Сьогодні, у четвер, 21 березня – 757-й день війни в Україні. До Нового року залишилося 285 днів. А ще цей день вельми багатий на свята і події. «Одесская жизнь» пропонує згадати про найголовніші.
Це свято, яке відзначають як в Україні, так і у світі, було створено з ініціативи ООН 28 листопада 2012 року через значні втрати лісових насаджень (близько 13 мільйонів гектарів на рік). Головною метою цього дня є підвищення поінформованості щодо цінності лісів та дерев, заклик до створення різних заходів щодо їх захисту.
Читайте також: На Одещині з’являться ліси нового типу: цього року висадять три мільйони дерев
Так, є й таке свято. Його дату було обрано не випадково, адже це перший день астрономічної весни і є символом починань та відродження. Свято присвячене підвищенню поінформованості про гіпнороди та їх переваги для малюків та мам.
Гіпнороди – це спеціальна програма підготовки до пологів, в якій акцент робиться на природних пологах. Вона вчить різним методам самонавіювання для боротьби зі страхом та болем під час пологів.
Ця дата була започаткована ООН 26 жовтня 1966 року. Її також обрали не випадково: саме цього дня 1960 року відбулася демонстрація в Південно-Африканській республіці, під час якої поліцейські вбили 69 мирних людей. Головна мета події полягає у залученні суспільства до поваги та терпимості один до одного.
Більш позитивне творче професійне свято було створено у 2002 році. Ідея його створення дійшла відомого діяча лялькового театру Дживадо Золфагаріхо (Іран).
Саме від майстерності лялькаря залежить успіх спектаклю та атмосфера, що панує під час неї. Театр ляльок є давнім мистецтвом. В Україні ж перший з’явився у Чернігові 1921 року.
Читайте також: Одеські артисти-лялькарі створили образ супергероя, який захищає місто
Цей день почали відзначати у 2006 році з ініціативи Європейської асоціації синдрому Дауна. І цю дату обрали невипадково – вона розшифровується як причина виникнення синдрому (три 21 хромосоми – 21.03).
Синдром Дауна є вродженою генетичною патологією, відкритою 1866 року Джоном Дауном. У таких людей дуже відрізняється світогляд, вони повільніше розвиваються, але дуже талановиті та добрі.
Це незвичайне свято започатковано з ініціативи Міжнародної федерації домашнього господарства ще 1982 року. Але щороку його почали відзначати лише з 2002 року. Головна мета цього дня – розширити поінформованість людей про домашнє господарство та грамотну економіку.
Вас також може зацікавити: Прибирання замість тренування: як схуднути, наводячи чистоту в будинку
Це свято творчих людей було встановлено за ініціативою ЮНЕСКО для того, щоб пропагувати мистецтво поезії, підтримати мовну різноманітність та сприяти дрібним видавництвам.
Завтрашній недільний день, 6 квітня 2025 року, міста і села України оголошують Днем жалоби за… Read More
Завтра, в неділю, 6 квітня 2025 року, ситноптики прогнозують в Одесі та Одеській області прохолодну… Read More
Їхній ранок починається о 6:30 словами: «Рота, підйом!», а закінчується відбоєм у казармі. Навчання, морська… Read More
На «Староконці» — колоритному одеському барахолковому ринку з піввіковою історією — дедалі частіше виникають конфлікти… Read More
Чи знаєте ви, що саме стоїть за назвами вулиць вашого міста? Для когось це звичайна… Read More
Сьогодні, у суботу, 5 квітня 2025 року, в центрі Одеси вже за традицією, що склалася,… Read More