Сьогодні, 7 листопада, Міжнародний день боротьби з насильством та булінгом у навчальних закладах. До Нового року залишилось 54 дні. Більше подробиць – у матеріалі «Одеського життя».
Випадає на перший четвер листопада. Розпочато ЮНЕСКО. Мета цього дня – привернути увагу до проблем насильства та буллінгу серед дітей та молоді в освітніх закладах та сприяти створенню безпечних умов навчання, де панує повага, підтримка та довіра. Основна тема цього дня – об’єднання зусиль суспільства, педагогів, батьків та учнів, щоб зупинити насильство, фізичний, вербальний та емоційний булінг, а також кібербулінг. ЮНЕСКО підкреслює, що насильство та буллінг у школах можуть мати руйнівні наслідки для емоційного, психічного та соціального розвитку дітей та підлітків, впливаючи на їхню успішність, самооцінку та довгострокове благополуччя.
Цей день заснований з метою підвищення обізнаності щодо важливості відповідального підходу до туризму, який враховує екологічні, культурні та соціальні аспекти. Ініціативу започаткувала Міжнародна коаліція відповідального туризму (International Coalition of Responsible Tourism) для привернення уваги до позитивного впливу, який може мати відповідальний туризм як на природні, так і на культурні ресурси.
Цей день заснований Міжнародною організацією медичної фізики (IOMP) 2013 року, щоб підвищити поінформованість про важливість медичної фізики та роль медичних фізиків у сучасній медицині. Дата обрана на честь дня народження Марії Кюрі, відомої вченої-фізики та хіміки, яка зробила значний внесок у дослідження радіоактивності.
Це свято було розпочато, щоб вшанувати культуру, історію та права інуїтів – корінного народу Арктичного регіону. Іннуїти мешкають на територіях Канади, Гренландії, Аляски (США) та Чукотки (Росія). День ініційований Міжнародною радою інуїтів (Inuit Circumpolar Council, ICC), що є міжнародною організацією, що об’єднує інуїтів різних країн для захисту їх прав та культурної ідентичності.
Був заснований Африканською асоціацією письменників (Panafrican Writers’ Association, PAWA) для вшанування літературної спадщини Африки та підтримки африканських авторів, які сприяють розвитку культури та освіти на континенті. Ціль цього дня – популяризувати африканську літературу, привернути увагу до проблем, з якими стикаються письменники, та розширити їх вплив на світову літературну сцену.
Випадає на перший четвер листопада. Йому започаткували любителі стауту для вшанування цього особливого виду пива, відомого своїм темним кольором, насиченим смаком та багатою історією. Стаут – це темне пиво, яке відрізняється насиченим смаком, нотками шоколаду, кави, смаженого солоду і, іноді, карамелі. Історично стаут походить від портера (іншого типу темного пива), але згодом став окремим стилем. Найвідоміші види стауту – це ірландський (або сухий), імперський, вівсяний, молочний та шоколадний. Кожен з них має свій унікальний смаковий профіль залежно від інгредієнтів і методів варіння, що використовуються.
Святкується першого четверга листопада. Це професійне свято створено, щоб відзначити важливу роль проектних менеджерів у бізнесі, технологіях, будівництві, IT та багатьох інших галузях. Мета цього дня – підкреслити цінність проектного менеджменту, відзначити внесок професіоналів, які ведуть до успішного завершення, та підвищити поінформованість про навички та зусилля, необхідні для управління проектами.
Відомий одеський еколог та громадський активіст Владислав Балинський повідомляє про зухвалу спробу узаконити будівництво портової… Read More
Серцево-судинні захворювання і до війни лідирували в списку недуг, найбільш поширених в Україні. За час… Read More
Цілком безкоштовними на одеському узбережжі є пляжі, якими управляє муніципалітет. У 2025 році їхня кількість… Read More
В Одеській міськраді знову заговорили про можливу реконструкцію Іванівського шляхопроводу. Зараз вартість робіт оцінюють у… Read More
Справжнім скарбом Одещини є північна перлина Причорномор’я – Кодимщина. Старовинні легенди овіюють цей край і… Read More
Одеса готується зустрічати циклон Gabriel, який принесе з собою не лише літню спеку, а й… Read More