Статті

Засновник телеграм-каналу “Повітряна тривога” розповів, як військові захищають Одесу

Тактика росіян в атаках на Одещині змінюється, нашим військовим деякі повітряні цілі доводиться збивати над містом. Чому так відбувається і як захистити Одесу?

На ці та інші питання в інтерв’ю нашим колегам із “Суспільне. Одеса” відповів Сергій Судець – підполковник Нацгвардії та засновник спільноти “Повітряна тривога | Бережіть собі” у Telegram.

У своєму каналі Сергій публікує попередження про тривогу в Одесі та області, а також про наближення російських ракет та дронів.

Спочатку це була маленька група з близьких людей, десь 70 осіб, яких Сергій сповіщав, коли не було сповіщення по всьому місту. Люди ділилися інформацією, додавали людей, і так утворилася велика родина з більш ніж 140 тис передплатників.

За словами військового, коли у повідомленні говориться, що є час перейти укриття, це означає, що у вас є приблизно 15 хвилин. Якщо немає такого повідомлення, потрібно терміново приймати рішення — дві стіни або знайти найбезпечніше місце поблизу.

Як змінюється тактика росіян в Україні

Тактика щоразу різна: шукають різні коридори, шляхи, варіації — дрони плюс ракети, масовий запуск дронів, змінюють шляхи проходу ракет.

Це вороги, вони на війні, вони теж щось планують, щось хочуть досягти. Не знаю, яких цілей вони там досягають. Дивлячись, куди воно прилітає всією країною, я не знаю навіть, як це пояснити, – каже Сергій.

А ще росіяни часто використовують під час атак фальш-мети: із загальної кількості дронів, що запускаються, третина без бойового заряду, а на них витрачається боєкомплект. Ця тактика спрямована на виснаження нашої системи ППО. Проблем додає робота ворожих засобів радіоелектронної боротьби.

Щось, а системи в орків дуже серйозні РЕБівські. Так нічого на радарах немає, потім разів – 3-4 цілі з’являються. Повітряна тривога оголошується, очевидно, все наводиться у стан роботи. Вони так хочуть виявляти наші системи ППО. Це теж один із прийомів атаки, – каже підполковник.

Сама собою фальш-мета небезпечна, вона без бойового заряду – це шматок пластику і двигун.

Як захистити Одесу

На думку військового, щоби закрити небо над Одеським регіоном, нам потрібні системи протиповітряної оборони Patriot. Адже досі військові не можуть збивати деякі ракети, якими нас атакують, ті самі “Онікси”, Х-22.

Якщо брати в цілому, то ми є транзитною зоною проходу всіх ракет, що базуються в морі. Тому ми можемо працювати та перекривати частину України з берега, це дуже важливо. Порти перекрити, щоб у нас нормально судноплавство запрацювало, економіка запрацювала у цьому контексті. Тому ми можемо перекрити дуже велику частину України, – вважає Сергій.

Деякі повітряні цілі доводиться збивати над територією міста – це дуже лякає одеситів. Сергій Судець пояснює чому так відбувається:

Над територією міста це дуже екстрене збиття, тому ухвалювали рішення, щоб ракета не зайшла до житлового будинку. От і все. Тому й збивали її над виробничими приміщеннями. Слава богу, рішення, ухвалене хлопцями, було на той час ідеальним, тому ніхто не постраждав. Так, там пожежа була, кілька поранених людей, дуже прикро. Але якби вона зайшла до будинку, уявіть, які б наслідки могли бути.

Сергій Судець розповів про деякі хитрощі військових підрозділів ППО:

 Іноді ми застосовуємо рибальські сітки для вилову дронів. Не говоритиму, де вони застосовуються, але й таке є, і це ефективно працює. А те, що маємо симбіоз різного обладнання, яке збиватиме, яке працюватиме – це інженери у нас геніальні люди. Вони роблять такі речі, коли показуємо ці зразки, люди не розуміють, як він працює. Потім, коли йде обговорення, що це таке, як воно, з чим його їдять, це дуже сильно заходить військовим. Ось це дуже велика допомога для військових, такі винаходи.

До оборони Одеси та Півдня України можуть долучитися самі мешканці. Вони можуть допомагати забезпечити всім необхідним мобільні групи маловисотної протиповітряної оборони, які зараз активно формуються, каже військовий.

А ще глобальним і невідкладним є питання бомбосховищ у місті та області. Люди хочуть бути в безпеці, але влада починає ворушитися і робити конкретні кроки лише після трагічних подій.

Дивіться у нас коментарі та побачите всі адреси: люди пишуть, де воно закрите, де воно не працює, де воно не обладнане, а де не пускають із якихось причин. Я сподіваюся, що це питання зрушиться все-таки, для людей відчиняться ці двері і вони почуватимуться зі своїми дітьми в безпеці, – каже Сергій Судець.

 

Читайте також: 

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Статті

Який інтернет обрати під час відключень світла?

У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More

2024-11-21
  • Новини

Завідувачку дитячої лікарні в Одесі викрили на хабарі

В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More

2024-11-21
  • Авторський блог

Андрій Вишинський — одесит на прізвисько «Ягуарович»: історія ката і «ланцюгового пса» диктатора

22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More

2024-11-21
  • Новини

Частина Одеси у п’ятницю залишиться без води: кому потрібно зробити запаси

У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More

2024-11-21
  • Новини

ЮНЕСКО відреагувала на звернення одеситів щодо збереження історичних пам’яток

В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More

2024-11-21
  • Новини

Одеса без світла: чи працюватимуть графіки 22 листопада (ОНОВЛЕНО)

Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More

2024-11-21