Уже на початку літа в Одесі можна буде відстежити рух будь-якої маршрутки (подібно до електротранспорту) за допомогою мобільного застосунку: на всіх машинах планується встановити GPS-трекери.
Як повідомили в департаменті транспорту Одеської міськради, до літа весь одеський транспорт має відображатися в системі в режимі реального часу. Але це залежить від перевізників, які поки що не дообладнали свої автобуси трекерами.
Що ж до впровадження QR-кодів для оплати проїзду, тут усе складніше. На думку голови транспортної комісії, депутата міськради Петра Обухова, перевізники не хочуть відмовлятися від готівки та постійно знаходять відмовки.
«Рази три або чотири я порушував це питання, і щоразу була якась відмовка. Вони не хочуть відходити від готівкових розрахунків, не хочуть переходити на безготівковий режим оплати. Тому ми й надалі просуватимемо електронний квиток», – розповів депутат.
Читайте також: Одеса може залишитися без водіїв маршруток
У свою чергу в департаменті транспорту пояснюють, що впровадження QR-кодів відкладається через те, що міські маршрути обслуговують різні компанії, кожна з яких має своє бачення процесу: хтось співпрацює з ПриватБанком, а хтось планує встановлення терміналів.
«Мерія веде роботу з операторами для переходу на безготівковий розрахунок, але єдина система стане можливою лише з впровадженням електронного квитка», – підкреслили в департаменті.
За словами чиновників, ця система дозволить не тільки відмовитися від готівки, але й визначити реальну кількість пільговиків, за яких має надходити компенсація з бюджету.
При цьому Петро Обухов заявив, що в майбутньому місто повинно взагалі відмовитися від маршруток як виду транспорту, адже їхній технічний стан залишає бажати кращого.
«Люди дуже часто скаржаться на маршрутки: скрипучі гальма, зношені салони. Періодично ведуться розмови про те, як це виправити, але я вважаю, що їх взагалі не повинно бути, тому підвищувати якість маршруток — це хибна мета. Треба думати, як повністю позбутися цього виду транспорту», – зазначив голова транспортної комісії.
По темі: Одеські депутати хочуть перевірити стан маршруток після скарг пасажирів
У свою чергу в департаменті транспорту зазначили, що можливість масового оновлення рухомого складу з’явиться або при покращенні економічного становища підприємств після війни, або коли стане зрозумілою економічна ефективність кожного маршруту.
Нагадаємо, що електронний квиток в Одесі намагаються впровадити з 2017 року. Йдеться про оплату проїзду шляхом прикладання картки до встановленого на вході валідатора. При цьому кошти спочатку надходитимуть на рахунок єдиного оператора перевезень — приватної компанії, яка впровадить електронний квиток. Передбачалося, що 90% виручки вона перераховуватиме перевізникам («Одесгорелектротранс» і приватним автотранспортним підприємствам), залишаючи собі 10%. А після закінчення десяти років інвестор передасть систему у власність громади.
Джерело: Думська
Цими вихідними температура морської води біля узбережжя Одеси та Чорноморська різко знизилася до критично низької… Read More
Військовослужбовець ЗСУ і ведучий 24 каналу Арсен Цимбалюк звинуватив мера Одеси Геннадія Труханова у відмові… Read More
В Одесі затримали співробітника комунального підприємства «Узбережжя Одеси», якого підозрюють в отриманні хабара за дозвіл… Read More
В Одесі розпочалися відновлювальні роботи в багатоквартирному будинку за адресою вул. Новосельського, 51, який значно… Read More
Точна кількість одиниць військового флоту країни не підлягає оприлюдненню під час війни. Натомість «ОЖ» вирішило… Read More
Сарана, яка масово атакує Запорізьку область, схоже, дісталася Одеси. Як повідомляють наші читачі, комах уже… Read More