За даними Центру прогнозування космічної погоди при Національному управлінні океанічних і атмосферних досліджень США, у п’ятницю, 23 травня, очікується сонячна активність із К-індексом 4 (жовтий рівень), що відповідає середнім магнітним бурям.
Магнітні бурі виникають унаслідок потужних спалахів на Сонці. У момент коронального викиду в простір вириваються заряджені частинки – електрони і протони, які під час наближення до Землі впливають на магнітосферу планети. Залежно від інтенсивності бурі вплив може бути незначним або серйозним – аж до порушення роботи супутників, мобільного зв’язку, GPS і навігації.
Вибір редакції: Не вір очам своїм: як не попастися на АІ-обман у соцмережах
Мірою оцінки потужності магнітних бур є планетарний К-індекс. Показники від 1 до 4 вважаються слабкими і зазвичай не викликають реакції у людей. Починаючи з К-індексу 5 («червоний» рівень), бурі можуть відчутно впливати на самопочуття, а при значеннях 7-8 і вище можливе навіть виникнення північного сяйва.
У дні підвищеної геомагнітної активності багато людей скаржаться на головний біль, слабкість, порушення сну, пригніченість або навпаки – тривожність. Особливо це стосується людей із хронічними серцево-судинними хворобами, гіпертоніків, а також літніх людей.
Що робити під час магнітних бур
- Пити більше води та зменшити кількість кофеїну й алкоголю.
- Лягати спати не пізніше 23:00 і забезпечити повноцінний нічний відпочинок.
- Зменшити емоційне навантаження, уникати стресів і сильних переживань.
- Збалансувати раціон, додати більше овочів, фруктів, магнію та калію.
- Якщо є проблеми з тиском або серцем – тримати під рукою призначені препарати.