Військовослужбовці територіальних центрів комплектування (ТЦК) почали виходити на щоденні патрулювання з бодікамерами, щоб фіксувати процес вручення повісток.
На відео записують все, що відбувається під час чергування – передбачається, що це має запобігти будь-яким конфліктні ситуації.
Вранці військовослужбовцям проводять інструктаж, співробітники ТЦК отримують бодікамери та вирушають на патрулювання. Вони мають перевіряти всіх можливих призовників.
«Чи стали вони на військовий облік, якщо не стали, то чому. Якщо людина має лист бронювання чи відстрочення, а також з’ясовуємо нюанси та виписуємо обліковий порядок денний», – пояснює представник одного з обласних ТЦК.
Військовозобов’язаним вручають облікову повістку, яка не означає призову до армії, а лише запрошення до ТЦК стати на облік або уточнити свої дані для проходження військово-лікарської комісії.
У ТЦК пояснюють: вручення бойової повістки – це коли вже людина пройшла медкомісію, її вивчили за морально-психологічними якостями і запропонували ту чи іншу військову частину.
Якщо військовозобов’язаний не прибуває за бойовим порядком денним, настає кримінальна відповідальність, а громадяни, які не з’явилися в ТЦК, підлягають адміністративній відповідальності.
Також у ТЦК нагадують: під час воєнного стану та загальної мобілізації вручати повістки можна не тільки за місцем проживання, а й у будь-яких громадських місцях.
Відеокамера, з якої виходять на патрулювання військовослужбовців ТЦК, фіксує все, що відбувається під час розмов з військовозобов’язаними.
Ще навесні в Україні було ухвалено рішення забезпечити бодікамерами співробітників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для відеофіксації вручення повісток. Одним із перших міст, де запрацювало нововведення, став Чернігів.
Нагадаємо, в Україні триває загальна мобілізація громадян. для захисту суверенітету та територіальної цілісності країни від російської агресії. Відповідно до закону, мобілізація може торкнутися чоловіків віком від 18 до 60 років і жінок віком від 20 до 50 років, які не мають підстав для звільнення або відстрочення від служби. Однак багато громадян відмовляються від мобілізації та ухиляються від призову, посилаючись на незаконність та неправомірність такого рішення.
Під час загальної мобілізації в Україні трапляються випадки, коли військовозобов’язаним вручают повістки просто надворі і примусово доставляють до ТЦК для проходження військово-лікарської комісії чи уточнення даних.
Адвокати пояснюють: якщо вам видали повістку, формально те, що зазначено на порядку денному, ви повинні зробити: з’явитися до ТЦК і виконати зазначені там вимоги.
Читайте також:
- Список осіб, які підлягають мобілізації, розширили;
- Скандально відомого одеського військкома нарешті звільнили: речник ОК «Південь» (відео);
- Українським призовникам та резервістам присвоять електронний код – навіщо він потрібний?
Фото: Телеграф