У кіпрському місті Ларнака відкрилася міжнародна виставка карикатур на антивоєнну тематику «Русский военный корабль, иди на***». Її спільними зусиллями організували українські кіпріоти та члени ротарі-клубу (РК) «Одеса-Рішельє».
Вперше демонстрація цієї експозиції відбулася в Одесі у травні минулого року. Її ініціаторами та організаторами були одеські ротарійці та Всесвітній клуб одеситів. Далі цей проект підтримав РК «Миколаїв» та інші українські ротарі-клуби. В результаті виставка відбулася у 27 містах України, а також у Словаччині, Румунії, Польщі, Німеччині, Португалії та Іспанії.
Попри те, що війна триває, Європа починає втомлюватися від інформації про трагедію українського народу. Тому одеські ротарійці разом зі своїми колегами з інших країн вирішили знову повернутися до демонстрацій антивоєнних виставок, у яких викрито путінський режим і показано злочинність російської вояччини. У рамках цього проєкту відбулася виставка в кіпрській Ларнаці. Її ініціювала ротарійка з Харкова Альона Алмазіна.
– Нині на Кіпрі проживають понад три тисячі українців, – розповідає Альона. – Одні з них тут живуть уже тривалий час, інші – втекли від бомбардувань і російської окупації. Незважаючи на те, що ми всі один одного в принципі знаємо, тим не менш, не було центру, де ми можемо збиратися і організувати дієву громаду з метою допомоги Україні в її боротьбі проти росії. Так і виникла ідея створення «Арт-центру». Я дуже рада, що першим заходом цього центру стала організація виставки «Русский военный корабль, иди на***». Тим самим ми одразу заявили свою активну позицію протидії росії. З іншого боку, ми будемо знайомити місцевих мешканців з українською культурою, звичаями і традиціями нашого народу.
Цю роботу Альона розпочала з перших годин роботи центру. Під час відкриття виставки перед її гостями виступили харківська артистка Олена Дрокіна та творчі сили української громади. Як з’ясувалося під час підготовки до свята, тут є чимало любителів українських пісень і танців, які готові демонструвати свою майстерність кіпріотам.
– Найближчим часом ми встановимо контакти з мерією Ларнаки, – продовжує пані Алмазіна. – Як говорив сьогодні на відкритті місцевий ротарієць Маріос Кіріязіс, Ларнака зараз готується до того, щоб стати «Культурною столицею Європи». Кіпріотам дуже необхідна така співпраця у сфері культури та мистецтва. А з огляду на активність української громади, наше прагнення показувати Україну в усіх її проявах соціального та культурного життя, впевнена в тому, що наш «Арт-центр» стане популярним місцем у Ларнаці, ініціатором та організатором багатьох проєктів, спрямованих на співробітництво між Кіпром та Україною.
Читайте також:
Олександр Федоров, член Міжнародної федерації журналістів
Цієї зими багато українців скаржаться на холод у квартирах. Якщо температура у вашому помешканні нижча… Read More
Телеграм-канал «Одеське життя» в строкатій стрічці подій, що відбуваються, розміщує фото «Мить одного одеського дня».… Read More
Сучасні бізнеси все більше покладаються на стабільне та високошвидкісне інтернет-з'єднання для ефективної роботи. щоб отримати… Read More
У ніч на 23 листопада 2024 року в Києві застрелили співробітника муніципальної варти міста Південного… Read More
Стабілізаційні відключення електрики, введені по всій країні після масованої ракетно-дронової атаки росіян 17 листопада, коли… Read More
Сучасний стіл для комп’ютерів та ноутбуків — це вже не той стандартний стіл, до якого… Read More