В органічній зеленій каві, яка могла потрапити до одеських магазинів, виявили хлорпірифос - інсектицид, який може завдати серйозної шкоди здоров'ю.
Про це повідомили в Держпродспоживслужбі в Одеській області.
У повідомленні йдеться, що органічна зелена кава походить з Гондурасу. До України (отримувач: ТОВ «Кофітон», вул. Ломоносова 75 а, м. Київ, 03189) вона експортувалася з Німеччини (відправник: Rehm & Benecke Coffee GmbH & Co., Hamburg).
У Держпродспоживслужбі наголошують, що у разі виявлення вказаного товару в обігу слід повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області: м. Одеса, вул. 7-а Пересипська, 6, тел.: (048) 716-13-01.
«ТОВ «КОФІТОН» здійснює свою господарську діяльність виключно в межах чинного законодавства України, та ввозить на митну територію України лише товар, який пройшов відповідну сертифікацію та дозволений для споживання в Україні.
Варто наголосити, що хлорпірифос в органічній зеленій каві (походженням з Гондурасу) наразі виявлений лише в обмеженій партії в Європі і поки що не відомі всі обставини щодо цієї події.
В той же час, як тільки стало відомо про вказані обставини, розуміючи всю відповідальність, Товариство невідкладно вжило всіх заходів щодо вилучення з обігу та недопущення реалізації даної партії імпортованої кави.
Окрім того, Товариство звернулося до ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» про проведення випробувань імпортованого товару на вміст хлорпірифосу. Наразі повторний аналіз триває.
У разі виявлення вмісту небезпечних речовин у вказаній продукції Товариством будуть вживатися заходи щодо її утилізації та знищення способом визначеним за погодженням з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Довідка.
Хлорпірифос застосовують у сільському господарстві у боротьбі з комахами. Становить небезпеку для людини при неправильному використанні або при його наявності у харчових продуктах.
Основними симптомами отруєння хлорпірифосом є біль у животі та втрата гостроти зору.
Також хлорпірифос може викликати й інші симптоми:
Нагадаємо, “Одеське життя” писало, що у булгурі одеського виробника виявили небезпечну речовину – хлорпірифос. Але цю інформацію спростував представник одного з підприємств зернопереробної промисловості.
Читайте також: Чи можна їсти крупу з жучками?
5 квітня 1710 року під містечком Тягин на козацькій раді старшини одностайно обирають Пилипа Орлика… Read More
На фронті загинув майстер спорту, дійсний член альпіністського клубу «Одеса» Тарас Цушко. Йому було лише… Read More
Біля фонтану у Міському саду фотографуються. Звична картина. А ще люди фотографують і сам фонтан.… Read More
У 2025 році одеські вчителі почнуть отримувати додаткові муніципальні виплати. Сума підтримки становитиме від 1… Read More
Вітаємо з суботою, друзі! Час відпочити та посміятися від душі! Ми підготували для вас добірку… Read More
Останніми днями спостерігається підвищена геомагнітна активність. Сьогодні, за прогнозом вчених, будуть відчутні потужні магнітні бурі… Read More