Рішення розлучитися ніколи не буває легким, але іноді це єдиний шлях повернути собі гармонію і щастя. Якщо ви вирішили припинити шлюб, важливо зробити це правильно і без зайвих нервів. Розглянемо детально, як оформити розлучення через суд, які документи підготувати і що саме потрібно врахувати.
Для цього потрібно звернутися до місцевого суду з позовною заявою про розірвання шлюбу.
Ви повинні знати, що частинами 3, 4 статті 56 Сімейного кодексу України передбачено право кожного з подружжя припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом.
Таким чином, якщо Ви бажаєте розірвати шлюб, маєте на це законне право.
Ви можете самостійно і довільно скласти позовну заяву, оскільки це завжди дуже приватна справа. Тож, в заяві необхідно вказати, коли було укладено шлюб, і те, що фактичні шлюбні відносини подружжя припинені, вказати з якого періоду, вказати чи ведеться спільне господарство, чи можливо збереження сім`ї, чи бажаєте примирення, чи є в родині діти.
Якщо є необхідність, можете зазначити, чи є потреба після розірвання шлюбу відновити дошлюбне прізвище.
Якщо люди розлучаються, їм психологічно важко згадувати та перераховувати усі непорозуміння та пережиті проблеми. Достатньо вказати в заяві до суду, що спільне життя не склалося через відсутність взаєморозуміння, є розходження поглядів на сімейні відносини та обов`язки з ведення спільного господарства та виховання дитини (якщо є діти). Ви можете зазначити з якого часу подружжя почало проживати окремо, чи відвідує батько чи матір, якщо проживаєте окремо.
При розгляді справи в судовому порядку суд бере до уваги такі обставини:
Таким чином, якщо є зазначені обставини, їх необхідно вказати, та надати до позовної заяви підтверджуючі документи.
До позовної заяви можна надати документи (копії) в двох екземплярах, один екземпляр суд надсилає Вашому відповідачеві:
Відповідно до ч.1, 2 ст.109 СК України, подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.
Договір між подружжям про розмір аліментів на дитину має бути нотаріально посвідчений. У разі невиконання цього договору аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.
Таким чином, якщо є в цьому потреба, можете скористатися законним правом.
В такому випадку другий з подружжя має право стягнути аліменти на утримання дитини, вказавши при цьому як фіксовану суму, так і певну частку з різних усіх видів заробітку (доходу), до досягнення дитиною повноліття.
Відповіднодоч.2 ст.182СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Окрім того, колишня дружина може вимагати аліментів на своє утримання, вказавши власні потреби та підтвердити свій рівень доходів.
Відповідно до ч. 4 ст.109 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви. До закінчення цього строку дружина і чоловік мають право відкликати заяву про розірвання шлюбу.
Відповідно до ч. 3 ст. 115 СК України – документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.
Читайте також:
В Специалисты КП «Горзелентрест» начали спасать одесские каштаны от минирующей моли методом инъекций в ствол… Read More
У п'ятницю, 16 травня 2025 року, розпочалася 1178-та доба з початку повномасштабної війни Росії проти… Read More
У ніч на 16 травня росіяни знову атакували дронами Одеську область, у результаті постраждали житлові… Read More
Хоча сезон кавунів та динь ще не настав, ці ласощі вже з'явилися на прилавках одеських… Read More
З 15 травня дня на вулицях Одеси та Ізмаїла відновлюють роботу мотопатрулі. Поліцейські на мотоциклах… Read More
В Одесі планують відновити понад дві сотні будинків до кінця 2025 року. Основні роботи зосереджені… Read More