Новини Одеси та Одеської області

ВНО з англійської мови: у чому складність

ВНО з англійської мови: у чому складність

2022 року ЗНО скасували, замість нього зробили НМТ (Національний мультипредметний тест). За словами міністра освіти і науки, ЗНО скасували, щоб уникнути будь-яких проявів корупції. У НМТ входили лише 3 предмети: українська мова, математика та історія України.

НМТ – це однорічна заміна ВНО, оцінюється також за 100-200 бальною шкалою, складається з 60 завдань, на виконання яких дається 1,5 години. Проходив тест у три сесії: основна (18 липня – 10 серпня), додаткова (16-20 серпня) та спеціальна (12-16 вересня). Порівняти результати ВНО 2022 року не вийде, але можна порівняти минулі роки – 2021, 2020 та 2019:

  • Найменший відсоток пороговий бал, що не пройшли, здав/не здав був у 2020 році – 7,35%
  • Найнижчий пороговий бал був у 2020 році – 17 балів
  • Найвищий пороговий бал був у 2019 році – 19 балів

Створення вже повних, готових варіантів ВНО проходить етапами

  1. Утворення груп та розробка самих завдань

Самі завдання розробляють спеціальні зібрані групи, вони складаються з експертів, вчителів та вчених. Для кожного предмета збирають по 2-3 такі групи. Грунтуючись лише на пройденому матеріалі загальноосвітніх навчальних закладів та розробляються самі завдання.

  1. Комплектація завдань у варіантах

Після розробки самих завдань створюється папка всіх завдань з кожного предмета. З цієї папки укладачі збирають певну кількість варіантів. Після цього вже готові варіанти ще раз перевіряють. Укладачі ставлять на кожному готовому варіанті свої підписи. Якщо відбудеться витік інформації, вони зазнають кримінальної відповідальності.

Чи можливо знайти в Інтернеті майбутні завдання чи відповіді?

Витік будь-якої інформації про майбутні ВНО неможливий. Дані, що зберігаються на комп’ютерах, дуже добре захищені. Робітники, які володіють інформацією тестів, не можуть з нею нічого зробити, ніяк не перенести, завантажити, відправити або роздрукувати. Щоб якось перенести інформацію, потрібен ще один робітник, який відповідає за безпеку інформації. Так будується система безпеки інформації між робітниками.

Як проходить ВНО?

Місце та час проведення ВНО учасник дізнається із запрошення-перепустки більш ніж за 2 тижні до самого тестування. При собі заборонено мати: пристрої відтворення, зчитування, зберігання, аналізу інформації, будь-які паперові матеріали, елементи технічних пристроїв. З предметів обов’язково з собою мати: паспорт, запрошення-перепустка, сертифікат, пляшка води без етикетки (через стрес захочеться пити, а раніше закінчення піти купити не можна), три чорні ручки (бажано гелевих, якщо комп’ютер не зможе розпізнати вашу відповідь, то поставить знак “=” і значить вважав відповідь неправильною). Під час ВНО учаснику дозволяється один раз вийти з аудиторії на невизначений час. Виходити з аудиторії одразу кільком учасникам заборонено. Час, проведений за аудиторією, не сумуватиметься до всього часу, відведеного на виконання завдань. Під час проходження завдань учаснику перебувають під наглядом охоронців, камер та вчителів. На вході учасників просять здати всі речі крім дозволених та перевіряють металошукачем. Коли проходить саме тестування, можлива друга перевірка металошукачем.

Підготовка до ВНО

Найкраще підготовку розпочинати вже у 10 класі, адже у 11 може виявитися вже пізно. Для того, щоб почати готується, потрібно визначиться, куди надходити і які предмети здавати.

Підготуватися можна 4 способами:

  • Самостійно

Підготується цілком досить складно. Готуючись самостійно, люди найчастіше використовують старі шкільні конспекти, які готують відеоуроки, книги зі скороченими шкільними темами, пробники.

  • На курсах

Для підготовки можна піти на групові курси, це гарний варіант із різними видами підготовки.

  • З репетитором

Найлегший і якісніший спосіб підготовки – це індивідуальні заняття, репетитор не звертатиме ні на кого уваги крім вас та предмета.

  • З батьками

Підготуватися з батьками можливо тільки якщо вони добре знають англійську і зможуть вам пояснити.

Підготовлено за підтримки репетиторського маркетплейсу BUKI

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції