Пам'ять яких християнських святих вшановує 21 березня православна церква, кого сьогодні можна вітати з іменинами і які народні прикмети, звичаї та заборони пов'язані з цим днем.
Сьогодні, 21 березня (3 квітня за старим стилем) у православному церковному календарі день пам’яті святителя Кирила, єпископа Катанського. Він народився в Антіохії (зараз це турецьке місто Антакья) і жив на рубежі І-ІІ століть. Був учнем апостола Петра і неодноразово супроводжував його в подорожах. Разом вони прибули на острів Сицилію, де Петро і поставив Кирила святителя.
Кирило був мудрою і благочестивою людиною, за що отримав дар зцілення. До нього йшли хворі, щоб отримати благословення і почути цілісну молитву. Відомий випадок, коли після його молитви вода у гіркому джерелі знову стала смачною.
Помер Кирило у глибокій старості, був похований на Сицилії. Кажуть, що біля його могили ще тривалий час творилися різні чудеса.
Ви також можете дізнатися: Чим відрізняється Греко-католицька церква України від інших конфесій
А ще цього дня церква вшановує пам’ять святителя Фоми, патріарха Константинопольського. Він був видатним духовним лідером та вірним служителем церкви.
Святитель Фома жив у VI-VII ст. у Константинополі. Був дияконом, а потім ризничим у храмі Святої Софії. Після смерті святого патріарха Кіріака в 607 році Фому зробили новим патріархом. Він добре керував престолом, був благочестивим та добрим.
За переказами, в ці роки в Галаті, області Малої Азії, з’явився знак: під час хресного ходу важкі хрести раптом без причини стали вдарятися один про одного і розламуватися. Патріарх попросив роз’яснення у прозорливця преподобного Феодора Сікеота, і той сказав, що на церкву чекають розбрати і біди, а на імперію чекають навали варварів. Фома вирішив, що не зможе витримати цих випробувань і почав молитися Господу забрати його раніше, ніж трапиться нещастя.
Після смерті патріарха Церква справді довгі роки боролася проти єресі, а потім на імперію напали перси, захопили Єрусалим і викрали Животворящий Хрест Господній. Святиню повернули лише за наступного імператора.
Святим дня моляться про захист, зцілення, допомогу у зміцненні віри, просять дати сил витримати життєві негаразди і молити Бога за нас.
Свято 21 березня за старим стилем – день пам’яті преподобного Феофілакта, єпископа Нікомідійського.
Іменини сьогодні відзначають: Антон, Опанас, Яків, Кирило, Філімон, Федір.
Талісманом людини, народженої 21 березня, є сардонікс. Належить до групи халцедонів. Часто можна зустріти народну назву “помаранчевий агат”. Сардонікс здавна вважався каменем, який дарує мужність та силу.
У народі цей день відомий як Фомін день чи Катанік. Наші пращури помітили, що у цей день наші пращури помітили:
Також за погодою 3 квітня пророкували погоду на літо.
А ще було цікаве повір’я, пов’язане з цим днем: треба було підійти до криниці, нахилитися та тричі прокричати. Так робили, щоб фінансові справи пішли вгору.
Сни цього дня вважали віщими.
Читайте також: День весняного рівнодення-2024: чому сьогодні треба заснути раніше
Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More