Навіть не ставлячи за мету глобально вивчити це питання, легко помітити, що 10-12% труб, які подають теплоносій споживачеві, знаходяться, як кажуть фахівці, без теплоізоляційної сорочки. Атмосферу гріють, наближаючи царство субтропіків на Одещині.
Привоз без покупців? Ну, це, звісно, я загнула. Але в суботу, коли народ зазвичай повинен кинутися на легендарний ринок, продукти на тиждень запасати, традиційної штовханини не було. І радісні обличчя окремих громадян, які обирають копченості в «багатому» корпусі, сприймалися гнітючим дисонансом з похмурими фізіономіями покупців, що небезпечно наближалися до контейнерів із товарами за «соціальними цінами». Чи, як і раніше, вони сьогодні соціальні? І наскільки?
Тут, у зв’язку з загрозою російської агресії, про яку завзято застерігають розвідки Великої Британії та США, сірниками та салом запасатися треба. А більшість громадян після новорічної ейфорії намагається до зарплати дожити.
Натомість поряд із Привозом відгрохали величезний торговельно-розважальний центр. Навіть із безкоштовним — поки що — туалетом. А мешканці прилеглих будинків сюди грітися ходять.
Зустріла тут приятельку з дитиною. Електрики в будинку немає — майже добу електрики усувають аварію. А в опалювальний сезон мама із сином обігріваються електрокаміном. На газовій трубі висить пломба. І розплатитися з боргом в найближчому майбутньому майже неможливо.
Зате в інших будинках – центральне опалення! Щоправда, платіжка за нього прийшла на чотири з половиною тисячі. І розрахунок економічно обґрунтований – тепловики за глобальне потепління борються. Наочний приклад перманентної боротьби можна побачити у районі Одеської ТЕЦ. Але міські котельні від процесу не відстають.
Раніше у Блогах «Одеського життя» ми писали: Недоступне тепло: про одеські тарифи та дрова, які дешевші.
Навіть не ставлячи за мету глобально вивчити це питання, легко помітити, що 10-12% труб, що подають теплоносій споживачеві, знаходяться, як кажуть фахівці, без теплоізоляційної сорочки. Атмосферу гріють, наближаючи царство субтропіків на Одещині.
До того ж на волонтерських засадах обігрівають колонії поселенців без певного місця проживання. Прямо птахи божі – не сіють, не жнуть, а дорогими теплоносіями безкоштовно користуються. Так само, як і котики, котрі облюбували тепломережі на кінцевій 242-ї маршрутки — за 500 метрів від котельні, що опалює селище суднобудівників. Та й повітряне середовище вздовж Адміральського проспекту.
Щоправда, тепловики запевняють, що втрати у таких місцях незначні. Водночас, згідно з нормативами, втрати в системі опалення на шляху від виробника тепла до споживача, враховуючи витрати транспортування, не повинні перевищувати 5-7%. Це при непорушеній теплоізоляції. З нашими ж «напівроздягненими» трубами — збитки вдвічі більші.
Але чомусь ні керівництво Одеської ТЕЦ, ні КП «Теплопостачання міста Одеси» це питання не турбує. Кубометри дорогоцінного газу постійно спалюються, щоб обігріти атмосферу. А платіжки виставлять нам із вами!
Тож глобальне потепління – не за горами. Це, зважаючи на все, наше світле завтра — коли в минуле підуть проблеми з опаленням і нервування з його оплатою.
Раніше у Блогах «Одеського життя» ми писали: Ялинки-дрючки: від новорічного базару до альфатера.
В Одесі набирає обертів процес деколонізації, Невідомі демонтували дошку моряку-підводникові Олександру Маринеско на вулиці Пастера,… Read More
У Сергіївці завершено відновлення житлової дев'ятиповерхівки, яка була зруйнована російською ракетою 1 липня 2022 року.… Read More
Ви вже бачили новину: American House Odesa знову працює та запрошує на цікаві події, які… Read More
Директор Одеського зоопарку Ігор Бєляков повідомив, що зниклих після «прильоту» до його будинку котиків вдалося… Read More
Білгород-Дністровський порт до кінця 2025 року планує почати транзит вантажів з Азії до країн Європейського… Read More
У вівторок, 20 травня 2025 року, розпочалася 1182-га доба з початку широкомасштабної збройної агресії Російської… Read More