Сьогодні, 13 грудня, відзначають День різдвяного светра. Віруючі вшановують пам'ять мучеників Євстратія, Авксентія, Євгенія, Мардарія і Ореста.
13 грудня у церковному календарі – день пам’яті мучеників Євстратія, Оксентія, Євгена, Мардарія і Ореста. Ці чоловіки постраждали від рук двох імператорів, які ненавиділи християн, Максиміліана та Діоклетіана. Події відбувалися приблизно в ті часи, коли у Вірменії та Кападокії повірили в Ісуса Христа. Тоді ж правителям донесли, що за вірою люди можуть піти від Римської імперії. Святі намагалися викрити своїх катів у жорстокості, проповідували Слово Боже та допомагали бідним.
Серед наших пращурів було чимало цікавих прикмет.
У давнину у цей день спостерігали за снігом. Також існувало повір’я, що маріонетки диявола намагаються стягнути з неба сонце, адже воно для всякої нечистої сили згубне. Щоб зменшити хуртовини, забирали всі віники з двору до будинку. Вірили, що саме їхні злі сили використовують для “викидання” сонця.
Талісманом людини, народженої 13 грудня, є альмандин. Дорогоцінний камінь, що є одним з різновидів гранату. Був популярним ще в давнину. Так, наприклад, у Стародавніх Римі та Греції альмандин вважався символом вогненної стихії. Його носили ті, хто хотів привернути до себе увагу протилежної статі.
1926 – український історик Ярослав Дашкевич;
1946 рік – український піаніст, композитор Володимир Бистряков;
1972 – український хірург, доктор медичних наук Андрій Кебкало.
13 грудня в Україні і світі святкують День різдвяного светра. Цей теплий одяг став дуже популярним у Ірландії та Англії в 80-х роках минулого століття, коли в подібному з’явився на телешоу “The Cosby Show” його ведучий Білл Косбі. Свій другий шанс на популярність різдвяний светр отримав 2010 року, коли знову ж таки телеведучий Джиммі Феллон вигадав зробити щось цікаве для своїх глядачів. Він розпочав проєкт “12 днів різдвяних светрів”. Кожного дня (за 12 днів до Різдва) він брав у віконці спеціального адвент-календаря один різдвяний светр та дарував його одному з глядачів.
Також 13 грудня Міжнародний день скрипки. Свято присвячене одному з найдавніших та найулюбленіших музичних інструментів — скрипці. Її історія розпочалася 1530 року, коли її сучасна конструкція розвинулася із ліри да брачо та ребека. Першу ж сучасну скрипку приписують Андреа Аматі з Кремони (Італія).
У суботу, 12 квітня 2025 року, в Одесі та Одеській очікується відносно тепла погода —… Read More
В Одесі офіційно підтвердили законність перейменувань вулиць, здійснених у межах декомунізації. Мова йде про низку… Read More
Ви точно чули про книги та фільми «12 стільців» і «Золоте теля». Ілля Ільф і… Read More
Правоохоронці в Одесі викрили 23-річну жінку, яка підозрюється у створенні фейкового сайту для оплати паркування.… Read More
Купівля флагмана – це інвестиція. iPhone 16 Pro – потужний, функціональний і дорогий смартфон, який… Read More
Від 1 вересня 2027 року Україна має перейти на 12-річну систему шкільної освіти. За проєктом… Read More