Новини

Як по маслу: із центру Одеси до Люстдорфа – на трамваї (фото)

Дочекалися нарешті: тепер трамваєм маршруту №3 можна дістатися без пересадок із самого центру міста аж до Люстдорфа (Чорноморки). Скільки часу це забирає? І як це відбувається?

У подорож до одеського Люстдорфа – на трамваї

Завдяки оремонту, що оживив одеський Новощіпний ряд, тепер можна дістатися до нашого Люстдорфа, він же – Чорноморка на трамваї. Цей маршрут запрацював із 15 січня цього року.

Цього ж дня ми поспішили на трамвайну зупинку (кінцеву) на розі вулиць Пастера та Новосільського, щоб проїхатися до Люстдорфа. Нагадаємо, тут розташована і кінцева зупинка ще одного трамваю – 28-го маршруту.

Пастера, ріг Новосільського

Трамвай третього маршруту підходить, пасажирів зовсім небагато, але вже ближче до Старопортофранківської трамвай був повний, незважаючи на те, що субота (вихідний).

Трамвай №3 тепер здійснює чималу подорож: ми проїжджаємо практично всю Старопортофранківську, потім оновлений Новощіпний ряд, не без радості проїжджаємо його новенькими рейками – і ми вже на Старосінній площі.

Далі – довга-довга Люстдорфська дорога.

Їдемо, як по маслу: чітко, швидко, без пригод. Дорогою нам оголошують зупинки, попереджають про необхідність носіння масок. Здається, на дорозі Люстдорфа ми додали швидкості.

І вже перед нами кінцева – Люстдорф. Відомий «п’ятачок», що ще іноді називається шістнадцятою станцією Люстдорфа. До речі, тут нас зустрічає новий зупинковий трамвайний комплекс серед нових ліхтарів.

Люстдорф

Дорогою з’ясовується, що для багатьох одеситів оновлений маршрут третього трамваю став абсолютною новиною. Особливо це відчулося, коли я їхала з Люстдорфа до центру міста. На Старосінній площі багато хто здивовано цікавився, «А куди це ми їдемо?». Нічого, звикнемо…

Тепер про час у дорозі. З центру Одеси до Люстдорфа, тобто від кінцевої до кінцевої, ми доїхали за годину чотирнадцять хвилин. А ось із Люстдорфа до центру міста і того швидше, щоправда, всього на дві хвилини – за годину дванадцять хвилин.

Щасливої дороги!

Трамвайна історія Одеси: перший електричний трамвай з’явився у Люстдорфі

А тепер – цікавий факт із одеських трамвайних історій, пов’язаних із Люстдорфом.

Як розповідав відомий одеський краєзнавець, педагог, геолог, автор книг про Одесу Дмитро Жданов , перший наш електричний трамвай (після конки та парового трамвая) пішов якраз не Одесою, а саме Люстдорфом.

Запуск першого електричного трамваю в Одесі відбувся у вересні 1910 року (його перший маршрут №32 отримав назву «Виставковий»). А от мешканці Люстдорфа, бажаючи мати трамвайне сполучення, уклали з бельгійським товариством власний договір. І трамвай туди незабаром пішов. А сталося це ще 1908 року. Ось і виходить (цей факт не без сарказму наголошувався в одеській пресі тих років): у Люстдорф електричний трамвай уже ходив (нехай із попередньою пересадкою на «паровичку»), а в Одесі ним на той час іще й не «пахло»…

Читайте також: З історії одеського трамвая: від конки та «Ваньки головатого» – сьогоднішній день

Фото авторки

Share
Мария Котова

В журналистику пришла достаточно поздно, слишком затянулся «поиск себя». В работе над материалами придерживаюсь правила: читателю должно быть интересно, должно «цепануть». Уделяю много внимания подаче: считаю очень важным, чтобы это блюдечко получилось с достойной каемочкой. Автор четырех изданных книг прозы.

Останні статті

  • Статті

Вони втратили все і розпочали з нуля: три історії переселенців на Одещину

У селищі Бородіно ще до війни за підтримки держави був побудований соціальний Центр для постраждалих… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

Чергою з кулемета: на Одещині військові знешкодили морську міну (відео)

На узбережжя Одещини викинуло чергову морську міну, яку було оперативно знищено українськими військовими. Про це… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Відновлення після війни: як військовий починав нове життя після поранення

14 лютого 2023 року військовий Віталій Верес отримав важке поранення під час оборони Бахмута, коли… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Будинки покинули, а калину — забрали: історія одного вимушеного переселення

Вересень. Налилася червоним кольором калина, яка є одним із символів України. Колектив обласного центру національних… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

В Одесі та Одеській області стався землетрус: що відомо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

16 вересня 2024 року мешканці Одеси та регіону відчули підземні поштовхи. У будинках гойдалися люстри,… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Пам’ять Володимира Панченка вшанували у Любашівці

Другого вересня, у день народження митця, якому мало виповнитися 70 років, в медіацентрі Любашівської публічної… Читати далі

2024-09-16