Російський правитель путін найбільше пишається тими царями Росії, хто нахапав у сусідів побільше земель і жорстоко поводився з поневоленими народами. До цього списку входить і одна жінка. Вона цікава нам ще й тим, що її ім’я пов’язують з Одесою, і ще зовсім недавно в самому центрі нашого міста стояв пам'ятник на її честь.
Смерть вимагає відповіді в Катерини Другої за її справи - англійська карикатура 18 ст.
Тим, кому слово «німфоманка» незнайоме — пояснюємо науково: це жінка з патологічно надмірним сексуальним потягом. А по-простому — статева попрошайка.
І ось нещодавно з вуст майбутнього підсудного Гаазького трибуналу (зараз він очолює МЗС РФ — лавров, бандитська кличка “Понурий кінь”) прозвучало, що ця статева попрошайка — серед трьох головних радників путіна: Іван Грозний, Петро Перший і вона — Катерина Друга. Заодно й заснування Одеси їй приписав.
Читайте також: День народження Одеси: що не так з нашою історією?
Якось я на книжковому розвалі на знаменитій одеській барахолці біля Старокінного ринку, серед безлічі книжок на величезному брезенті з написом “Усе по 10 грн”, побачив томик, за яким колись довго ганявся в часи книжкового дефіциту (хоча що тоді не було дефіцитом?). Йдеться про «Імператрицю Фіке» Всеволода Іванова.
Потримав у руках, погортав, але не купив: усе ще мрію повернутись додому, у МИРНИЙ Херсон, коли припиняться артобстріли міста “великоросами”. А вдома на полиці така ж книга є. Здам у макулатуру до біса — безжально, щоб менше цей ідеологічний «вонізм» поширювався!
До речі, ось вона, знакова дата: 19 квітня 1783 року було оприлюднено маніфест Катерини про приєднання захопленого російською армією Криму до Росії.
Отже, хто ж вона, ця «дама з Амстердама»? Точніше, вона з прусського Штеттина — столиці Померанії (тепер це польський Щецин), і при народженні звалася Софія Августа Фредеріка Ангальт-Цербстська, донька князя Ангальт-Цербстського, племінниця шведського короля, троюрідна племінниця прусського. Мати кликала її на німецький манер лагідно — Фікхен або Фіке. Відправляючи її у 14 років у Росію, суворо наказала триматися подалі від політики у цій дикій, нецивілізованій, варварській Росії.
Уточнимо: Фіке відправили для шлюбу, і вже за рік, у 1745-му, вона стала дружиною Петра Третього, який при народженні звався Карл Петер Ульріх, герцог Гольштейн-Готторпський. Материній пораді не влазити в російську політику вона не дуже прислухалась: у 1762 році її коронували як імператрицю Катерину Другу. На цьому посту вона змінила свого чоловіка, який помер, імовірно, не без її участі.
Вона його заїздила? Тобто в сенсі — задушила увагою. Хоча навряд чи: їхні стосунки з самого початку були на кшталт «ти мене хочеш, як я тебе боюся».
Перші роки спільного життя Петро зовсім не цікавився дружиною, шлюбних стосунків між ними не було. Катерина згодом писала: «Я чудово бачила, що він мене зовсім не любить. Через два тижні після весілля він довірливо повідомив, що закохався в дівчину Карр, фрейліну».
Попри це, іноді вони все ж «дружили тілами» — принаймні, в 1754 році Катерина народила сина Павла. Хоча багато істориків вважають, що справжнім батьком був її коханець Салтиков.
Після народження Павла стосунки з чоловіком остаточно зіпсувались. Петро кликав її «запасною мадам» і відкрито заводив коханок, не забороняючи це й Катерині.
У цей час вона «злилася в екстазі» зі Станіславом Понятовським — майбутнім королем Польщі. І в 1757 році народила дочку Анну, що дуже обурило Петра. Він заявив: «Я зовсім не впевнений, що ця дитина від мене, і чи повинен я її визнавати».
