Зміна клімату змушує аграріїв на півдні Одещини шукати альтернативні культури замість звичних сортів. Одним із перспективних рішень став мигдаль.
Вирощування мигдалю не вимагає багато зусиль. Рослина невибаглива до складу ґрунту, відрізняється високою силою росту, швидко адаптується на новому місці.
Ця культура демонструє стійкість до посухи, характерної для регіону, а також здатна витримувати рясні опади та град.
На відміну від черешні та абрикоса, які в несприятливих умовах втрачають до 70% врожаю, мигдаль вирізняється стабільністю та високою рентабельністю. Крім того, він не потребує обов’язкового зрошення та хімічної обробки для підтримки врожайності.
Про переваги вирощування мигдалю виданню «Південь сьогодні» розповів агроном Володимир Балабан – власник плодових садів.
Однак вирощування мигдалю пов’язане і з ризиками, серед яких – діяльність недобросовісних продавців саджанців.
Про те, до яких наслідків призведе зміна клімату Одещини та чи зможе до неї пристосуватися сільське господарство регіону, читайте в нашій статті: Велика суходіл і температурні рекорди: чи виживе сільське господарство Одещини?
Ще по темі: Бавовна на Одещині: перші успіхи експерименту аграріїв для оборонної промисловості
В Одесі готуються до капітального ремонту автомобільної естакади, що веде до морського порту. У зв'язку… Read More
16-й Одеський міжнародний кінофестиваль (ОМКФ), який відбудеться з 24 вересня до 4 жовтня 2025 року… Read More
Пляжі Одеської області, особливо в межах національного парку «Тузловські лимани», традиційно були популярним місцем літнього… Read More
Середина літа! Але у нас є гарна новина – попереду на нас чекає прекрасна друга… Read More
Сьогодні, 15 липня 2025 року українці відзначають День української державності, щоб підкреслити тисячолітню спадкоємність української… Read More
Цього року ми відзначаємо 1037-річчя Хрещення Київської Русі. Землі нинішньої Одеської області на момент хрещення… Read More