державна «Енергетична компанія України», яка 2023 року підписала меморандум про надання 500 МВт електроенергії. Почати генерацію вони мали з 1 грудня 2024 року.
Уже у вересні 2024 року Кабінет міністрів України затвердив заходи щодо організації встановлення газопоршневих та/або газотурбінних установок, розташованих на суднах технічного флоту. На ці заходи, тобто підготовку інфраструктури для плавучих станцій, Україна витратила близько 300 млн грн.
Однак угода з турецькою Karpowership про оренду кораблів-електростанцій на цю зиму зірвалася.
Стаття по темі: Чи допоможуть плавучі електростанції Україні під час можливих блекаутів
Головна причина невдачі угоди з турецькою компанією Karpowership – відсутність гарантій безпеки, повідомляє Forbes Ukraine.
Інша причина – дорожнеча цього виду генерації електроенергії. За рік роботи кораблів Україні довелося б заплатити близько 250 мільйонів доларів, що зробило б вироблену ними електроенергію найдорожчою в системі. За оцінками урядових експертів, її собівартість перевищила б ринкові тарифи більш ніж удвічі, особливо в пікові години.
Україна сподівалась, що частину фінансових витрат візьмуть на себе міжнародні партнери, однак необхідного фінансування залучити не вдалося.
Попри провал домовленостей, витрачені 300 мільйонів гривень на інфраструктуру для кораблів-електростанцій не будуть втрачені, запевняють у Кабміні. Уряд уже розглядає альтернативне використання підготовлених потужностей для підключення розподіленої газової генерації. Наразі є плани інтегрувати 10-20 газопоршневих установок загальною потужністю 230 МВт, що дасть змогу компенсувати нестачу електроенергії.
Читайте також: В Одесі встановили першу міні-електростанцію
Місто Одеса в ніч на 19 квітня знов зазнало удару російськими ударними дронами. Сили ППО… Read More
Увечері 18 квітня російські військові здійснили комплексний ракетний напад на Одеську область, застосувавши балістичну та… Read More
У птахівництві немає дрібниць. Будь-яке, навіть незначне, відхилення в раціоні курей може відчутно позначитися на… Read More
Землетрус магнітудою 3,5 бала стався ввечері 18 квітня в сейсмічній зоні Вранча на території Румунії.… Read More
Здоров'я та довголіття наших пухнастих друзів безпосередньо залежить від якості їхнього харчування. Правильно підібраний корм… Read More
Одещина підбила підсумки опалювального сезону 2024/25. Протягом зими енергетики ДТЕК відновили електропостачання мільйона родин, попри… Read More