Сьогодні, 13 грудня, відзначають День різдвяного светра. Віруючі вшановують пам'ять мучеників Євстратія, Авксентія, Євгенія, Мардарія і Ореста.
13 грудня у церковному календарі – день пам’яті мучеників Євстратія, Оксентія, Євгена, Мардарія і Ореста. Ці чоловіки постраждали від рук двох імператорів, які ненавиділи християн, Максиміліана та Діоклетіана. Події відбувалися приблизно в ті часи, коли у Вірменії та Кападокії повірили в Ісуса Христа. Тоді ж правителям донесли, що за вірою люди можуть піти від Римської імперії. Святі намагалися викрити своїх катів у жорстокості, проповідували Слово Боже та допомагали бідним.
Серед наших пращурів було чимало цікавих прикмет.
У давнину у цей день спостерігали за снігом. Також існувало повір’я, що маріонетки диявола намагаються стягнути з неба сонце, адже воно для всякої нечистої сили згубне. Щоб зменшити хуртовини, забирали всі віники з двору до будинку. Вірили, що саме їхні злі сили використовують для “викидання” сонця.
Талісманом людини, народженої 13 грудня, є альмандин. Дорогоцінний камінь, що є одним з різновидів гранату. Був популярним ще в давнину. Так, наприклад, у Стародавніх Римі та Греції альмандин вважався символом вогненної стихії. Його носили ті, хто хотів привернути до себе увагу протилежної статі.
1926 – український історик Ярослав Дашкевич;
1946 рік – український піаніст, композитор Володимир Бистряков;
1972 – український хірург, доктор медичних наук Андрій Кебкало.
13 грудня в Україні і світі святкують День різдвяного светра. Цей теплий одяг став дуже популярним у Ірландії та Англії в 80-х роках минулого століття, коли в подібному з’явився на телешоу “The Cosby Show” його ведучий Білл Косбі. Свій другий шанс на популярність різдвяний светр отримав 2010 року, коли знову ж таки телеведучий Джиммі Феллон вигадав зробити щось цікаве для своїх глядачів. Він розпочав проєкт “12 днів різдвяних светрів”. Кожного дня (за 12 днів до Різдва) він брав у віконці спеціального адвент-календаря один різдвяний светр та дарував його одному з глядачів.
Також 13 грудня Міжнародний день скрипки. Свято присвячене одному з найдавніших та найулюбленіших музичних інструментів — скрипці. Її історія розпочалася 1530 року, коли її сучасна конструкція розвинулася із ліри да брачо та ребека. Першу ж сучасну скрипку приписують Андреа Аматі з Кремони (Італія).
Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More
Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More