підземна школа
Шукаємо менеджера з продажу реклами

Будівництво укриття здійснили з нуля при Молодіжненському ліцеї, де навчаються 700 дітей. Раніше учні були змушені під час тривог переміщатися до укриття дитячого садка. Нове бомбосховище подвійного призначення спорудили в рамках програми, яку профінансували Європейський Союз та уряд Ірландії. Загальна сума інвестицій склала 2,4 мільйона євро, з яких близько 75 тисяч витратили на облаштування приміщень.

На відкриття укриття 24 квітня приїхали міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, державний міністр Ірландії Томас Бірн, заступник міністра закордонних справ Литви Сігітас Міткус, а також представники ЄС та місцевої влади. Гості ознайомилися з умовами в укритті, де облаштовані навчальні класи, два спортивні зали, кімната психологічного розвантаження та кабінет лікувальної фізкультури. Також передбачено доступність для людей з інвалідністю – встановлено спеціальний ліфт. Наразі у закладі навчаються 14 дітей з особливими освітніми потребами, одна з яких пересувається на візку.

підземна школа

У Міністерстві освіти наголосили, що укриття такого типу не лише гарантує безпеку, але й забезпечує безперервність навчального процесу. Це дозволяє проводити уроки навіть під час загрози обстрілів. За словами Лісового, через повномасштабну війну Росії значна частина українських шкіл зруйнована або пошкоджена, а близько 430 тисяч учнів не мають змоги навчатися очно.

Під час заходу представники Литви та Ірландії підтвердили подальшу підтримку України, зокрема в освітніх проєктах. Окрім цього, у Молодіжному планують встановити станцію на сонячних батареях, аби забезпечити безперебійне електропостачання для ліцею та укриття. У Представництві ЄС в Україні зазначили, що проєкт має на меті створення безпечних умов для здобуття освіти навіть у прифронтових регіонах. З початку вторгнення ЄС виділив понад 200 мільйонів євро на підтримку української освіти.

Раніше ми розповідали про те, що чекає на маленькі сільські школи в Бессарабії та Буджаку у рамках нової шкільної реформи

Фото: Укрінформ

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі