Село Ліски розташоване між Килією та Вилковим у дельті Дунаю, вздовж одного з його рукавів, який місцеві жителі ласкаво називають Дунаєць. Саме звідси вони беруть воду для поливу своїх городів. А на городах переважно вирощують полуницю.
Скульптор Сергій Шавловський
— Пам’ятник Жабі я виготовив близько десяти років тому, — розповідає скульптор-самоучка Сергій Михайлович Шавловський, який виріс у Лісках. – Мені зателефонував голова сільради та попросив зробити символ села, щоб встановити його біля школи.
Я довго думав, що може стати нашим символом. Ліски – це село в дельті Дунаю, тут багато води та очерету. У сімдесяті роки минулого століття на півдні Одещини почали будувати Дунай-Дністровську зрошувальну мережу, канал Дунай-Сасик та потужні рисові системи. І скрізь, де вода – всюди жаби.
Я запропонував зробити символом села жабу. Ідею схвалили. А оскільки місцеві жителі вирощують дуже багато полуниці, навіть більше, ніж у Вилковому на островах, наша жаба тримає у лапах велику ягоду. Вірші для символу складав разом зі своєю дочкою: «У Лісках полуниця вродила — сусідів жаба задавила!» «Не хочете знати туги – приїжджайте до нас у Ліски!»
До сказаного залишається додати, що мікроклімат цього південного села такий, що полуниця тут визріває раніше, ніж в інших населених пунктах Одеської області. Піщані «легкі» ґрунти дельти Дунаю ідеально підходять для вирощування ягоди. За приблизними підрахунками її виробляють за сезон від 300 тонн і більше. Ліски нерідко називають полуничною столицею України.
Рання ягода йде за гарною ціною на ринках Одеси та інших міст — мешканці Лісків заробляють на життя. І це у них – на заздрість сусідам – виходить.
Читайте також: З Балти до Бахмуту: селяни відправили на фронт вантаж на майже мільйон гривень