Пам'ять яких християнських святих вшановує 21 березня православна церква, кого сьогодні можна вітати з іменинами і які народні прикмети, звичаї та заборони пов'язані з цим днем.
Сьогодні, 21 березня (3 квітня за старим стилем) у православному церковному календарі день пам’яті святителя Кирила, єпископа Катанського. Він народився в Антіохії (зараз це турецьке місто Антакья) і жив на рубежі І-ІІ століть. Був учнем апостола Петра і неодноразово супроводжував його в подорожах. Разом вони прибули на острів Сицилію, де Петро і поставив Кирила святителя.
Кирило був мудрою і благочестивою людиною, за що отримав дар зцілення. До нього йшли хворі, щоб отримати благословення і почути цілісну молитву. Відомий випадок, коли після його молитви вода у гіркому джерелі знову стала смачною.
Помер Кирило у глибокій старості, був похований на Сицилії. Кажуть, що біля його могили ще тривалий час творилися різні чудеса.
Ви також можете дізнатися: Чим відрізняється Греко-католицька церква України від інших конфесій
А ще цього дня церква вшановує пам’ять святителя Фоми, патріарха Константинопольського. Він був видатним духовним лідером та вірним служителем церкви.
Святитель Фома жив у VI-VII ст. у Константинополі. Був дияконом, а потім ризничим у храмі Святої Софії. Після смерті святого патріарха Кіріака в 607 році Фому зробили новим патріархом. Він добре керував престолом, був благочестивим та добрим.
За переказами, в ці роки в Галаті, області Малої Азії, з’явився знак: під час хресного ходу важкі хрести раптом без причини стали вдарятися один про одного і розламуватися. Патріарх попросив роз’яснення у прозорливця преподобного Феодора Сікеота, і той сказав, що на церкву чекають розбрати і біди, а на імперію чекають навали варварів. Фома вирішив, що не зможе витримати цих випробувань і почав молитися Господу забрати його раніше, ніж трапиться нещастя.
Після смерті патріарха Церква справді довгі роки боролася проти єресі, а потім на імперію напали перси, захопили Єрусалим і викрали Животворящий Хрест Господній. Святиню повернули лише за наступного імператора.
Святим дня моляться про захист, зцілення, допомогу у зміцненні віри, просять дати сил витримати життєві негаразди і молити Бога за нас.
Свято 21 березня за старим стилем – день пам’яті преподобного Феофілакта, єпископа Нікомідійського.
Іменини сьогодні відзначають: Антон, Опанас, Яків, Кирило, Філімон, Федір.
Талісманом людини, народженої 21 березня, є сардонікс. Належить до групи халцедонів. Часто можна зустріти народну назву “помаранчевий агат”. Сардонікс здавна вважався каменем, який дарує мужність та силу.
У народі цей день відомий як Фомін день чи Катанік. Наші пращури помітили, що у цей день наші пращури помітили:
Також за погодою 3 квітня пророкували погоду на літо.
А ще було цікаве повір’я, пов’язане з цим днем: треба було підійти до криниці, нахилитися та тричі прокричати. Так робили, щоб фінансові справи пішли вгору.
Сни цього дня вважали віщими.
Читайте також: День весняного рівнодення-2024: чому сьогодні треба заснути раніше
Гроші від держави для малозабезпечених не завжди надходять вчасно. Причина – насамперед фінансують оборону, а… Read More
Із завтрашнього дня, 21 травня 2025 року, одеський трамвай №7 тимчасово припиняє роботу на час… Read More
Завтра, у середу, 21 травня 2025 року, в Одесі та Одеській області істотних опадів синоптики… Read More
Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» пройде ювілейний 25-й раз. Цього разу подію приймуть Одеса… Read More
Одеса встановила партнерські відносини із німецьким містом Гейдельбергом. Така угода була укладена днями у рамках… Read More
Про одеські маршрутки пасажири здебільшого говорять з обуренням. Проте продовжують ними користуватися, сплачуючи за проїзд… Read More