Новини Одеси та Одеської області

Виїзд чоловікам в іншу область: чи треба брати дозвіл

Виїзд чоловікам в іншу область: чи треба брати дозвіл

Отримувати дозвіл на поїздки до інших регіонів України військовозобов’язаним чоловікам поки що не треба. У державі переглянуть законодавство, пов’язане із цим питанням.

Дозвол військкомату на поїздки чоловікам не потрібен

Про це повідомив Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний після наради з президентів України Володимиром Зеленським та міністром оборони Олексієм Резніковим.

На своїй сторінці у Facebook Залужний написав:

Начальником Генерального штабу Збройних Сил України з метою недопущення подальших маніпуляцій навколо цього питання ухвалено рішення про відміну дії Порядку з відправкою на доопрацювання.

Оновлений документ буде розроблено на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, що регулюють переміщення громадян в умовах військового стану. Наявна законодавча база не враховує сьогоднішніх реалій та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів.

Закон 30-річної давності застарів

Раніше Генштаб ЗСУ повідомив, що для поїздок в інші області України військовозобов’язані чоловіки мають отримати дозвіл у військкоматі. Реакція суспільства на це була неоднозначною.

У багатьох українців виникли сумніви щодо правомірності таких заяв. З’явилися гострі порівняння таких вимог Генштабу із відродженням кріпосного права.

Якщо говорити про правові підстави – військові мали рацію. Вони посилалися на норми закону, що діє в Україні ще з 1992 року.

Закон “Про військовий обов’язок та військову службу” передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Несподіване звернення до цієї ще по суті радянської норми закону військові пояснили необхідністю впорядкувати облік переміщених осіб. І видали порядок отримання таких дозволів.

Більшості чоловіків могли відмовити в отриманні дозволу

Ось тільки більшість військовозобов’язаних чоловіків за цим порядком не мали законних підстав отримати дозвіл на поїздку до іншої області. Таке право було лише у тих, хто має відстрочку від призову чи мобілізації.

Якщо відстрочки немає, але у військкоматі (зараз вони називаються Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки – ТЦК та СП) мали право відмовити у видачі дозволу.

Але закон приймався 30 років тому, українське суспільство відтоді сильно змінилося, стало набагато мобільнішим. Якщо раніше поїздка в іншу область була подією, зараз це норма, продиктована насамперед економічним устроєм країни. Багатьом людям необхідно часто переміщатися між різними регіонами країни у зв’язку з їхнім бізнесом та роботою.

Українці домоглися перегляду застарілого закону

Проти «Порядку видачі дозволів на виїзд» виступило багато представників громадськості та народних депутатів. Було підготовлено та подано до Ради законопроекти зі змінами до чинних законів.

Президент Зеленський пообіцяв обговорити проблему з керівництвом ЗСУ та розібратися в ситуації.

Результатом наради президента, головнокомандувача та інших чиновників стало призупинення виданого Порядку… Поки у Верховній Раді не приведуть законодавство про призов та мобілізацію до вимог сучасності, військовозобов’язані чоловіки можуть переміщатися між регіонами України без дозволу від військкомату.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції