Статті

“Здачі немає”, або як в Одесі порушують права споживачів

Зараз багато звичних речей для нас перебувають в обмеженому доступі. Наприклад, більше немає зручних цілодобових магазинів, а головне – аптек. І це начебто не проблема, правда, доти, доки ви не потрапляєте ввечері в екстрену ситуацію. Наприклад, у вас несподівано захворів зуб, на годиннику 19:50 (о 20:00 все закривається), а вдома, як на зло, крім анальгіну, нічого немає. Ви мчите в найближчу аптеку, сподіваючись, що вас обслужать за дві хвилини до закриття, і чуєте від фармацевта: «Ми закриті! Будемо раді бачити вас завтра». І ви думаєте: Хм, а як дожити до завтра? І що взагалі мені робити далі?

Ось така «непередбачувана» ситуація сталася зі мною: на годиннику було близько 20:00, і у продажу препарату від зубного болю мені ввічливо відмовили. Натомість виявили «жест доброї волі» та підказали адресу аптеки, яка працює до 21:00. І справді, аптека працювала. На касі мене зустріла мила дама, яка знайшла потрібні ліки. Коли для розрахунку я дістала з кишені купюру в 200 гривень, фармацевт перетворилася на злісного монстра:

– У вас дрібніше щось є? – обурено спитала жінка.

– Ні, це все, що я маю, – невпевнено відповіла я.

– Немає здачі! – твердо відповів вона, натякнувши на вихід.

– А ви знаєте, що існують права споживача? – ділово запитала я.

– І що тепер, ви пропонуєте мені подарувати вам ліки? – зухвало відповіла фармацевт.

– Залишіть його собі! Бардак! Повна анархія! – сказавши, що скаржитимуся, я нервово вийшла з аптеки.

Мучачись від зубного болю, я не стала шукати розмін купюри, а горда й уперта пішла у бік будинку, бурчачи під ніс, що мої споживчі права були порушені. Адже в пункті 2.13 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті України №637» сказано: підприємства та підприємці мають забезпечити наявність у касі банкнот та монет для видачі здачі. Відсутність такої монети веде до адміністративної відповідальності. Тому якщо вам кажуть, що не мають решти, то вчиняють правопорушення.

Але кому потрібні ці правила, якщо їх ніхто не дотримується? У мирний час я б звалила все на державу (чому аптеки працюють до 20:00, коли доступу до медицини практично немає, а люди навіть не дотримуються комендантської години, чи приносять фармацевти клятву Гіппократа і що робити, коли ти маєш лише 200 гривень і ти вмираєш), але зараз не до цього. Та й справа не в правилах, а в «старій і добрій» людяності. Як виявилося, нам все ще потрібно вчитися розуміти та допомагати один одному, а якщо це не виходить, ось тоді закон нам у допомогу!

Ще більше блогів «Одеського життя»:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

Прогноз синоптиків на п’ятницю, 20 вересня: трохи потеплішає

Завтра, у п'ятницю, 20 вересня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується невеликий дощ… Читати далі

2024-09-19
  • Новини партнерів

Куди очі дивляться: як організувати відпустку восени?

Не любите пекуче літнє сонце? Активно працюєте влітку і немає часу на відпустку? Тоді відпочинок… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Юний художник з Одещини створює галерею захисників України

Шістнадцятирічний Назар Ковальчук з невеличкого села Вербове Ананьївської громади з дитинства бореться з важкою недугою,… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Затверджено проєкт утримання парку імені Шевченка: що це означає

На пленарному засіданні сесії Одеської міської ради було затверджено новий проєкт утримання центрального парку імені… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Узимку в Україні може не бути світла по 18 годин на добу, – прогноз ООН

За прогнозами Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) цієї зими в Україні… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Розвивається попри війну: біля Рені та на Дунаї розпочали масштабне будівництво

Минулого місяця депутати Ренійської міськради ухвалили чергові рішення про виділення ділянок землі на березі Дунаю… Читати далі

2024-09-19