У кіпрському місті Ларнака відкрилася міжнародна виставка карикатур на антивоєнну тематику «Русский военный корабль, иди на***». Її спільними зусиллями організували українські кіпріоти та члени ротарі-клубу (РК) «Одеса-Рішельє».
Вперше демонстрація цієї експозиції відбулася в Одесі у травні минулого року. Її ініціаторами та організаторами були одеські ротарійці та Всесвітній клуб одеситів. Далі цей проект підтримав РК «Миколаїв» та інші українські ротарі-клуби. В результаті виставка відбулася у 27 містах України, а також у Словаччині, Румунії, Польщі, Німеччині, Португалії та Іспанії.
Попри те, що війна триває, Європа починає втомлюватися від інформації про трагедію українського народу. Тому одеські ротарійці разом зі своїми колегами з інших країн вирішили знову повернутися до демонстрацій антивоєнних виставок, у яких викрито путінський режим і показано злочинність російської вояччини. У рамках цього проєкту відбулася виставка в кіпрській Ларнаці. Її ініціювала ротарійка з Харкова Альона Алмазіна.
– Нині на Кіпрі проживають понад три тисячі українців, – розповідає Альона. – Одні з них тут живуть уже тривалий час, інші – втекли від бомбардувань і російської окупації. Незважаючи на те, що ми всі один одного в принципі знаємо, тим не менш, не було центру, де ми можемо збиратися і організувати дієву громаду з метою допомоги Україні в її боротьбі проти росії. Так і виникла ідея створення «Арт-центру». Я дуже рада, що першим заходом цього центру стала організація виставки «Русский военный корабль, иди на***». Тим самим ми одразу заявили свою активну позицію протидії росії. З іншого боку, ми будемо знайомити місцевих мешканців з українською культурою, звичаями і традиціями нашого народу.
Цю роботу Альона розпочала з перших годин роботи центру. Під час відкриття виставки перед її гостями виступили харківська артистка Олена Дрокіна та творчі сили української громади. Як з’ясувалося під час підготовки до свята, тут є чимало любителів українських пісень і танців, які готові демонструвати свою майстерність кіпріотам.
– Найближчим часом ми встановимо контакти з мерією Ларнаки, – продовжує пані Алмазіна. – Як говорив сьогодні на відкритті місцевий ротарієць Маріос Кіріязіс, Ларнака зараз готується до того, щоб стати «Культурною столицею Європи». Кіпріотам дуже необхідна така співпраця у сфері культури та мистецтва. А з огляду на активність української громади, наше прагнення показувати Україну в усіх її проявах соціального та культурного життя, впевнена в тому, що наш «Арт-центр» стане популярним місцем у Ларнаці, ініціатором та організатором багатьох проєктів, спрямованих на співробітництво між Кіпром та Україною.
Читайте також:
Олександр Федоров, член Міжнародної федерації журналістів
У п'ятницю, 4 липня 2025 року, розпочалася 1227-та доба з початку широкомасштабної агресії країни-терористки Росії… Read More
Сьогодні, 4 липня 2025 року, через планові роботи на міських електромережах деякі одесити до вечора… Read More
Одеський театр юного глядача імені Юрія Олеші офіційно став академічним театром. Це визнання багаторічного внеску… Read More
Завідувач кладовища одного з комунальних підприємств в Одеському районі «продавав» місця для поховання. Read More
Ну от вже й липень з його спекою, черговими прильотами та, звісно, «гарячим» Привозом з… Read More
У неділю, 6 липня 2025 року, в Одесі відкриється виставка «Жінки, які пережили Голокост». Подію… Read More