Плавучі електростанції для Одеси: чому зірвалася угода

Угода про постачання плавучих електростанцій, які могли б живити Одеський регіон у разі дефіциту електроенергії, зірвалася. Хоча для них уже побудували інфраструктуру за 300 млн грн. Чому не вдалося домовитися і що буде з витраченими коштами, читайте в публікації «Одеського життя».

У червні минулого року голова Одеської ОВА Олег Кіпер розповів про плани встановити три плавучі станції потужністю по 250 МВт у портах Южний, Одеса та Ізмаїл. Постачальником цієї послуги мала стати турецька компанія Karpowership. Тоді чиновник зазначав, що Туреччина вимагає для передачі цих суден певних гарантій безпеки.

Відомо, що переговори з турками вела державна «Енергетична компанія України», яка 2023 року підписала меморандум про надання 500 МВт електроенергії. Почати генерацію вони мали з 1 грудня 2024 року.

Уже у вересні 2024 року Кабінет міністрів України затвердив заходи щодо організації встановлення газопоршневих та/або газотурбінних установок, розташованих на суднах технічного флоту. На ці заходи, тобто підготовку інфраструктури для плавучих станцій, Україна витратила близько 300 млн грн.

Однак угода з турецькою Karpowership про оренду кораблів-електростанцій на цю зиму зірвалася.

Стаття по темі: Чи допоможуть плавучі електростанції Україні під час можливих блекаутів

Чому не вдалося домовитися

Головна причина невдачі угоди з турецькою компанією Karpowership – відсутність гарантій безпеки, повідомляє Forbes Ukraine.

Інша причина – дорожнеча цього виду генерації електроенергії. За рік роботи кораблів Україні довелося б заплатити близько 250 мільйонів доларів, що зробило б вироблену ними електроенергію найдорожчою в системі. За оцінками урядових експертів, її собівартість перевищила б ринкові тарифи більш ніж удвічі, особливо в пікові години.

Україна сподівалась, що частину фінансових витрат візьмуть на себе міжнародні партнери, однак необхідного фінансування залучити не вдалося.

Попри провал домовленостей, витрачені 300 мільйонів гривень на інфраструктуру для кораблів-електростанцій не будуть втрачені, запевняють у Кабміні. Уряд уже розглядає альтернативне використання підготовлених потужностей для підключення розподіленої газової генерації. Наразі є плани інтегрувати 10-20 газопоршневих установок загальною потужністю 230 МВт, що дасть змогу компенсувати нестачу електроенергії.

Читайте також: В Одесі встановили першу міні-електростанцію

 

 

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

В Одесі пролунали вибухи: місто атаковане російськими безпілотниками

Місто Одеса в ніч на 19 квітня знов зазнало удару російськими ударними дронами. Сили ППО… Read More

19-04-2025 в 01:43
  • Новини

Одещина зазнала потужного ракетного обстрілу з боку Росії

Увечері 18 квітня російські військові здійснили комплексний ракетний напад на Одеську область, застосувавши балістичну та… Read More

19-04-2025 в 01:17
  • Новини партнерів

Премікс для курей: ефективне харчування для високої несучості

У птахівництві немає дрібниць. Будь-яке, навіть незначне, відхилення в раціоні курей може відчутно позначитися на… Read More

18-04-2025 в 23:26
  • Новини

На Одещині стався землетрус: що відомо

Землетрус магнітудою 3,5 бала стався ввечері 18 квітня в сейсмічній зоні Вранча на території Румунії.… Read More

18-04-2025 в 22:34
  • Новини партнерів

Корм для котів: 5 порад як обрати кращий корм

Здоров'я та довголіття наших пухнастих друзів безпосередньо залежить від якості їхнього харчування. Правильно підібраний корм… Read More

18-04-2025 в 22:14
  • Новини

Чого енергетикам коштував цей опалювальний сезон: у ДТЕК підбили підсумки

Одещина підбила підсумки опалювального сезону 2024/25. Протягом зими енергетики ДТЕК відновили електропостачання мільйона родин, попри… Read More

18-04-2025 в 21:38