У 1761 році померла матір Петра — Єлизавета, й він почав правити країною, відкрито живучи з коханкою Єлизаветою Воронцовою. Дружину він поселив в іншому кінці Зимового палацу, де вона спокійно завагітніла від чергового «трударя» — князя Орлова.
Пояснити, що «вітром надуло», вже було неможливо, бо подружнє спілкування на той момент припинилось. Чоловік Катерині був потрібен як зайва дірка в голові. І вона все зробила для того, щоб улітку 1762 року Петро III зрікся престолу. Після чого його заарештували — й невдовзі він загинув за нез’ясованих обставин.
А далі, як кажуть, «душа понеслась до раю, а тіло — в поліцію». Хоча точніше — в скількох напрямках понеслось тіло «ікони» — радниці путіна, можна приблизно визначити, якщо загуглити «Список чоловіків Катерини Другої».
Свята мати Божа, там же народу — як на Привозі! І це лише ті чоловіки, що «фігурували в інтимному житті імператриці». Вони разом «нафігурували» їй ще щонайменше трьох дітей, хоча деякі історики нарахували аж сімох.
Це були не вуличні чутки, а серйозні дослідження. Історики брали прізвища зі спогадів сучасників. У списку літератора Лонгінова, опублікованому істориком Бартенєвим у журналі «Русский архив» за 1753–1796 роки, фігурує 15 чоловіків. А у списку Я. Л. Барскова — 19.
Не будемо лукавити, мовляв, саме через це Катерина Друга стала взірцем для путіна. Тут інше: між сексуальними епізодами вона за роки свого правління серйозно посунула кордони імперії — захопила частину Речі Посполитої, Північне Причорномор’я, Крим, Кубань, Картвело-Кахетинське царство на Кавказі.
Ось і путін твердить: у Росії немає кордонів. За Катерини в експорті Росії не було готової продукції — лише сировина й напівфабрикати, а 80–90% імпорту становили промислові товари з-за кордону.
Читайте також: Навіщо путіну Одеса: чому він марить містом і руйнує його (відео)
А хіба зараз інакше? Наприкінці правління Катерини II Росія опинилась у страшенній фінансовій кризі. Загальний борг становив 205 млн рублів. Її зовнішні позики погасили лише в 1891 році.
А що з економікою у путінській РФ нині, наприкінці його «царювання»? Він же управляє за тією самою методикою: «Перше правило — щоб люди думали, ніби вони самі цього хочуть».
Отже, імператриця стала зразком для нинішнього «імператора». Що ж, побажаємо йому повторити її долю і в наступному. Ось що написав Пушкін у 1824 році:
«Старушка милая жила
Приятно и немного блудно,
Вольтеру первый друг была,
Писала прозу, флоты жгла,
И умерла, садясь на судно».
Так, за однією з версій, ця стара б… (блудниця) померла в 67 років, невдало сівши на нічний горщик…
І далі поет рубанув правду-матку:
«Россия, бедная держава,
Твоя удавленная слава
С Екатериной умерла»
Як у воду дивився Олександр Сергійович…
Щодо Одеси: колись у місті були вулиця і площа на честь Катерини ІІ. Тепер уже ні. І правильно. Міф про заснування Одеси цією імператрицею давно спростований.
Читайте також:
Валерій БОЯНЖУ, Херсон — Одеса
У Приморському районі Одеси ТЦК відкрив одразу сім проваджень проти одного чоловіка. Такий випадок став… Read More
Оновлений дизайн меморіалу на площі 10 квітня презентували одеситам. Йдеться про оновлення елементів монумента «Крила… Read More
Вітаємо з суботою, друзі! Час відпочити та посміятися від душі! Ми підготували для вас добірку… Read More
За останні 24 години сонячна активність була на низькому рівні. За останню добу на Сонці… Read More
Місто Одеса в ніч на 19 квітня знов зазнало удару російськими ударними дронами. Сили ППО… Read More
Увечері 18 квітня російські військові здійснили комплексний ракетний напад на Одеську область, застосувавши балістичну та… Read More